Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τρίξιμο στην οθόνη σε iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/12/2014 - 20:18

Οι οθόνες είναι γνωστό πως αλλάζονται πλέον

Πολλά Apple Stores στη συγκεκριμένη περίπτωση κάνουν αυτό αντί να δώσουν ανακατασκευασμένο. Πολλές φορές το επιλέγει και πελάτης.

h8breed πόσο περίμενες για την επιδιόρθωση;

Το διάβασα και στο φόρουμ της apple ότι σε πολλούς έκαναν ακριβώς το ίδιο τώρα αν δω ότι το ξανακάνει κτλπ το ξαναπάω
Το πήγα το πρωί και το πήρα το απόγευμα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/12/2014 - 22:49

Σε φίλου μου plus με πρόβλημα στην κάμερα του είπαν ότι θα αλλάξουν μόνο κάμερα και φυσικά αρνήθηκε και ζήτησε καινούριο και θα του αλλάξουν συσκευή τελικά μάλλον.οποτε ξεκίνησαν και οι επισκευές
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#63   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/12/2014 - 00:39

Άρχισαν και τα ανοίγματα ......δλδ συμφωνεί η Apple να ανοίγονται και να κουμπώνονται ;;ενδιαφέροντα πραγματα...Η

 

 

Σε φίλου μου plus με πρόβλημα στην κάμερα του είπαν ότι θα αλλάξουν μόνο κάμερα και φυσικά αρνήθηκε και ζήτησε καινούριο και θα του αλλάξουν συσκευή τελικά μάλλον.οποτε ξεκίνησαν και οι επισκευές

Η φιλοσοφία στις επισκευές είναι ότι εξετάζεται το αν είναι πιο συμφέρον τόσο οικονομικά όσο και περιβαλλοντικά να αλλαχθεί ή να επισκευαστεί το τηλέφωνο.

 

Για το λόγο αυτό έχουν εδώ και περίπου ένα χρόνο τα εξουσιοδοτημένα service να κάνουν και κάποιες επισκευές όπως μπαταρίες, οθόνες (σπανιότερα).

 

Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση απλά γελάω με τον όρο άνοιγμα. Ένας εξουσιοδοτημένος τεχνικός ξεβίδωσε και βίδωσε μία βίδα.

 

Το κινητό εξακολουθεί να έχει εγγύηση εάν παρουσιάσει κάτι. Μην τρελαθούμε κιόλας εφόσον το πρόβλημα λύθηκε προφανώς ήταν κάτι αμελητέο.

 

Είπαμε καλό customer service η Apple με τα ανακατασκευασμένα αλλά μην ψάχνουμε και για μ@λ@κες.

 

Τι να κάνουν κι αυτοί όταν υπάρχουν μερικοί που με ψύλλου πήδημα τσουπ ζητάνε ανακατασκευασμένο? (γκουχ γκουχ :P )



#64   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/12/2014 - 01:45

Η φιλοσοφία στις επισκευές είναι ότι εξετάζεται το αν είναι πιο συμφέρον τόσο οικονομικά όσο και περιβαλλοντικά να αλλαχθεί ή να επισκευαστεί το τηλέφωνο.

Για το λόγο αυτό έχουν εδώ και περίπου ένα χρόνο τα εξουσιοδοτημένα service να κάνουν και κάποιες επισκευές όπως μπαταρίες, οθόνες (σπανιότερα).

Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση απλά γελάω με τον όρο άνοιγμα. Ένας εξουσιοδοτημένος τεχνικός ξεβίδωσε και βίδωσε μία βίδα.

Το κινητό εξακολουθεί να έχει εγγύηση εάν παρουσιάσει κάτι. Μην τρελαθούμε κιόλας εφόσον το πρόβλημα λύθηκε προφανώς ήταν κάτι αμελητέο.

Είπαμε καλό customer service η Apple με τα ανακατασκευασμένα αλλά μην ψάχνουμε και για μ@λ@κες.

Τι να κάνουν κι αυτοί όταν υπάρχουν μερικοί που με ψύλλου πήδημα τσουπ ζητάνε ανακατασκευασμένο? (γκουχ γκουχ :P )


Στη συγκεκριμένη περίπτωση να σου πω την αλήθεια επειδή μίλησα και με το παιδί (το οποίο πραγματικά ήταν ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό) μου εξήγησε οτι ακριβώς ήταν κάτι αμελητέο και καλύτερα με σύμφερε απ το να πάρω ένα ανακατασκευασμένο πράγμα που ούτε εγώ ήθελα γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου από αυτά που έχω διαβάσει στο παρελθόν ( τον λόγο που βήχεις :)
Τώρα όσο για το τι έκανε ε! Εντάξει μπορεί να έβγαλε και να ξανά έβαλε την οθόνη το θέμα είναι ότι προς το παρόν τουλάχιστον είναι κομπλέ

#65   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 07:09

Το γεγονός φίλοι μου ότι οι Apple για να αλλάξει οθόνες σε Apple store θέλει 2 μερες και με ειδικό μηχανήμα για να κάνει aligned ώστε να κάτσει σωστά εμείς εδώ ελληναράδες τεχνικοί ε απλά κούμπωμα ξεκούμπωμα......ε όχι ρε μάγκες σε χίλια ευρώ συσκευή όχι ,δεν έχω lada!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#66   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2014 - 09:55

εμενα ποθ ακοθγεται λιγο στιν περιοχη σγθρω απο τα κουμπια τυ ηχουν σαν να εχει ξεκουμπωσει κατι μεσα και πηγαινοερχεται πηγα στο istorm και μου ειπαν οτι θα το στειλουν καιπαει για αντικατασταση το κακο ειναι οτι θελουν 5 με 10 μερες και δεν ξερω αν θα το αφησω τελικα 



#67   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:01

εμενα ποθ ακοθγεται λιγο στιν περιοχη σγθρω απο τα κουμπια τυ ηχουν σαν να εχει ξεκουμπωσει κατι μεσα και πηγαινοερχεται πηγα στο istorm και μου ειπαν οτι θα το στειλουν καιπαει για αντικατασταση το κακο ειναι οτι θελουν 5 με 10 μερες και δεν ξερω αν θα το αφησω τελικα 

πηγαινε το εσυ απευθειας infoquest 


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#68   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:30

Το γεγονός φίλοι μου ότι οι Apple για να αλλάξει οθόνες σε Apple store θέλει 2 μερες και με ειδικό μηχανήμα για να κάνει aligned ώστε να κάτσει σωστά εμείς εδώ ελληναράδες τεχνικοί ε απλά κούμπωμα ξεκούμπωμα......ε όχι ρε μάγκες σε χίλια ευρώ συσκευή όχι ,δεν έχω lada!!


2 μέρες για να το πάρεις. Πως ξέρεις εσύ ότι ο τεχνικός ασχολείται περισσότερο απο 5 λεπτά στο AppleStore?

#69   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:45

2 μέρες για να το πάρεις. Πως ξέρεις εσύ ότι ο τεχνικός ασχολείται περισσότερο απο 5 λεπτά στο AppleStore?

γιατι υπαρχει ειδικο μηχανημα που μπαινει η συσκευη οπως στο εργοστασιο και κουμπωνει η οθονη.εχει παει φιλος και του αλλαξαν σε 5s.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#70   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:46

http://www.cultofmac...-screens-image/

 

 

και επειδη οταν μιλαω μιλαω με στοιχεια οριστε το μηχανημα κυριοι.τωρα εσεις αφηστε να σας το ανοιξει ο καθε ενας τεχνικος


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#71   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:49

Συνημμένο αρχείο  2013-06-05-iphone-repair-machine-1.jpg   35,7KB   19 λήψεις


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#72   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:50

ανοιξτε βρε τα κινητα σας δεν πειραζει!!ξερουν εδω οι ελληνες απο πατεντες!!!

easy open απο την diamant ae!!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#73   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/12/2014 - 10:51

Εδώ εσύ βάζεις το μαγικό gel που δε βγαίνει ποτέ (τουλάχιστον βάσει των αρχικών λεγομένων) και μας λες εμάς για μηχανήματα κτλ;;;;;;;;;;;;

 

Stevoooo θα σε μαλώσω!!


Αναρτημένη εικόνα


#74   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 11:16

Εδώ εσύ βάζεις το μαγικό gel που δε βγαίνει ποτέ (τουλάχιστον βάσει των αρχικών λεγομένων) και μας λες εμάς για μηχανήματα κτλ;;;;;;;;;;;;

 

Stevoooo θα σε μαλώσω!!

ρε φωτη πλακα μου κανεις;;;;;;

εδω περα λενε οτι το πανε το ανοιγουν και το κλεινουν και οτι ενταξει ολα καλα!

το αλλο ειναι επιλογη μας εναξει το εχουμε συζητησει και ειναι κατι unofficial και aftermarket εδω μιλαμε για επισημα μπακαλικα service

τι λεμε τωρα!ελα τωρα ενταξει!κατασταση νοκια που βαζαμε χαρτακι στην μπαταρια και το καπακι να μην τριζει!!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#75   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2014 - 11:32

τελικα πηγα εκει που το πηρα εγινα αμεσως doa και θα παρω το απογευμα το καινουργιο  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες