Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6 πρόβλημα μπαταρίας;;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   muchaos

muchaos

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2014 - 08:47

Ενταξει ειχε απολυτο δικιο ο φιλος tgousopoulos!και τον ευχαριστω και παλι!

Καμια σχεση η μπαταρια.Δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα και οντως ειναι καλυτερη η μπαταρια απο τα προξγουμενα μοντελα.

Αποδεικτικα:

Χρηση:  3ωρες, 45 λεπτα

Αναμονη: 1ημερα, 17 ωρες

Ποσοστο μπαταριας: 57%



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 22/12/2014 - 08:50

Ηταν δεδομενο οτι θα λυθει μολις το εκλινεις μιας και κραταει ανοιχτο το touch id συνεχεια.

 

Να 'σαι καλα.  :)



#18   Panagiotidis

Panagiotidis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/03/2015 - 02:39

Μπαταρια

#19   Panagiotidis

Panagiotidis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/03/2015 - 02:43

Παιδια εχω το iphone6 κοντα 4μηνες!και απο την μια μερα στην αλλη το κινητο δεν φορτιζει πλεον με τον φορτιστη του και ουτε με ενος φιλου μου.και φορτιζει με εναν αλλον τριτο!η μπαταρια τελειωνει χωρις να κανεις κατι μεσα σε 4-5ωρες ενω κρατουσε πανω απο μια μερα.και ζεσταινετε με το παραμικρο!αν γνωριζει καποιος πραγματικα ας μου πει.ευχαριστω.

#20   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/03/2015 - 09:10

καλημερα...και εγω εχω προβλημα με μπαταρια στο iphone 6 jailbroken στην 8.1 .2 ....με χαμηλο φωτισμο και λιγη χρηση ιντερνετ με το ζορι μου παει 15 ωρες....δεν εχω ενεργοποιημενο το touch id ουτε εχω κατεβασμενο το quick unlock ....επισης μπορειτε να μου πειτε καποια εφαρμογη που να βγαζει την μπαρα πανω στην οθονη με το συρσιμο του δαχτυλου αλλα να ανοιγει και το location και τα δεδομενα χωρις να χρειζεται να μπαινεις μεσα στο μενου να τα ανοιγεις οπως υπηρχε στο ιος 6 .....ευχαριστω εκ τον προτερον



#21   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/03/2015 - 09:13

και εμενα ζεσταινετε το 6 ....



#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/03/2015 - 15:21

Παιδια εχω το iphone6 κοντα 4μηνες!και απο την μια μερα στην αλλη το κινητο δεν φορτιζει πλεον με τον φορτιστη του και ουτε με ενος φιλου μου.και φορτιζει με εναν αλλον τριτο!η μπαταρια τελειωνει χωρις να κανεις κατι μεσα σε 4-5ωρες ενω κρατουσε πανω απο μια μερα.και ζεσταινετε με το παραμικρο!αν γνωριζει καποιος πραγματικα ας μου πει.ευχαριστω.


Κανείς Restore. Αν δεν αλλάξει κάτι μιλάς με iSystem για αντικατάσταση

καλημερα...και εγω εχω προβλημα με μπαταρια στο iphone 6 jailbroken στην 8.1 .2 ....με χαμηλο φωτισμο και λιγη χρηση ιντερνετ με το ζορι μου παει 15 ωρες....δεν εχω ενεργοποιημενο το touch id ουτε εχω κατεβασμενο το quick unlock ....επισης μπορειτε να μου πειτε καποια εφαρμογη που να βγαζει την μπαρα πανω στην οθονη με το συρσιμο του δαχτυλου αλλα να ανοιγει και το location και τα δεδομενα χωρις να χρειζεται να μπαινεις μεσα στο μενου να τα ανοιγεις οπως υπηρχε στο ιος 6 .....ευχαριστω εκ τον προτερον


Δες αν οι χρόνοι χρήσης είναι παρόμοιοι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 08:17

καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση σας....χθες το βραδυ που το φορτισα και σημερα το εβγαλα απο την φορτιση μου δειχνει χρηση μπαταριας : ρυθμισεις 24% , αφετηρια 20%, cydia 10% , τηλεφωνο 9%, safari 9 %,ολα τα αλλα ειναι πολυ μικροτερα....πριν να το φορτισω το βραδυ ειχε ανεβασμενα μονο την αφετηρια-οθονη κλειδωματος 24% και τις ρυθμισεις 20% ....που εντοπιζετε το προβλημα??? στο πενταρι μου που ειχα 2 χρονια jailbroken στην 6. 1 δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα με κατεβασμενα πανω-κατω τα ιδια απο cydia..ευχαριστω



#24   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 08:22

αυτα ολα τις τελευταιες 24 ωρες...τις τελευταιες 7 μερες ειναι ανεβασμενο μονο η αφετηρια/οθονη κλειδ. 33% ...ευχαριστω



#25   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 08:24

μηπως εχω βαλει καποια εφαρμογη που ειναι κρασαρισμενη και τρωει ολη την μπαταρια???ευχαριστω



#26   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/03/2015 - 10:13

Πιθανον να φταει καποιο απο τα tweaks που εβαλες. Επισης δοκιμασε να απενεργοποιησεις την ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο.

 

Αν επιμενει θα πρεπει να κανεις καθαρο restore για να δεις πως θα παει χωρις jailbreak



#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/03/2015 - 11:10

καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση σας....χθες το βραδυ που το φορτισα και σημερα το εβγαλα απο την φορτιση μου δειχνει χρηση μπαταριας : ρυθμισεις 24% , αφετηρια 20%, cydia 10% , τηλεφωνο 9%, safari 9 %,ολα τα αλλα ειναι πολυ μικροτερα....πριν να το φορτισω το βραδυ ειχε ανεβασμενα μονο την αφετηρια-οθονη κλειδωματος 24% και τις ρυθμισεις 20% ....που εντοπιζετε το προβλημα??? στο πενταρι μου που ειχα 2 χρονια jailbroken στην 6. 1 δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα με κατεβασμενα πανω-κατω τα ιδια απο cydia..ευχαριστω


Τελευταίο απο Cydia τι πέρασες?

Δες όπως σου 'πα αν οι χρόνοι χρήσης είναι ίδιοι. Βάλε ένα Screenshot.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 15:20

Οι χρόνοι χρήσεις δεν είναι ίδιοι όπως προείπα..οι ρυθμίσεις έχουν 24% η αφετηρία 21% to Cydia 9% τα αλλά όλα πάνω κάτω ίδια είναι

#29   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 15:23

Τι εννοείς λέγοντας βάλε ένα screen shot ? εννοείς να βάλω φωτό σαν screen saver, το έχω κάνει από την αρχή και σαν αρχική Οθονη έχω φωτό. Αν σας πω όλες τις εφαρμογές που κατέβασα από το cydia μήπως θα καταλάβετε τι φταίει;; Ευχαριστω

#30   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 15:24

Οι χρόνοι πρέπει να είναι πάνω κάτω ίδιοι για να πάνε όλα καλά;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες