Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ακουστικά no-click-click!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/12/2014 - 16:43

Καλησπέρα και πάλι. Έχω το εξής θέμα, που μπορεί να σας φανεί γελοίο αλλά είναι εκνευριστικό. Τα ακουστικά του καινούριου iphone μου αν και δουλεύουν κανονικά ως προς το λειτουργικό μέρος, από την πρώτη μέρα δεν κάνουν κλικ κλικ. Πρακτικά δεν έχω θέμα στην αυξομείωση του ήχου, αλλά καμιά φορά όταν θέλω να πατήσω το μεσαίο κουμπί 2 ή 3 φορές για να πάω μπροστά ή πίσω στην πλέιλιστ, λόγω του ότι δεν κάνουν διακριτά κλικ, δεν γίνεται πάντα αυτό που θέλω. Πχ νομίζω ότι πατάω 2 φορές αλλα τελικά έχω πατήσει 1. Η εγγύηση προφανώς καλύπτει και τα παρελκόμενα της συσκευασίας. Θα πρέπει πάλι να ακολουθηθεί η διαδικασία αποστολής στην infoquest, έλεγχος και παραλαβή νέων; Ή να πάω στο κατάστημα που το αγόρασα και θα μου δώσει επιτόπου καινούρια; (χλωμό το κόβω). Υπάρχει περίπτωση να μου πουν "αφού δουλεύουν δεν σου τα αλλάζουμε"; Μήπως τελικά να μην ασχοληθώ καθόλου; Θενκ γιου γκάιζ!

 

(ΥΓ Δοκίμασα να τα καθαρίσω μπας και έχει χωθεί σκόνη ή κανένα σκουπιδάκι στον αρμό αλλά μια από τα ίδια.)


Τελευταία επεξεργασία από: deltakilo, 23/12/2014 - 16:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/12/2014 - 17:20

Κοίταξε να το συνηθίσεις γιατί δε πρόκειται να στο αλλάξουν.

 

ΥΓ: Μακάρι αυτα να 'ναι τα προβλήματά μας..Οτι δε κανουν κλικ κλικ τα ακουστικα μας..



#3   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/12/2014 - 17:32

Δεν είναι θέμα "κλικ", είναι θέμα ότι το πατάς 2 φορές αλλά αυτό το λαμβάνει ως 1, σαν να έχει μείνει μέσα πατημένο το κουμπί. Πρακτικό θέμα δηλαδή.

 

Όσο για το αν αυτά είναι πραγματικά προβλήματα, θα συμφωνήσω, ούτε τα ακουστικά ούτε τα καμμένα πίξελ ούτε το doa είναι..ας το κλείσουμε το φόρουμ λοιπόν.



#4   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/12/2014 - 17:36

πηγαινε τα με αποδειξη αγορας της συσκευης ανεφερε το προβλημα και λογικα θα παρεις αλλα εντος 7 ημερων υπολογιζε με το νεο ετος


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες