Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4s δε στελνει sms


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgia89

georgia89

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/11/2014 - 03:07

Καλησπέρα, μόλις γράφτηκα στο forum γιατι δεν κατάφερα τίποτα μόνη μου! Μου έδωσε ένας φίλος το κινητό του από Αμερική και επειδή ήταν κλειδωμένο στην εταιρία Sprint. Έβαλα μια Gevey sim και έκανα όλη τη διαδικασία σωστά(θέλω να πιστεύω), όπου και έπιασα σήμα κανονικά σε ελληνικό πάροχο. Μου στείλανε και μηνύματα,,τηλέφωνα ολα οκ. Όταν πήγα να στείλω όμως μήνυμα το απέρριπτε συνέχεια με αποτυχία αποστολής. Επίσης ούτε τα free mb μπορώ να χρησιμοποιήσω. Jailbreak δεν έχω κάνει..δεν ήξερα αν χρειάζεται. Από τον ελληνικό πάροχο όλα είναι οκ. Η sim δουλευει κανονικά σε άλλη συσκευή. Δεν ξέρω τι info χρειάζεστε για να με βοηθήσετε. Ό,τι είναι πείτε μου! Πολλά thanks!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Ivanovic

Ivanovic

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/11/2014 - 08:18

Σε ποια έκδοση iOS είσαι; Λογικά θες jailbreak, αλλαγη του carrier bundle της Sprint με το CarrierLab 18.0 και θα είσαι οκ

#3   georgia89

georgia89

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 26/11/2014 - 22:29

Σε ποια έκδοση iOS είσαι; Λογικά θες jailbreak, αλλαγη του carrier bundle της Sprint με το CarrierLab 18.0 και θα είσαι οκ

jailbreak εκανα χθες αλλα δεν...σε συνδυασμο με αυτο που μου γραφεις βεβαια δεν ξερω... πως γίνεται μπορείς μήπως να μου εξηγήσεις?? η εκδοση είναι 7.1.2 (11D257)

Για το jailbreak χρησιμοποιησα το pangu v1.2.1


Τελευταία επεξεργασία από: georgia89, 26/11/2014 - 22:34


#4   georgia89

georgia89

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/11/2014 - 02:48

jailbreak εκανα χθες αλλα δεν...σε συνδυασμο με αυτο που μου γραφεις βεβαια δεν ξερω... πως γίνεται μπορείς μήπως να μου εξηγήσεις?? η εκδοση είναι 7.1.2 (11D257)

Για το jailbreak χρησιμοποιησα το pangu v1.2.1

και επισης επειδη δεν το καταφερα ειπα να το κανω unjailbreak και διαβασα οτι απλα μπορουσα να κανω uninstall το cyndia (κατι που εκανα/..)και τωρα πηγα ν το ξανακανω jailbreak μιας και ανεφερες οτι θα χρειαστει τελικα και δε μ αφηνει γιατι μ λεει οτι ειναι ηδη jailbroken, αλλα το cyndia πουθενα. Δοκιμασα μεσω μιας εντολης να το βαλω στο safari να κατεβει αλλα λεει δεν ειναι δυνατη η ληψη αρχειου.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες