Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

καφες σε καινουριο iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   audiopain

audiopain

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2014 - 11:24

Θα ξεκινησω λεγοντας οτι αγορασα το αιφον μου τελη Δεκεμβριου του 12.φετος το καλοκαιρι μου παρουσιασε προβλημα στα ηχεια το εστειλα για επισκευη απ τον παροχο μου και μου εστειλε καινουριο iPhone.Ολα καλα μεχρι εδω.Πριν μια βδομαδα,και οσο και να ακουστει περιεργο (και ειναι) ξυπνησα βρισκοντας το κινητο μου να εχει γεμισει καφε.Δεν ειδα να εχω ριξει καποιο ποτηρι ή οτιδηποτε οποτε προφανως κατι εγινε οσο κοιμομουν,ισως ξυπνησα μες στον υπνο μου εκανα τη ζημια και ξανακοιμηθηκα,Λοιπον το κινητο ειχε παρει καφε ολο μεσα χωρις να το ανοιξω..οταν εβγαλα τη σιμ ηταν βρεγμενη,η μιση οθονη του ηταν καφε,εκανε αναζητηση παροχου και ενα ρισταρτ.Χωρις να ελπιζω πολλα πολλα (εως τιποτα) το εστειλα παλι για σερβις και περιμενω να το παραλαβουν,να μου κανουν τη σουμα που φυσικα δεν θα εχω να πληρωσω και να ζητησω να μου το στειλουν πισω.Θεωρωντας οτι το κινητο εμεινε βρεγμενο μερικες ωρες και προφανως αφου ακομα δεν εχει παραληφθει μιλαμε για βδομαδα,θα ηθελα αν γνωριζει κανεις τι πιθανοτητες εχει να δουλεψει εστω απλα ως καμερα.Σκεφτομαστε μ ενα φιλο να το ανοιξουμε και να το καθαρισουμε με καποιο τροπο που ειδαμε στο youtube αν και αυτο θα ηταν αποστολη αυτοκτονιας.Ψαχνοντας στο ebay βρηκα ανταλλακτικα πολυ φθηνα,mobo,μπαταρια κλπ....Φυσικα δεν ειναι αυθεντικα και θα θελα να ρωτησω τη γνωμη σας.Κανω μια προσπαθεια να σωσω ο,τι σωζεται ή το παω για αποσυρση και ξεκιναω προς αναζητηση ενος μεταχειρισμενου αλλου μοντελου?Ευχαριστω προκαταβολικα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   g4m1st3r1x

g4m1st3r1x

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/12/2014 - 11:35

Πρέπει να ήσουν λάσπη e ??? Βρήκες ένα κινητό γεμάτο καφέ και δεν θυμάσαι πως έγινε αυτό... 'Η μας trollareis άσχημα ή όντως ήσουν λάσπη !!!



#3   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 18/12/2014 - 11:54

Στο service τοτε γιατι ακριβως το εστειλες; Μηπως και στο περασουν στην εγγυηση; Αυτο θα πρεπει να το δωσεις σε καποιο εξωτερικο service να δουν αν και εφοσον σωζεται και με τι κοστος. Αν και πλεον σου  δινω πολυ πολυ λιγες πιθανοτητες



#4   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/12/2014 - 11:59

Μην ελπίζεις και πολλά. 

 

Η εγγύηση ούτως ή άλλως δεν καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις αλλά και κάποιος τεχνικός δε νομίζω να μπορέσει να κάνει κάτι.



#5   audiopain

audiopain

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2014 - 12:19

παιδια ειλικρινα δεν εχω καμια διαθεση να τρολλαρω κανεναν...ειχα ενα αιφον 3g και με χιλιους κοπους πηρα το 5αρι και ελεγα να μεινω μ αυτο οσο αντεξει γιατι πλεον λεφτα δεν υπαρχουν.Στο σερβις το στειλα για να κανω μια προσπαθεια εστω δια της νομιμου οδου κατα καποιο τροπο... Αν και ξερω ακριβως τι θα μου πουν. Ξερω οτι δεν εχω πιθανοτητες να σωσω τιποτα...Ευκαιρια να ειμαι πιο προσεκτικος απο δω και περα με τα αντικειμενα αξιας που αγοραζω.Πηρα κατα εναν τροπο ενα μαθημα Απλα ελεγα αν καποιος γνωριζε κατι παραπανω για το θεμα...αν μπορω να αλλαξω κατι εστω σαν καμερα να το λειτουργησω η οτιδηποτε...Οπως και να χει ευχαριστω για τις απαντησεις σας....



#6   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 18/12/2014 - 13:05

Μεσα σε ρυζι επρεπε να το βαλεις και να το πλακωσεις και μετα απο κανα 3ωρο με το πιστολακι μπας και νιωσει!Εσενα οι αισθητηρες θα εχουν γινει κατακοκκινοι και δεν θα το περασουν!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες