Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

"Be My Eyes",δάνεισε τα μάτια σου σε άτομα με προβλήματα όρασης.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/01/2015 - 12:00

Πρόκειται για μια εφαρμογή που θέτει την τεχνολογία των smartphones στην υπηρεσία όσων την έχουν πραγματική ανάγκη, κι εν προκειμένω των ατόμων με απώλεια όρασης, με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο. 
 
                                               Συνημμένο αρχείο  1.jpg   147,55KB   28 λήψεις
 

Από τη στιγμή που θα κατεβάσετε την εφαρμογή επιλέγετε εάν είστε εθελοντής βοηθός ή άτομο με απώλεια όρασης και στη συνέχεια η εφαρμογή φέρνει σε επαφή αυτόν που αναζητά και αυτόν που προσφέρει βοήθεια μέσω βιντεοκλήσης.Μόλις η εφαρμογή εντοπίσει διαθέσιμο εθελοντή, το άτομο που ζητά βοήθεια μέσω του Be My Eyes, συνδέεται μαζί του, και του δείχνει με το smartphone του το αντικείμενο ή την επιγραφή ή ότιδήποτε άλλο επιθυμεί να αναγνωρίσει.
 
H ιδέα του Be My Eyes, του application που συνδυάζει δημιουργικά μια σειρά από τεχνολογίες και είναι διαθέσιμη μόνο για συσκευές της Apple, ανήκει στον Δανό Hans Jørgen Wiberg, που πάσχει από απώλεια όρασης, και για την υλοποίησή της βοήθησε η εταιρεία προγραμματιστών από τη Δανία, Robocat.  
Σύντομα θα είναι διαθέσιμη και για συσκευές Android. 

 
Παρακολουθήστε πως λειτουργεί η εφαρμογή  στο βίντεο που ακολουθεί:  
 

 

iTunes Link

 
Πηγή


My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 18/01/2015 - 12:31

το κατεβαζω


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/01/2015 - 13:53


Behind the Scenes...

#4   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:23

Αυτές είναι εφαρμογές για τις οποίες αξίζει να συζητάμε,για να βοηθήσουμε έναν συνάνθρωπο και άσε τους άλλους να τσακώνονται στο άλλο topic για να το πιο iPhone έχει καλύτερο multitasking και αν το Android της γιαγιάς μου βάζει κάτω στην φωτογραφική το LG της γειτόνισσας.

 

Το καταλαβαίνω οτι είμαστε τεχνολογικό forum αλλά πιστεύω οτι υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα στην ζωή μας. Εγω προσωπικά θα την κατεβάσω την εφαρμογή και όταν οι άλλοι θα τσακώνονται για το multitasking θα τους λέω έλα να δεις ποσό ωραίο είναι το multitasking στο 5S μου αλλάζοντας στην εφαρμογή "be my eyes" μαλ@@@ες!Αι σιχτιρ που θα έλεγε και ο συγχωρεμένος ο παππούς μου :)



#5   Lospanito

Lospanito

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2015 - 14:31

μπραβο μπραβο και παλι μπραβο!!! εννοειτε κατεβασμα και θα το μαθουν οσοι φιλοι μου εχουν iphone...



#6   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/01/2015 - 15:16

Μεγαλη ευθυνη εγω θα πω.καλη εφαρμογη αλλα δυσκολα υλοποιησημη
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες