Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

προβλημα με αγορα iphone 5s απο skroutz


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
285 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:16

Παιδια το kaizershop για μενα ειναι κομπλε , εχω κανει αρκετες αγορες απο εκει.

Απο την αλλη τωρα το kaizer.gr απλα μακρια...Οσο πιο μακρια γινεται...Θα το ξεχωρισετε αλλωστε και απο την ιστοσελιδα τους ...Since 1970...Ναι πουλαγαν κινητες ντουντουκες το 70'...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:18

ok , παντως επειδη το εχω ψαξει το θεμα DOA γιατι ειμαι στην αναζητηση καταστηματος αγορας του iphone 6 . τα skroutzoμαγαζα που αναφερουν οτι προσφερουν DOA ουσιαστικα κανενα δεν το κανει  , ολα μου απαντησανε οτι θα πρεπει να πανε infoquest και οτι πουνε αυτοι 



#63   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:44

λοιπον μιλησα μαζι του.υπαναχωρηση δεν ισχυει γιατι λεει δεν εχει υπαγραψει αυτη την συμβαση με το κρατος το μαγαζι του.το κινητο πρεπει να παει στην infoquest και αφου διαπιστωσει το προβλημα να μου δωσουν ανακασκευασμενο και μετα να παω στο μαγαζι και να μου δωσει αλλο αλλα μονο συσκευη χωρις τα περιφερειακα γιατι πρεπει να ειναι σφραγισμενα για να παει παλι στην apple για πωληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επισης πως μπορω να δω αν ενα κινητο ειναι ανακασκευασμενο?

ακουω γνωμες



#64   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:49

Τον ήπιες!!! Μαμω τα skroutz-μαγαζα. Δεν ξανα αγοράζω από αυτά .

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 24/11/2014 - 16:51


#65   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:51

τι εννοεις?



#66   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:52

λοιπον μιλησα μαζι του.υπαναχωρηση δεν ισχυει γιατι λεει δεν εχει υπαγραψει αυτη την συμβαση με το κρατος το μαγαζι του.το κινητο πρεπει να παει στην infoquest και αφου διαπιστωσει το προβλημα να μου δωσουν ανακασκευασμενο και μετα να παω στο μαγαζι και να μου δωσει αλλο αλλα μονο συσκευη χωρις τα περιφερειακα γιατι πρεπει να ειναι σφραγισμενα για να παει παλι στην apple για πωληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επισης πως μπορω να δω αν ενα κινητο ειναι ανακασκευασμενο?
ακουω γνωμες


Να σου δώσει άλλο σφραγισμένο να το ανοίξει και να σου δώσει συσκευή και κουτί ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#67   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:52

λοιπον μιλησα μαζι του.υπαναχωρηση δεν ισχυει γιατι λεει δεν εχει υπαγραψει αυτη την συμβαση με το κρατος το μαγαζι του.το κινητο πρεπει να παει στην infoquest και αφου διαπιστωσει το προβλημα να μου δωσουν ανακασκευασμενο και μετα να παω στο μαγαζι και να μου δωσει αλλο αλλα μονο συσκευη χωρις τα περιφερειακα γιατι πρεπει να ειναι σφραγισμενα για να παει παλι στην apple για πωληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επισης πως μπορω να δω αν ενα κινητο ειναι ανακασκευασμενο?

ακουω γνωμες

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. Ανακατασκευασμενο σε συσκευη 2 ημερων και λενε οτι εχουν DOA. Πηγαινε κανε φασαρια εκτος και αν θες να κλαις τα λεφτακια που εδωσες. Παρε και το ινκα τηλεφωνο για καταγγελεια. 



#68   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:54

Εννοώ ότι εμπλεξες με μακακα. Μιλά με συνήγορο πολίτη. Προσωπικά αυτό θα έκανα . Ας πει και ο Νίκος που τα γνωρίζει πολύ καλά .

#69   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:54

Να σου δώσει άλλο σφραγισμένο να το ανοίξει και να σου δώσει συσκευή και κουτί ;

ναι αυτο..θα μου δωσει αλλο.κοιτα αν μου δωσει αλλο μαζι με το κουτι δεν εχω θεμα...τα υπαλοιπα κραταω τα αλλα



#70   magnet

magnet

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:57

http://kaizer.gr/returns.html
Αν είναι αυτός, αλλά λέει στην σελίδα του...κάνε ένα print screen κάνε και μια εκτύπωση και καλό κουράγιο. ..ξεκίνα τον αγώνα. ..
Αλλιώς πάρε το ανακατασκευασμενο και μην χαλιέσαι για ένα κινητό, κάτσε απολαύσετε το και έχει ο θεός...

Τελευταία επεξεργασία από: magnet, 24/11/2014 - 16:58


#71   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:05

ναι αυτο..θα μου δωσει αλλο.κοιτα αν μου δωσει αλλο μαζι με το κουτι δεν εχω θεμα...τα υπαλοιπα κραταω τα αλλα


Καλά δεν θα πάει Apple κάποιος άτυχος ανυποψίαστος θα το πάρει
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#72   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:07

λες να γινεται αυτο?γιατι αυτο μπορει να γινει και σε μενα......αυτο δηλαδη που θα μου δωσει να ειναι κατι ανακατασκευασμενο.πως μπορουμε να τα δουμε αν ειναι ανακατασκευασμενα?



#73   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:12

για μενα, καταγγελια στους εμπλεκομενους φορεις , αρνητικη αξιολογηση στο skroutz με αναλυτικη περιγραφη των περιστατικων με σημαντικο οτι θα σου ανοιξει συσκευασια καινουρια για να στο δωσει και θα κρατησει αυτος το ανακατασκευασμενο που σου εδωσε η  infoquest ,στειλε του το link εδω του forum που γινετε εκτενη αναφορα στο "μαγαζι" του.... 



#74   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:15

Και όλα αυτά για να πάρουμε μια συσκευή 10€ φθηνότερη ....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#75   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:18

λοιπον μιλησα μαζι του.υπαναχωρηση δεν ισχυει γιατι λεει δεν εχει υπαγραψει αυτη την συμβαση με το κρατος το μαγαζι του.το κινητο πρεπει να παει στην infoquest και αφου διαπιστωσει το προβλημα να μου δωσουν ανακασκευασμενο και μετα να παω στο μαγαζι και να μου δωσει αλλο αλλα μονο συσκευη χωρις τα περιφερειακα γιατι πρεπει να ειναι σφραγισμενα για να παει παλι στην apple για πωληση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επισης πως μπορω να δω αν ενα κινητο ειναι ανακασκευασμενο?

ακουω γνωμες

xaxaxaxa πως γίνετε αυτό τώρα?? δηλαδή σου είπε ξεκάθαρα ότι θα σου δώσει καινούρια συσκευή από άλλο κουτί σφραγισμένο αφού περιμένεις 10+ μέρες από την infoquest? όχι δεν θα δεχτείς κάτι τέτοιο..! έχεις πληρώσει και έχεις το δικαίωμα να πάρεις ακόμα και τα λεφτά σου πίσω....!!! μην δεχτείς άλλο iphone...! εκτος αν σου δώσει σφραγισμένο και πάει αυτός στην infoquest την συσκευή να γίνει αλλαγή...! εσύ με την infoquest δεν θα βγάλεις άκρη... θα πούνε ότι δεν έχει πρόβλημα... είναι άλλη ταλαιπωρία εκεί...!

 

μην το αφήσεις έτσι... κανε άμεσα αυτή την στιγμή φασαρία στο κατάστημα...!!! είσαι υποχρεωμένος να πάρεις ακόμα και τα χρήματα πίσω...!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες