Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τρίξιμο στην οθόνη σε iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/12/2014 - 13:11

Το γεγονός φίλοι μου ότι οι Apple για να αλλάξει οθόνες σε Apple store θέλει 2 μερες και με ειδικό μηχανήμα για να κάνει aligned ώστε να κάτσει σωστά εμείς εδώ ελληναράδες τεχνικοί ε απλά κούμπωμα ξεκούμπωμα......ε όχι ρε μάγκες σε χίλια ευρώ συσκευή όχι ,δεν έχω lada!!

Αυτό ακριβώς stevo μου είπαν και εμένα εδώ στη Γερμανία σε Apple store σχετικά με την διαδικασία επανατοποθέτησης της οθόνης και περι μηχανήματος. Όχι σε 2 μέρες όπως γράφεις αλλά την επόμενη το παίρνεις.

 

Και για αυτό το λόγο ρώτησα και χθες τον h3breed αν όλα καλά, σκόνες, κτλ κτλ, αλλά δεν πήρα απάντηση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/12/2014 - 13:18

τελικα πηγα εκει που το πηρα εγινα αμεσως doa και θα παρω το απογευμα το καινουργιο


Απο που το πήρες ;

#78   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/12/2014 - 13:19

Η φιλοσοφία στις επισκευές είναι ότι εξετάζεται το αν είναι πιο συμφέρον τόσο οικονομικά όσο και περιβαλλοντικά να αλλαχθεί ή να επισκευαστεί το τηλέφωνο.

 

Για το λόγο αυτό έχουν εδώ και περίπου ένα χρόνο τα εξουσιοδοτημένα service να κάνουν και κάποιες επισκευές όπως μπαταρίες, οθόνες (σπανιότερα).

 

Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση απλά γελάω με τον όρο άνοιγμα. Ένας εξουσιοδοτημένος τεχνικός ξεβίδωσε και βίδωσε μία βίδα.

 

Το κινητό εξακολουθεί να έχει εγγύηση εάν παρουσιάσει κάτι. Μην τρελαθούμε κιόλας εφόσον το πρόβλημα λύθηκε προφανώς ήταν κάτι αμελητέο.

 

Είπαμε καλό customer service η Apple με τα ανακατασκευασμένα αλλά μην ψάχνουμε και για μ@λ@κες.

 

Τι να κάνουν κι αυτοί όταν υπάρχουν μερικοί που με ψύλλου πήδημα τσουπ ζητάνε ανακατασκευασμένο? (γκουχ γκουχ :P )

Συμφωνώ με όσα γράφεις και είμαι σαφώς κατά της αντικατάστασης με ανακατασκευασμένο, αλλά το αν βλέπει κάποιος τα 900 ευρώ που έδωσε για "ψύλλου πήδημα", είναι υποκειμενικότατο.

 

Ναι, υπάρχουν και κάποιοι που τραγικοποιούν την κατάσταση, αλλά εγώ προσωπικά δεν θεωρώ αμελητέο πρόβλημα να ακούγεται κλικ κλικ κάθε φορά που πατάς την οθόνη είτε είναι πάνω, κάτω, δεξιά ή αριστερά.



#79   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 13:30

ρε παιδια τι ζητηταμε τωρα δεν καταλαβαινω;;;

ο καθενας κανει τις επιλογες του!εγω σαν ατομο που εχω δωσει 900 ευρω για μια συσκευη που ο μισθος στην ελλαδα ειναι 500 ευρω και τα εδωσα κασερατα ΑΠΑΙΤΩ αντικατασταση!ανοιγμα απο ΕΛΛΗΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ εξουσιοδοτημενο δεν δεχομαι!

απλα πραγματα.τι θα κανουμε τωρα;;;ανακατασκευασμενο;ανακατασκευασμενο!οχι καινουριο και ανοιγμενο ρε μαγκες οχι....διοτι ουτε εχουν ανοιξα αρκετα για να ξερουν και δεν θα μαθουν πανω σε εμενα!!λυπαμαι!

οσοι θελετε να γινεται beta testers ελευθερα.κανενα προβλημα.αφου το θελετε.

ολοκληρη APPLE αλλαζει συσκευες και εμεις εδω αρχισαμε τις τριανταμιες και τις μπιριμπες και τα ζαρια στις δικες μας συσκευες;;

ανοιξε λεει την οθονη την εβγαλε....να μας πει με τι εργαλεια και που και πως....λυγισε προφανως λιγο τα σιδερακια τα πλαινα τις οθονης για να ειναι πιο σφιχτη και την κουμπωσε!!

μαλιστα.....!!και το διπλοπιττο πως τυλιγετε ειπαμε;;

τι λετε ρεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;

ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ!!ναι REFURBISHED!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#80   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/12/2014 - 14:10

Αυτό ακριβώς stevo μου είπαν και εμένα εδώ στη Γερμανία σε Apple store σχετικά με την διαδικασία επανατοποθέτησης της οθόνης και περι μηχανήματος. Όχι σε 2 μέρες όπως γράφεις αλλά την επόμενη το παίρνεις.

Και για αυτό το λόγο ρώτησα και χθες τον h3breed αν όλα καλά, σκόνες, κτλ κτλ, αλλά δεν πήρα απάντηση.

Sorry δε το πρόσεξα για να σου απαντήσω
Οχι τίποτα ούτε σκόνες ούτε τίποτα
Όλα καλά

#81   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/12/2014 - 15:11

http://www.cultofmac...-screens-image/

 

 

και επειδη οταν μιλαω μιλαω με στοιχεια οριστε το μηχανημα κυριοι.τωρα εσεις αφηστε να σας το ανοιξει ο καθε ενας τεχνικος

Διάβασες όλο το άρθρο?

 

"That’s great news, but according to our own Genius Bar sources, early trials of the machine aren’t going particularly well, with some iPhones being broken during the screen replacement surgery so totally that they require a costly replacement, which Apple expects the user to pay for. You only pay $149 if you get lucky."

 

ρε φωτη πλακα μου κανεις;;;;;;

εδω περα λενε οτι το πανε το ανοιγουν και το κλεινουν και οτι ενταξει ολα καλα!

το αλλο ειναι επιλογη μας εναξει το εχουμε συζητησει και ειναι κατι unofficial και aftermarket εδω μιλαμε για επισημα μπακαλικα service

τι λεμε τωρα!ελα τωρα ενταξει!κατασταση νοκια που βαζαμε χαρτακι στην μπαταρια και το καπακι να μην τριζει!!!

Δε μιλάμε για μπακάλικα service. Μιλάμε για εξουσιοδοτημένα από την Apple service.

 

Αυτό ακριβώς stevo μου είπαν και εμένα εδώ στη Γερμανία σε Apple store σχετικά με την διαδικασία επανατοποθέτησης της οθόνης και περι μηχανήματος. Όχι σε 2 μέρες όπως γράφεις αλλά την επόμενη το παίρνεις.

 

Και για αυτό το λόγο ρώτησα και χθες τον h3breed αν όλα καλά, σκόνες, κτλ κτλ, αλλά δεν πήρα απάντηση.

Είδες stevo που δεν είναι 2 μέρες? ΑΠλά στον φίλο σου μάλλον είχαν και άλλες δουλειές...

 

Συμφωνώ με όσα γράφεις και είμαι σαφώς κατά της αντικατάστασης με ανακατασκευασμένο, αλλά το αν βλέπει κάποιος τα 900 ευρώ που έδωσε για "ψύλλου πήδημα", είναι υποκειμενικότατο.

 

Ναι, υπάρχουν και κάποιοι που τραγικοποιούν την κατάσταση, αλλά εγώ προσωπικά δεν θεωρώ αμελητέο πρόβλημα να ακούγεται κλικ κλικ κάθε φορά που πατάς την οθόνη είτε είναι πάνω, κάτω, δεξιά ή αριστερά.

Μα δεν είπα ότι είμαι κατά του ανακατασκευασμένου. Το αντίθετο. Αλλά όταν μιλάμε για ένα πρόβλημα που επιλύεται με το σφίξιμο μιας βίδας, ε δεν το θεωρώ παράλογο να μην δοθεί νέα συσκευή.

ρε παιδια τι ζητηταμε τωρα δεν καταλαβαινω;;;

ο καθενας κανει τις επιλογες του!εγω σαν ατομο που εχω δωσει 900 ευρω για μια συσκευη που ο μισθος στην ελλαδα ειναι 500 ευρω και τα εδωσα κασερατα ΑΠΑΙΤΩ αντικατασταση!ανοιγμα απο ΕΛΛΗΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ εξουσιοδοτημενο δεν δεχομαι!

απλα πραγματα.τι θα κανουμε τωρα;;;ανακατασκευασμενο;ανακατασκευασμενο!οχι καινουριο και ανοιγμενο ρε μαγκες οχι....διοτι ουτε εχουν ανοιξα αρκετα για να ξερουν και δεν θα μαθουν πανω σε εμενα!!λυπαμαι!

οσοι θελετε να γινεται beta testers ελευθερα.κανενα προβλημα.αφου το θελετε.

ολοκληρη APPLE αλλαζει συσκευες και εμεις εδω αρχισαμε τις τριανταμιες και τις μπιριμπες και τα ζαρια στις δικες μας συσκευες;;

ανοιξε λεει την οθονη την εβγαλε....να μας πει με τι εργαλεια και που και πως....λυγισε προφανως λιγο τα σιδερακια τα πλαινα τις οθονης για να ειναι πιο σφιχτη και την κουμπωσε!!

μαλιστα.....!!και το διπλοπιττο πως τυλιγετε ειπαμε;;

τι λετε ρεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;

ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ!!ναι REFURBISHED!!

Τα μισά και παραπάνω τα φαντάστηκες έτσι? Ούτε ξέρεις τις εκπαιδεύσεις τους ούτε το τι πιστοποιήσεις έχουν. Calma...



#82   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 15:20

Διάβασες όλο το άρθρο?

 

"That’s great news, but according to our own Genius Bar sources, early trials of the machine aren’t going particularly well, with some iPhones being broken during the screen replacement surgery so totally that they require a costly replacement, which Apple expects the user to pay for. You only pay $149 if you get lucky."

 

Δε μιλάμε για μπακάλικα service. Μιλάμε για εξουσιοδοτημένα από την Apple service.

 

Είδες stevo που δεν είναι 2 μέρες? ΑΠλά στον φίλο σου μάλλον είχαν και άλλες δουλειές...

 

Μα δεν είπα ότι είμαι κατά του ανακατασκευασμένου. Το αντίθετο. Αλλά όταν μιλάμε για ένα πρόβλημα που επιλύεται με το σφίξιμο μιας βίδας, ε δεν το θεωρώ παράλογο να μην δοθεί νέα συσκευή.

Τα μισά και παραπάνω τα φαντάστηκες έτσι? Ούτε ξέρεις τις εκπαιδεύσεις τους ούτε το τι πιστοποιήσεις έχουν. Calma...

δλδ εσυ μας λες ως πολυ εμπειρος και γνωστης ....οτι ειναι πολυ εμπειροι;

και οτι ξερουν να τα επισκευαζουν;και οτι τους εμπιστευεσαι;

μμμ....ενδιαφερον....για να σου τυχει μια συσκευουλα με κατι απλο και να σε δουμε λοιπον....


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#83   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/12/2014 - 22:32

δλδ εσυ μας λες ως πολυ εμπειρος και γνωστης ....οτι ειναι πολυ εμπειροι;

και οτι ξερουν να τα επισκευαζουν;και οτι τους εμπιστευεσαι;

μμμ....ενδιαφερον....για να σου τυχει μια συσκευουλα με κατι απλο και να σε δουμε λοιπον....

Ρε Stevo τι σας έχει πιάσει όλους χρονιάρες μέρες?

 

Εσύ εδώ μου επιτίθεσαι γιατί λέω ότι είναι λογικό να μην παίρνεις ανακατασκευασμένο σε κάποιες περιπτώσεις, οι άλλοι στο άλλο τόπικ με τρώνε γιατί υποστηρίζω ότι τα ανακατασκευασμένα είναι μια χαρά τηλέφωνα. Δεν τα βρίσκετε μεταξύ σας να τελειώνουμε?

 

Στο θέμα μας, μου έχει τύχη συσκευή και έγινε αλλαγή μπαταρίας αντί για να πάρω ανακατασκευασμένη. Όταν λοιπόν επικοινώνησα με την Apple για το θέμα, μου είπαν οι ίδιοι αυτολεξεί ότι τα εξουσιοδοτημένα service δικαιούνται να κάνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ κάποιες επισκευές και μάλιστα έβλεπε ότι στο κινητό μου έγινε αλλαγή μπαταρίας, δλδ δηλώνεται κανονικά στην Apple στο GSX.

 

Τέλος, μη μου βάζεις ρε συ λόγια. Εγώ δεν είπα ότι ξέρουν να επισκευάζουν τα πάντα. Αλλά εδώ ο τύπος απλά κούμπωσε και ξεκούμπωσε την οθόνη. Δε μιλάμε για καμία βαριά δουλειά. Και στην τελική ούτε την εγγύηση του ακύρωσε ούτε τίποτα. Αν ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα θα το πάει πίσω.



#84   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/12/2014 - 22:51

Ρε Stevo τι σας έχει πιάσει όλους χρονιάρες μέρες?
 
Εσύ εδώ μου επιτίθεσαι γιατί λέω ότι είναι λογικό να μην παίρνεις ανακατασκευασμένο σε κάποιες περιπτώσεις, οι άλλοι στο άλλο τόπικ με τρώνε γιατί υποστηρίζω ότι τα ανακατασκευασμένα είναι μια χαρά τηλέφωνα. Δεν τα βρίσκετε μεταξύ σας να τελειώνουμε?
 
Στο θέμα μας, μου έχει τύχη συσκευή και έγινε αλλαγή μπαταρίας αντί για να πάρω ανακατασκευασμένη. Όταν λοιπόν επικοινώνησα με την Apple για το θέμα, μου είπαν οι ίδιοι αυτολεξεί ότι τα εξουσιοδοτημένα service δικαιούνται να κάνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ κάποιες επισκευές και μάλιστα έβλεπε ότι στο κινητό μου έγινε αλλαγή μπαταρίας, δλδ δηλώνεται κανονικά στην Apple στο GSX.
 
Τέλος, μη μου βάζεις ρε συ λόγια. Εγώ δεν είπα ότι ξέρουν να επισκευάζουν τα πάντα. Αλλά εδώ ο τύπος απλά κούμπωσε και ξεκούμπωσε την οθόνη. Δε μιλάμε για καμία βαριά δουλειά. Και στην τελική ούτε την εγγύηση του ακύρωσε ούτε τίποτα. Αν ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα θα το πάει πίσω.


ΏΧουυυυυ πολύ ευαίσθητοι έχετε γίνει όλοι !!!
Ρε εγω απλά είπα ότι ναι μεν ενημερώνουν απλα εγω δεν θέλω να μου την ανοίξουν ,δεν ειναι δικαίωμα μου εφόσον ειναι καινούργια συσκευή να θέλω ανακατασκευασμένο ανακαινισμένο ή όπως λέγετε ;σαφώς και ειναι έμπειροι αλλα εγω δεν θέλω .πες το κόλλημα πες το όπως θες.
Δεν στην λέω .λεω αντίθετη άποψη από την δική σου.
Και το θεωρώ πολυ πρόχειρο να ανοιχθεί μια συσκευή να αλλαχθεί κάμερα ή να σφιχτές η οθόνη !!πως να το κάνουμε τωρα ;;
Τέλος πάντων δεν έχουμε να χωρίσουμε τπτ.ολα καλά
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#85   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2014 - 22:53

@efib κωτσοβολος ηταν το εκαναν doa 



#86   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/12/2014 - 23:22

ΏΧουυυυυ πολύ ευαίσθητοι έχετε γίνει όλοι !!!
Ρε εγω απλά είπα ότι ναι μεν ενημερώνουν απλα εγω δεν θέλω να μου την ανοίξουν ,δεν ειναι δικαίωμα μου εφόσον ειναι καινούργια συσκευή να θέλω ανακατασκευασμένο ανακαινισμένο ή όπως λέγετε ;σαφώς και ειναι έμπειροι αλλα εγω δεν θέλω .πες το κόλλημα πες το όπως θες.
Δεν στην λέω .λεω αντίθετη άποψη από την δική σου.
Και το θεωρώ πολυ πρόχειρο να ανοιχθεί μια συσκευή να αλλαχθεί κάμερα ή να σφιχτές η οθόνη !!πως να το κάνουμε τωρα ;;
Τέλος πάντων δεν έχουμε να χωρίσουμε τπτ.ολα καλά

Ναι ρε συ καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν δουλεύουν όλα με το τι θέλεις.

 

Η κάθε εταιρεία έχει τους κανόνες της.

 

Εσύ θέλεις πάντα ανακατασκευασμένο, οι άλλοι στο άλλο τόπικ όχι.

 

Τι να κάνει και η έρμη η Apple, ποιόν να ακούσει?

 

Σε κάποια πράγματα εφόσον είναι εντός ορίων νόμου (σου παρέχει πίσω το προϊόν με τις ίδιες ιδιότητες) δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Δυστυχώς το να τους ορίσεις το με ποιό τρόπο θα σου παρέχουν την υπηρεσία αυτή, δεν είναι δικαίωμά σου.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες