Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή πολιτικής επισκευών infoquest?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 15:57

Όχι ρε είπαμε !!!απλα ότι ειναι επισκευαςιμο και οικονομικότερο τότε επισκευή αν δεν συμφέρει συσκευή ολόκληρη refurbished.

Οι συσκευές τωρα οποίος στείλει ειναι 99.9% καινούργια και όχι ανακατασκευασμένη είδα τον κωδικό στις παραγγελίες και δεν ειναι remanufactured.σε κανένα μήνα ίσως σκάσουν
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:02

Νίκο να σε ρωτησω εγώ έχω αγοράσει το κινητό από Σκρουτζ μαγαζί Ελλάδα το έχω τσεκάρει είναι από Αγγλία από Apple Store Αγγλίας δηλαδή αν πχ το πάω για σέρβις στην Τουρκία που εχει επισήμως κατάστημα η apple θα έχω την ίδια αντιμετώπιση αν το πήγαινα αντίστοιχα σε Apple Store Αμερική ή σε άλλη χώρα;

Knowledge Is Power


#33   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:04

δλδ λες ότι σε περίπτωση που βρω καμένο pixel δεν αλλάζουνε το front panel ολόκληρο και κάνουν απευθείας αντικατάσταση με refurbished? 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#34   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:24

δλδ λες ότι σε περίπτωση που βρω καμένο pixel δεν αλλάζουνε το front panel ολόκληρο και κάνουν απευθείας αντικατάσταση με refurbished?


Ναι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#35   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:25

Παρενθεση. Θα φερω αυριο ενα κινητο φιλου απο Σερρες που ειναι στο προγραμμα αντικαταστασης για το power (iphone 5). Αυτου του εχει χαλασει και το ενα volume. Αν δε κανω λαθος αυτα στην ιδια καλωδιοταινια δεν ειναι;

#36   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:27

Ναι


Στελιο το ξερεις οτι το 10% την ευθηνης πανελληνιως για αυτη την αποφαση την εχεις εσυ, ετσι; :P

#37   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:34

το βρίσκω λογικό, αυτό με την επισκευή, εφόσον φυσικά θα γίνεται ''σωστή'' επέμβαση. Στο κάτω κάτω εμενα προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί αν το φτιάξουν η το αντικατασησουν 



#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:36

Νίκο να σε ρωτησω εγώ έχω αγοράσει το κινητό από Σκρουτζ μαγαζί Ελλάδα το έχω τσεκάρει είναι από Αγγλία από Apple Store Αγγλίας δηλαδή αν πχ το πάω για σέρβις στην Τουρκία που εχει επισήμως κατάστημα η apple θα έχω την ίδια αντιμετώπιση αν το πήγαινα αντίστοιχα σε Apple Store Αμερική ή σε άλλη χώρα;

Μόνο για το πρώτο χρόνο σε Apple Store. Για τον 2ο πας στο πωλητή όπως ορίζει ο νόμος.

 

Η αντιμετώπιση και πολιτική των Apple Store είναι ίδια παντού φυσικά. Δεν έχει να κάνει με τη χώρα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:39

Και εγω δεν βρισκω κατι λαθος στη τακτικη αυτη, εφοσον το κομματι που θα αλλαξει ειναι ευκολο να βγει και να μπει.
Ετσι αυτοι που πραγματικα "αξιζουν" την αντικατασταση να ειναι πιο "ανετοι".

Σαν τα αμαξια.
Αμα χαλασει η τρομπα της βενζινης, στην αλλαζουν. Δεν σου δινουν αλλο αμαξι.
Απο την αλλη αμα ειναι στραβο το πλαισιο, αλλαγη.
Ετσι ειναι το σωστο, ετσι ειναι το λογικο.



#40   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:42

κι εγω πριν κανα διμηνο που πηγα εκει το 5s για το ακουστικο ο υπαλληλος μου ειπε καθαρα οτι μαλλον θα μου δωσουν αλλη συσκευη(οπως κι εγινε).αλλα καποιες αλλες βλαβες οπως το home button αντιμετωπιζονται με αλλαγη ανταλλακτικου απο το service.



#41   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:52

Αμα ερθει κανενα λυγισμενο iPhone 6 Plus βλεπω να πιανουν πενσα και ματσολα και να στο ισιωνουν! :P



#42   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 19/12/2014 - 16:57

Αρχές του μήνα είχα πάει το mini ipad(ήταν δώρο,χωρις απόδειξη,αρα ενα χρόνο εγγυηση που εληγε 24/12/14) της κόρης μου για light bleeding,είχε και κάποιες μικρογρατζουνιές στο bezel,,

Mε πήρε τηλ ο τεχνικός και μου είπε οτι βλέπει καλό το panel,του απαντώ οτι στα μάτια μου εχει light bleeding..

Μου το αντικατέστησαν! :rolleyes:

Δεν ξέρω τι μεσολαβησε σε 15 μέρες..



#43   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/12/2014 - 17:29

Αμα ερθει κανενα λυγισμενο iPhone 6 Plus βλεπω να πιανουν πενσα και ματσολα και να στο ισιωνουν! :P

έχεις iphone 6 plus? δοκίμασες αν λυγίζει?

 

επειδή έχω εγώ και έχω πραγματικά εχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση που λένε πως είναι εύκολο να λυγίσει έκανα το πείραμα να το δοκιμάσω και εγώ... τα αποτελέσματα? είναι αδυνατων να λυγίσει.... το ίδιο test έκανα και με το τηλεχειριστηριο του apple tv που είναι απίστευτα λεπτό και φυσικά πιο εύκολο να λυγίσει και όμως χρειάστηκε απίστευτη πίεση και ναι στο τέλος έσπασε...! οποτε μην λέμε βλακείες τώρα πως θα λυγίσει το 6 plus... είναι πολύ σπάνιο... :)


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 19/12/2014 - 17:29


#44   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 19/12/2014 - 17:32

έχεις iphone 6 plus? δοκίμασες αν λυγίζει?

 

επειδή έχω εγώ και έχω πραγματικά εχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση που λένε πως είναι εύκολο να λυγίσει έκανα το πείραμα να το δοκιμάσω και εγώ... τα αποτελέσματα? είναι αδυνατων να λυγίσει.... το ίδιο test έκανα και με το τηλεχειριστηριο του apple tv που είναι απίστευτα λεπτό και φυσικά πιο εύκολο να λυγίσει και όμως χρειάστηκε απίστευτη πίεση και ναι στο τέλος έσπασε...! οποτε μην λέμε βλακείες τώρα πως θα λυγίσει το 6 plus... είναι πολύ σπάνιο... :)

Δλδ πάει το κακόμοιρο το τηλεχειριστήριο? Καπούτ?


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#45   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/12/2014 - 17:33

έχεις iphone 6 plus? δοκίμασες αν λυγίζει?
 
επειδή έχω εγώ και έχω πραγματικά εχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση που λένε πως είναι εύκολο να λυγίσει έκανα το πείραμα να το δοκιμάσω και εγώ... τα αποτελέσματα? είναι αδυνατων να λυγίσει.... το ίδιο test έκανα και με το τηλεχειριστηριο του apple tv που είναι απίστευτα λεπτό και φυσικά πιο εύκολο να λυγίσει και όμως χρειάστηκε απίστευτη πίεση και ναι στο τέλος έσπασε...! οποτε μην λέμε βλακείες τώρα πως θα λυγίσει το 6 plus... είναι πολύ σπάνιο... :)


Εγω πιστεύω λυγίζει αλλα δεν θα το δοκιμάσω αλλα ειμαι σίγουρος ότι θα λυγίσει
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες