Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iCloud.com: Προστέθηκε η δυνατότητα uploading φωτογραφιών από τον Η/Υ σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:18

icloud-photos-upload-e1416772294850.jpg

 

Μία νέα εξαιρετικά χρήσιμη δυνατότητα είναι πλέον διαθέσιμη στους χρήστες του iCloud, με την οποία μπορούν να ανεβάζουν πανεύκολα φωτογραφίες από τον υπολογιστή στις iOS συσκευές τους μέσα από την ιστοσελίδα iCloud.com.

Μέχρι πρότινος, μέσω του iCloud.com ο χρήστης μπορούσε να βλέπει, να κατεβάζει ή και να διαγράφει τις φωτογραφίες που είχε στο iCloud Photo Library, δεν μπορούσε όμως να ανεβάσει φωτογραφίες μη τραβηγμένες από Apple συσκευές.

Προς το παρόν υποστηρίζεται το ανέβασμα φωτογραφιών .jpg αλλά όχι .png ή αρχεία video .mov, .avi και .mp4. Μόλις ανεβάσετε μια φωτογραφία στο iCloud.com, αυτή εμφανίζεται άμεσα σε όλες τις iOS συσκεύες σας που είναι συνδεδεμένες με το συγκεκριμένο λογαριασμό iCloud.

 

via Macuser.gr


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tonyM

tonyM

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:04

Γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει το photos?

Ούτε στο beta.icloud.com το έχει.



#3   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:24

Επιτέλους!!! Μόνο αυτο έχω να γράψω!

#4   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 24/11/2014 - 17:32

Επιτέλους!!! Μόνο αυτο έχω να γράψω!

μολις προσθεσει και τα png ή αρχεία video .mov, .avi και .mp4.....τοτε θα πω και εγω επιτελους 


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#5   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/11/2014 - 18:20

Γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει το photos?

Ούτε στο beta.icloud.com το έχει.

 

Ούτε εμένα το έχει. Μάλλον πρέπει να έχεις ενεργοποίημένο το backup των φωτογραφιών μέσω του icloud.



#6   tonyM

tonyM

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2014 - 18:30

Ούτε εμένα το έχει. Μάλλον πρέπει να έχεις ενεργοποίημένο το backup των φωτογραφιών μέσω του icloud.

Έχεις δίκιο, αυτό είναι, μόλις το ενεργοποίησα εμφανίστηκε.

thanks



#7   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:58

μολις προσθεσει και τα png ή αρχεία video .mov, .avi και .mp4.....τοτε θα πω και εγω επιτελους

Σε αυτο δεν εχείς άδικο. Τουλαχιστον έγινε η αρχή.

#8   starstar2301

starstar2301

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:starstar2301

Δημοσίευση 25/11/2014 - 09:10

καλημέρα σε όλους  :)

 

εδώ έχει ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για τις cloud υπηρεσίες της Apple, εξηγεί το λόγο για τον οποίο αργούν τόσο πολύ και έχουν προβλήματα.

μαθαίνουμε λοιπόν πως στην Apple  ΔΕΝ υπάρχει επιβλέπων προϊστάμενος στο iCloud Photo Library & ακόμα χειρότερα ΔΕΝ υπάρχει ομάδα ανθρώπων που να δουλεύει αποκλειστικά για το iCloud!!!

("software engineers at Apple are expected to build nearly everything on their own")

 

τώρα τελευταία όλοι έχουμε γίνει υπάλληλοι της Apple, όλοι μαζί δοκιμάζουμε και διορθώνουμε τις νέες εκδόσεις και υπηρεσίες.

τα κομμάτια του παζλ μπαίνουν στη θέση τους.

(παρακαλώ τους απανταχού haters  ή δικαίως εκνευρισμένους ας το συζητήσουμε εποικοδομητικά, δεν έχει νόημα να σιχτιρίσουμε :P).


Τελευταία επεξεργασία από: starstar2301, 25/11/2014 - 09:17


#9   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/11/2014 - 10:33

Πραγματικά κάτι παίρνουν εκεί στην Apple, μέχρι τώρα δεν είχαμε την επιλογή να ανεβάσουμε φωτό. Τώρα που υποτίθεται οτι το διόρθωσαν ΔΕΝ μπορώ να συνδεθω σε καμία υπηρεσία του Cloud ούτε στις φωτό, ούτε στις επαφές, ούτε πουθενά!!! Αντιμετωπίζει κι άλλος αυτό το πρόβλημα;



#10   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 25/11/2014 - 11:52

καλημέρα σε όλους  :)

 

εδώ έχει ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για τις cloud υπηρεσίες της Apple, εξηγεί το λόγο για τον οποίο αργούν τόσο πολύ και έχουν προβλήματα.

μαθαίνουμε λοιπόν πως στην Apple  ΔΕΝ υπάρχει επιβλέπων προϊστάμενος στο iCloud Photo Library & ακόμα χειρότερα ΔΕΝ υπάρχει ομάδα ανθρώπων που να δουλεύει αποκλειστικά για το iCloud!!!

("software engineers at Apple are expected to build nearly everything on their own")

 

τώρα τελευταία όλοι έχουμε γίνει υπάλληλοι της Apple, όλοι μαζί δοκιμάζουμε και διορθώνουμε τις νέες εκδόσεις και υπηρεσίες.

τα κομμάτια του παζλ μπαίνουν στη θέση τους.

(παρακαλώ τους απανταχού haters  ή δικαίως εκνευρισμένους ας το συζητήσουμε εποικοδομητικά, δεν έχει νόημα να σιχτιρίσουμε :P).

Το λιγότερο αστειότητα... Ακόμα και μπατζετ να μην υπήρχε, δεν δουλεύουν έτσι οι μεγάλες εταιρείες.

Δε νομίζω να φαντάζεται κανείς οτι υπάρχουν σκόρπιοι εργαζόμενοι αραδιάζοντας τυχαίους κώδικες για να παρέχουν υπηρεσίες απο μόνοι τους. Ειδικά μετά το ντόρο που έγινε με τη διαρροή φωτογραφιών επωνύμων απο το icloud.

Σίγουρα υπάρχει δομή και χρονοδιάγραμμα, το αν τηρείται ή όχι είναι άλλο θέμα.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες