Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

iPhone 6 ή iPhone 6 Plus?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 6 ή iPhone 6 Plus?

iPhone 6 ή iPhone 6 Plus?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:11

Τι είπες τώρα ;;;αυτό το λέμε για να πείσουμε τον εαυτό μας όταν δεν το έχουμε πάρει ότι και καλά είναι τα ίδια και δεν αξίζει !!εννοειται πως αξίζει αδερφέ ,μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία 15-20% καλύτερη .μην λέμε ότι θεμε!!!
Άκου δεν υπάρχει λόγος !!!εννοειται αν έχεις φράγκα το στελνεις αδιάβαστο το 5s!!


Φιλε, έπαιξα και με τα δυο πολύ. Εάν το 6 απλό είχε καλύτερη αυτονομία (δηλαδή 2200 μπαταρία, τουλάχιστον), προφανώς θα το αγόραζα. Με 5ς φορτίσω ανα 2η μερα (στο τέλος της). Οι φίλοι μου με το 6αρι, πριν πάει μεσάνυχτα της ίδιας μέρας (να το δουλεύουν απο 9 το πρωί), το ξανά φορτίζουν...
Άρα το 6αρι έχει για την μεγαλύτερη οθόνη του, χειρότερη αυτονομία απο το 5ς.
Ούτε στις επιδόσεις το 6αρι ειναι απίστευτα καλύτερο απο το 5ς, ειναι απλά ελαφρά γρηγορότερο...
Μόνο για την φοβερή μεγαλύτερη οθόνη, δεν το παίρνω, θα περιμένω την βελτιωμένη (παραδοσιακά) σειρά "ς".

Όσο για φράγκα, πήρα χθες τον νέο iMac με δικό μου customizing, στα... 3000$ (έφτασε το τελικό ποσό)!
Δεν ειναι ζήτημα χρημάτων, ειναι ζήτημα κοροϊδίας της Apple να προωθήσει το 6plus, που παρόλο που ειναι παντόφλα, ειναι σαφώς ανώτερο του απλού 6ριου,,,

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:14

Εάν το plus ηταν στις 5", θα το αγόραζα.
Οι 5,5" ειναι θηριώδης, το έβαλα δίπλα σε Note και μου φάνηκε το plus πιο ογκώδες (αλλά φυσικά σαφώς πιο λεπτό!).

Και μιλάμε για...τηλέφωνο, οχι...μικρότερο...iPad mini Retina!
Όσοι δεν έχουν iPad mini Retina, αγοραζουν το plus κι έχουν και...κινητό και... ταμπλέτα.
Εγώ που εχω το mini Retina, τι να κάνω ενα...μικρότερο σε μέγεθος που κανει και...κλήσεις;!

Τελευταία επεξεργασία από: crisk, 26/12/2014 - 11:16


#48   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:16

Φιλε, έπαιξα και με τα δυο πολύ. Εάν το 6 απλό είχε καλύτερη αυτονομία (δηλαδή 2200 μπαταρία, τουλάχιστον), προφανώς θα το αγόραζα. Με 5ς φορτίσω ανα 2η μερα (στο τέλος της). Οι φίλοι μου με το 6αρι, πριν πάει μεσάνυχτα της ίδιας μέρας (να το δουλεύουν απο 9 το πρωί), το ξανά φορτίζουν...
Άρα το 6αρι έχει για την μεγαλύτερη οθόνη του, χειρότερη αυτονομία απο το 5ς.


Φίλε ΕΣΥ το έχεις και ξέρεις ;;σε ξανά ρωτάω ;;;και εγω σου λεω το smart καίει λάδια ειναι μου φα!!!αλλα δεν το έχω απλα έχω ακούσει απο κάποιον να το λέει και το λεω ενώ ΕΣΥ έχεις smart και δεν καίει λάδια !!
Που θέλω να καταλήξω ;;ότι αν δεν το έχεις πάρει στα χέρια ότι και να πεις δεν μου λέει κατι.και στην τελική σου είπε η Apple ότι δεν κοιμάται αν δεν το πάρεις ΕΣΥ ;


Ούτε στις επιδόσεις το 6αρι ειναι απίστευτα καλύτερο απο το 5ς, ειναι απλά ελαφρά γρηγορότερο...
Μόνο για την φοβερή μεγαλύτερη οθόνη, δεν το παίρνω, θα περιμένω την βελτιωμένη (παραδοσιακά) σειρά "ς".

Όσο για φράγκα, πήρα χθες τον νέο iMac με δικό μου customizing, στα... 3000$ (έφτασε το τελικό ποσό)! Ασχολίαστο ....

Δεν ειναι ζήτημα χρημάτων, ειναι ζήτημα κοροϊδίας της Apple να προωθήσει το 6plus, που παρόλο που ειναι παντόφλα, ειναι σαφώς ανώτερο του απλού 6ριου,,,


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#49   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:16

6 plus κι απο μενα με τα μπουνια ...... 

 

Καλες Γιορτες σε ολους ! 



#50   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:17

stevo VS lupus

Αξία ανεκτιμητη.

You'll Never Walk Alone


#51   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:19

Κι εχω κι ipad mini αλλα καμμια σχεση /.........  :P  ;)



#52   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:21

Σου εξήγησα, Stevo.
Μόνο για την οθόνη δεν το αγοράζω. Και δεν χρειάζεται να το εχω εγώ, το έχουν κολλητοί μου (άλλοι πήραν το 6αρι, άλλοι το plus).
Εδω και οι πιο φανατικοί απλακιδες ανά τον κόσμο, λένε στα φόρουμ οτι αν έχεις 5ς ειναι κουταμάρα να πας στα 6ρια, παρά μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη τους.

Ε, περιμένω την βελτιωμένη "ς" σειρά των 6. Σίγουρα θα ειναι καλύτερα απο τα τωρινά και θα έχουν και την ιδια μεγάλη οθόνη.

Αυτό λέω, γνώμη μου.

Τελευταία επεξεργασία από: crisk, 26/12/2014 - 11:22


#53   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:24

Και δεν ειναι ζήτημα χρημάτων, εχω χρήματα, εχω καλή δουλειά...
Απλά δεν εχω μάθει να τα σκορπάω δίχως φανερή ουσία. Τα σχεδόν 800€ που κανει το απλό 6αρι στα 64, για αυτά που προσφέρει, ειναι κοροϊδία. Τα δε φράγκα που ζητούν για το αντίστοιχο 64 plus... αγοράζεις MacBook!

#54   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:26

Οπως σε ΚΑΘΕ σειρά "ς" των μηλοφωνων, θεωρώ οτι και το 6ς/6 plus ς, θα ειναι σαφώς ανώτερα των τορινων. Όποτε θα κάνω υπομονή μερικούς μήνες, δατς όλ.

#55   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:27

Κι εχω κι ipad mini αλλα καμμια σχεση /.........  :P  ;)


Δεν είπα οτι έχουν σχέση, είπα οτι ειναι γιγάντιο σχεδόν σαν το μίνι, δεν ειναι πια μέγεθος τηλεφώνου.

#56   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:31

6άρι απλό και για μένα για λόγους φοριτότητας (και αυτό μεγάλο είναι για τα γούστα μου). Επίσης δεν μου αρέσουν στο plus τα τεράστια μπέζελ που έχει. Το note έχει μεγαλύτερη οθόνη και είναι μικρότερο!
Επίσης στο σπίτι παίρνω και δέχομαι κλήσεις από το iPad και μιλάω ( σε ανοιχτή ακρόαση όμως) μέσα από αυτό.

#57   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:33

Φιλε, έπαιξα και με τα δυο πολύ. Εάν το 6 απλό είχε καλύτερη αυτονομία (δηλαδή 2200 μπαταρία, τουλάχιστον), προφανώς θα το αγόραζα. Με 5ς φορτίσω ανα 2η μερα (στο τέλος της). Οι φίλοι μου με το 6αρι, πριν πάει μεσάνυχτα της ίδιας μέρας (να το δουλεύουν απο 9 το πρωί), το ξανά φορτίζουν...
Άρα το 6αρι έχει για την μεγαλύτερη οθόνη του, χειρότερη αυτονομία απο το 5ς.
Ούτε στις επιδόσεις το 6αρι ειναι απίστευτα καλύτερο απο το 5ς, ειναι απλά ελαφρά γρηγορότερο...
Μόνο για την φοβερή μεγαλύτερη οθόνη, δεν το παίρνω, θα περιμένω την βελτιωμένη (παραδοσιακά) σειρά "ς".

Όσο για φράγκα, πήρα χθες τον νέο iMac με δικό μου customizing, στα... 3000$ (έφτασε το τελικό ποσό)!
Δεν ειναι ζήτημα χρημάτων, ειναι ζήτημα κοροϊδίας της Apple να προωθήσει το 6plus, που παρόλο που ειναι παντόφλα, ειναι σαφώς ανώτερο του απλού 6ριου,,,

1) Εξαρτάτε τί χρήση κάνουν οι φίλοι σου και τί χρήση κάνεις εσύ

 

2) Δέν συγκρίνης τι επιδόσεις ενός κινητού που το έχουν άλλοι γιατί ποτέ δέν ξέρεις τί χρήση κάνουν και ποιά είναι η σχέση τους με την συσκευή. Μπορείς να κρίνει μόνο εάν την χησιμποιήσης εσύ προσωπικά.

 

3) Το plus δέν έχει μόνο μεγαλύτερη οθώνη. Έχει εξερετικά καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ανάλυση.

 

4) Δέν μπορείς να λες πώς ειναι κοροιδία (άποψη σου φισικα :)). Αν εμενα με βολέυει με βολέυει δέν τίθεται θέμα προς συζήτηση. Και γιαμένα ειναι value for money.

 

5) Στις μέρες μας δέν αγοράζουμε πλέον τηλέφωνα. Αγοράζουμε υπερ-συσκευές που μπορόυν να πάρουν Sim  :P Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ iPhone και iPad.

 

Φιλικά πάντα  :)



#58   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:33

Σου εξήγησα, Stevo.
Μόνο για την οθόνη δεν το αγοράζω. Και δεν χρειάζεται να το εχω εγώ, το έχουν κολλητοί μου (άλλοι πήραν το 6αρι, άλλοι το plus).
Εδω και οι πιο φανατικοί απλακιδες ανά τον κόσμο, λένε στα φόρουμ οτι αν έχεις 5ς ειναι κουταμάρα να πας στα 6ρια, παρά μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη τους.
Ε, περιμένω την βελτιωμένη "ς" σειρά των 6. Σίγουρα θα ειναι καλύτερα απο τα τωρινά και θα έχουν και την ιδια μεγάλη οθόνη.
Αυτό λέω, γνώμη μου.

Εντελώς άκυρο αυτό που είπες

#59   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:41

stevo VS lupus

Αξία ανεκτιμητη.

ποιος ειναι ρε ο lupus???


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#60   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 11:42

Ωχ sorry η αυτοματη διορθωση. Ο crisk εννοουσα. :P

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες