Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iPhone 6+ προβλημα με ηχο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 15/12/2014 - 22:55

καλησπερα παιδες εχω ενα iphone 6+ 128 και απο σημερα το πρωι το ηχειο δεν το ακουω και πολυ καλα , οταν λεμε ηχειο οχι το ακουστικο αλλα αυτο που ακουμε μουσικη.το τηλεφωνο ειναι jb στην 8.1.2 και εχω παρα πολυ λιγα πραγματακια μεσα απο jb . βαζω μουσικη και το ακουω πολυ μπουκωμενο στα μπασα και τριζει , πραγμα που δεν εκανε πριν ... παιζει δυνατα , δεν παιζει καθολου καλα οταν πας να ανεβεις πανω απο 80 % στην ενταση .επισης περασα πριν 2 μερες εαν τουικ equalizereverywhere αλλα γενικος δεν το πιεσα το ηχειο , πριν περασω το τουικ δεν ειχα κανενα προβλημα , παρουσιαστηκε μετα απο μια μερα , το τουικ το εβγαλα αλλα το προβλημα συνεχιζει , ποια ειναι η αποψη σας ? να κανω κανα ριστορ ? θα γινει τιποτα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/12/2014 - 01:13

To Preset του EqualizerEverywhere φταίει που πιθανόν πείραξες.

 

Πήγαινε εδώ var/mobile/Library/Preferences. Διέγραψε το .plist του και Reboot.

 

Αν δε δείς διαφορά, τσέκαρε σε Safe Mode και ελπίζω να μην έκανες ζημιά στο ηχείο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 17/12/2014 - 14:00

Λύστε μου μια απορία. Ηλίθια είναι η Apple (και κάθε Apple) που βάζουν φρένο στα ηχεία σε ένα ορισμένο σημείο? Εάν θέλετε να παίζετε απο το iphone μουσική και να ακούγεστε απο τον 1ο όροφο στον 7ο, αγοράστε ένα ηχοσύστημα. Εάν το πίεσες πολυ με το τουικ, το'σκισες το ηχείο.



#4   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/12/2014 - 14:11

Λύστε μου μια απορία. Ηλίθια είναι η Apple (και κάθε Apple) που βάζουν φρένο στα ηχεία σε ένα ορισμένο σημείο? Εάν θέλετε να παίζετε απο το iphone μουσική και να ακούγεστε απο τον 1ο όροφο στον 7ο, αγοράστε ένα ηχοσύστημα. Εάν το πίεσες πολυ με το τουικ, το'σκισες το ηχείο.

δεν εχεις αδικο 

Την ιδια ζημια ειχα παθει και εγω καποια στιγμη παλιοτερα με ενα iphone 5 με το tweak -volume amplifier ...

Το προβλημα παρουσιαστικε 2 μερες μετα την εγκατασταση και απο ζορισμα δικο μου στην ενταση του ηχου, οποτε θεωρω πως δεν ηταν τυχαίο ...

Ευτυχως τοτε περασε στην εγγυηση και πηρα ανακατασκευασμενο

Τετοιου ειδους tweak δεν πρεπει να τα κανουμε install η εστω παντα με προσοχη ... 


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 17/12/2014 - 14:13

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/12/2014 - 19:00

Σιγουρα απο εκει εγινε η ζημια και ευτυχως για εσενα δε μπορει να φανει καπως αν πριν το πας του κανεις restore

#6   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 17/12/2014 - 22:02

ολα καλα παιδες , εκανα  restore και εστρωσαν ολα , δυστηχως οπως αναφερα και στην αρχη για να διμιουργηθει το προβλημα δεν χρειαστηκε να πιεσω τπτ , οσες φορες ακουσα μουσικη ακουσα με audio jack , απλα με καποιο τροπο χαλασε ολο τον ηχο και ολα επανηλθαν με restore . σας ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σας και τις απαντησεις σας παιδες!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες