Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 Εναρκτήριος Οδηγός


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MrARToholic

MrARToholic

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/12/2014 - 18:33

Γειά χαρά σε όλους.Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχω με το καλό στα χέρια μου το 6άρι.Και επειδή έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που είχα ξανά iphone (συγκεκριμένα το 3gs) θα ήθελα όποιος θέλει να μου πει ποιά είναι τα πρώτα πράγματα που ενδείκνυται να κάνω.Το φορτίζω πχ κατευθείαν ή όχι?Κατεβάζω το itunes και κάνω id πρώτα η όχι?Γενικά βασικά πραγματάκια για να ξαναμπω στην νοοτροπία της apple..Συγχωρέστε με αν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα ή στήλη αλλά από το λίγο που έψαξα δεν το βρήκα και αν υπάρχει παραθέστε αν μπορείτε το link. Ευχαριστώ.Καλές Γιορτές σε όλους σας!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/12/2014 - 20:56

Γειά χαρά σε όλους.Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχω με το καλό στα χέρια μου το 6άρι.Και επειδή έχει περάσει πολύ καιρός από τότε που είχα ξανά iphone (συγκεκριμένα το 3gs) θα ήθελα όποιος θέλει να μου πει ποιά είναι τα πρώτα πράγματα που ενδείκνυται να κάνω.Το φορτίζω πχ κατευθείαν ή όχι?Κατεβάζω το itunes και κάνω id πρώτα η όχι?Γενικά βασικά πραγματάκια για να ξαναμπω στην νοοτροπία της apple..Συγχωρέστε με αν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα ή στήλη αλλά από το λίγο που έψαξα δεν το βρήκα και αν υπάρχει παραθέστε αν μπορείτε το link. Ευχαριστώ.Καλές Γιορτές σε όλους σας!!!

καλησπερα.πρωτα το φορτιζεις.εγω προσωπικα κατευθειαν μεχρι το 100% μετα κατεβαζεις το itunes,επειτα κανεις ενα ID αν δεν εχεις ηδη.κατεβαζεις απο την αρχικη σελιδα του φορουμ το IPSW της 8.1.2 και την περνας με shift+restore απο Itunes και εισαι ετοιμος.

 

οτι απορια εχεις γραψε εδω.



#3   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/12/2014 - 20:56

Για την φόρτιση νομίζω να ξεφορτίσει και μετά το φορτίζεις μέχρι να παει 100%. (Μην το αφήνεις να πέφτει κάτω απο 15% - 20 %) . 

 

Φτιάξε το id μπαίνοντας στο Appstore. (Πάτα σε κάποια εφαμοργή GET και θα σου βγάλει να φτιάξεις)

 

Σου λέω απο εκεί διότι θα μπορείς να επιλέξεις την επιλογή None εάν δεν θες να βάλεις κάποια κάρτα.

 

Ότι άλλο θέλεις ρωτάς :)



#4   MrARToholic

MrARToholic

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/12/2014 - 18:33

καλησπερα.πρωτα το φορτιζεις.εγω προσωπικα κατευθειαν μεχρι το 100% μετα κατεβαζεις το itunes,επειτα κανεις ενα ID αν δεν εχεις ηδη.κατεβαζεις απο την αρχικη σελιδα του φορουμ το IPSW της 8.1.2 και την περνας με shift+restore απο Itunes και εισαι ετοιμος.

 

οτι απορια εχεις γραψε εδω.

 

 

Για την φόρτιση νομίζω να ξεφορτίσει και μετά το φορτίζεις μέχρι να παει 100%. (Μην το αφήνεις να πέφτει κάτω απο 15% - 20 %) . 

 

Φτιάξε το id μπαίνοντας στο Appstore. (Πάτα σε κάποια εφαμοργή GET και θα σου βγάλει να φτιάξεις)

 

Σου λέω απο εκεί διότι θα μπορείς να επιλέξεις την επιλογή None εάν δεν θες να βάλεις κάποια κάρτα.

 

Ότι άλλο θέλεις ρωτάς :)

 

Αν καταλαβαίνω καλά το IPSW έχει να κάνει με jailbreak σωστά?.Λεω για αρχή να το αφήσω,να ξαναμπω στην λογική της Apple και εν καιρώ να ασχοληθώ με αυτό το κομμάτι μιας και είμαι παντελώς άσχετος.Όσον αφορά το id θα κάνω καινούργιο.Μπορείς να το κάνεις είτε από το iPhone η από τον υπολογιστή μέσω itunes?Εγώ έτσι όπως είδα σε ένα manual που κατέβασα,νομίζω σου δίνει επιλογή με το που ανοίξεις το iphone να δημιουργησεις ID κατευθείαν.Σωστά?

 

Btw με πήραν τηλέφωνο και αύριο πάω να το παραλάβω..Δεν μπορώ να περιμένω πραγματικά!!



#5   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/12/2014 - 23:19

Όσον αφορά το id θα κάνω καινούργιο.Μπορείς να το κάνεις είτε από το iPhone η από τον υπολογιστή μέσω itunes?Εγώ έτσι όπως είδα σε ένα manual που κατέβασα,νομίζω σου δίνει επιλογή με το που ανοίξεις το iphone να δημιουργησεις ID κατευθείαν.Σωστά?

Ακριβώς αυτό!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες