Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κατανάλωση mb απο Google-Apple maps


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/11/2014 - 00:37

Καλησπέρα αύριο φευγω για Ιταλια και θελω που και που να χρησιμοποιω τους χαρτες. Αλλα ειμαι στενα με τα mb καθως μου απομενουν γυρω στα 500. Ξερετε ποιο καταναλωνει λιγοτερο; Ποσο περιπου καταναλωνει το καθενα αναλογα με τη χρηση; Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vagelakis8

vagelakis8

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/11/2014 - 01:54

Καλησπέρα αύριο φευγω για Ιταλια και θελω που και που να χρησιμοποιω τους χαρτες. Αλλα ειμαι στενα με τα mb καθως μου απομενουν γυρω στα 500. Ξερετε ποιο καταναλωνει λιγοτερο; Ποσο περιπου καταναλωνει το καθενα αναλογα με τη χρηση; Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη

Καλησπέρα, κοιταξε και το google maps πλέον χρησιμοποιεί vector maps(διανύσματα) πράγμα πού σημαίνει οτι καταναλώνει πιό μικρό όγκο δεδομένων γιατί ο χάρτης δεν κατεβαινει ολόκληρος αλλα φωτό-φωτό που την φτιάχνει το κινητό σου(αυτό είανι το vector maps) άρα και τα 2 τρώνε λιγότερα mb από παλιά..Σε προσωπικές μου μετρήσεις το apple maps μέσα στην αθήνα για απόσταση 10km μου '' έφαγε '' 2mb.. το google maps λίγο παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι πόσο.. τσεκαρέ το και εσύ καί χρησιμοποίησε όποιο καταναλώνει πιό λίγο! Καλό ταξίδι!



#3   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 29/11/2014 - 06:10

Οποτε πειραματιζομαστε! Σε ευχαριστω πολυ!

#4   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/12/2014 - 03:20

Στους Google Maps μπορεις να κατεβασεις τους χαρτες στη συσκευη σου και να τους χρησιμοποιεις offline


#5   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 02/12/2014 - 00:17

Εν τελει παω χωρις offline maps. Η καταναλωση για τη χρξση μου ειναι ελαχιστη. Και εχω 750 mb μονο




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες