Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα Paypal και Location Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 12:42

Εχω ενα iPhone 5 8.1.2 και με jailbreak και χωρις εχω το εξης προβλημα κατεβαζω την εφαρμογη Paypal και μετα το agree των ορων χρησεις επρεπε να με ρωταει αν θελω να κανω on το location service το θεμα ειναι οτι εμενα δεν με ρωταει και οταν παω στο location service η εφαρμογη δεν ειναι μεσα.Μεχρι και restore και set up as new εκανα με μονη την εφαρμογη του Paypal αλλα τιποτα.Ενω ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιούν το location service και τις εμφανιζει στο αντιστοιχο μενου και δουλευουν κανονικα.Σε ενα iPad 4 που εχω την εβαλα και ολα κανονικα οπως πρεπει να ειναι αρα φτανουμε στο σημειο οτι το app δεν εχει θεμα αλλα ουτε το κινητο μου....λυσεις που μου ειπαν απο to help desk του PayPal δεν εκαναν κατι οπως τα παρακατω:

Mr. Daskalakis, I have carefully reviewed your email and I'd like to confirm, that the key for the PayPal app to work is to make sure PayPal app has an access to your location services. Sometimes the location services can be disabled by another app that is causing a conflict on your phone.

You can try to uninstall the PayPal app and install it again, while making sure it has an access to the location services, or make sure no other app is in conflict with PayPal app.

ή αυτο:

Mr. Daskalakis, I have reviewed your email and I can advise you to remove the app and add it again, if you continue to have issues contact the Apple customer service.

Εγω θα στειλω και στην Apple αλλα δεν βλεπω να γινεται η δουλεια μου....ειχε ποτε κανεις τετοιο προβλημα στην εφαρμογη;


Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 20/01/2015 - 12:47

Εχω ενα iPhone 5 8.1.2 και με jailbreak και χωρις εχω το εξης προβλημα κατεβαζω την εφαρμογη Paypal και μετα το agree των ορων χρησεις επρεπε να με ρωταει αν θελω να κανω on το location service το θεμα ειναι οτι εμενα δεν με ρωταει και οταν παω στο location service η εφαρμογη δεν ειναι μεσα.Μεχρι και restore και set up as new εκανα με μονη την εφαρμογη του Paypal αλλα τιποτα.Ενω ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιούν το location service και τις εμφανιζει στο αντιστοιχο μενου και δουλευουν κανονικα.Σε ενα iPad 4 που εχω την εβαλα και ολα κανονικα οπως πρεπει να ειναι αρα φτανουμε στο σημειο οτι το app δεν εχει θεμα αλλα ουτε το κινητο μου....λυσεις που μου ειπαν απο to help desk του PayPal δεν εκαναν κατι οπως τα παρακατω:

Mr. Daskalakis, I have carefully reviewed your email and I'd like to confirm, that the key for the PayPal app to work is to make sure PayPal app has an access to your location services. Sometimes the location services can be disabled by another app that is causing a conflict on your phone.

You can try to uninstall the PayPal app and install it again, while making sure it has an access to the location services, or make sure no other app is in conflict with PayPal app.

ή αυτο:

Mr. Daskalakis, I have reviewed your email and I can advise you to remove the app and add it again, if you continue to have issues contact the Apple customer service.

Εγω θα στειλω και στην Apple αλλα δεν βλεπω να γινεται η δουλεια μου....ειχε ποτε κανεις τετοιο προβλημα στην εφαρμογη;

Κάποιο θέμα φαίνεται να υπάρχει στην επικοινωνία εφαρμογής-software. Αφού στο Paypal δε σου δίνουν λύση, πιάσε την Apple... 

 

Εμένα πάντως και στο iPhone 6, και στο iPad Mini δουλεύει κανονικά η εφαρμογή.



#3   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2015 - 13:07

Εχω ενα iPhone 5 8.1.2 και με jailbreak και χωρις εχω το εξης προβλημα κατεβαζω την εφαρμογη Paypal και μετα το agree των ορων χρησεις επρεπε να με ρωταει αν θελω να κανω on το location service το θεμα ειναι οτι εμενα δεν με ρωταει και οταν παω στο location service η εφαρμογη δεν ειναι μεσα.Μεχρι και restore και set up as new εκανα με μονη την εφαρμογη του Paypal αλλα τιποτα.Ενω ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιούν το location service και τις εμφανιζει στο αντιστοιχο μενου και δουλευουν κανονικα.Σε ενα iPad 4 που εχω την εβαλα και ολα κανονικα οπως πρεπει να ειναι αρα φτανουμε στο σημειο οτι το app δεν εχει θεμα αλλα ουτε το κινητο μου....λυσεις που μου ειπαν απο to help desk του PayPal δεν εκαναν κατι οπως τα παρακατω:

Mr. Daskalakis, I have carefully reviewed your email and I'd like to confirm, that the key for the PayPal app to work is to make sure PayPal app has an access to your location services. Sometimes the location services can be disabled by another app that is causing a conflict on your phone.

You can try to uninstall the PayPal app and install it again, while making sure it has an access to the location services, or make sure no other app is in conflict with PayPal app.

ή αυτο:

Mr. Daskalakis, I have reviewed your email and I can advise you to remove the app and add it again, if you continue to have issues contact the Apple customer service.

Εγω θα στειλω και στην Apple αλλα δεν βλεπω να γινεται η δουλεια μου....ειχε ποτε κανεις τετοιο προβλημα στην εφαρμογη;

Την εφαρμογή την επανεγκαθιστάς από AppStore του τηλεφώνου σου;


Big things have small beginnings

#4   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2015 - 13:24

Δοκίμασε με εγκατεστημένο Το PayPal στο τηλ σου να συνδεθείς με iTunes στο PC και να κάνεις transfer purchases.Μετά αποσύνδεσε το τηλ από iTunes, αφαίρεσε την εφαρμογή και κάνε Hard reset. Επανασυνδέσου στο iTunes και πέρνα την εφαρμογή από εκεί και όχι από AppStore.


Big things have small beginnings

#5   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 13:27

Και απο το τηλεφωνο και απο το iTunes...μεχρι και καινουργιο λογαριασμο εκανα να το βαλω απο καπου που δεν το ειχα ξαναβαλει αλλα τιποτα....τωρα μιλαω με Apple customer αλλα μαλλον ειναι της εφαρμογης το παλικαρι στην Apple το εκανε σε iPhone 5 και iPod Touch 5GEN με 8.1.2 και σε αυτον το ιδιο εκανε...ειναι ομως δυνατον να μην το εχει αναφερει κανεις στο PayPal;Θα στειλω mail ξανα εκει....


Knowledge Is Power


#6   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2015 - 13:29

Θα το κατεβάσω και γω τώρα από περιέργεια και μόνο.


Big things have small beginnings

#7   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 13:38

Το κανει μονο σε iPhone 5 και iPod Touch 5 gen τουλαχιστον σε αυτα δοκιμασε η Apple και εγω...σε iPad 4 πχ δουλευει κανονικα.....


Knowledge Is Power


#8   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/01/2015 - 14:06

Την εβαλα και εγω,δεν υπαρχει στα locations,αλλα για ποιο λογο να ειναι στα locations?

#9   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2015 - 14:09

Την εβαλα και εγω,δεν υπαρχει στα locations,αλλα για ποιο λογο να ειναι στα locations?

Το ίδιο ισχύει και σε μένα. Την ίδια απορία έχω και γω εφόσον η εφαρμογή μου δουλεύει κανονικά.


Big things have small beginnings

#10   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 14:36

Γιατί έχει να κανεις πληρωμή με check in στο iPad 4 το έχει στο location service την εφαρμογή....και κανονικά πρέπει να σου λέει να έχει πρόσβαση στην τοποθεσία...έχω στείλει mail στο PayPal ήδη είναι θέμα της εφαρμογής σε προηγούμενη έκδοση μου δούλευε κανονικά....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 20/01/2015 - 14:40

Knowledge Is Power


#11   fayeav01

fayeav01

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Twitter:@fayeav
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:faye.av

Δημοσίευση 20/01/2015 - 16:57

Το ίδιο ισχύει και σε μένα. Την ίδια απορία έχω και γω εφόσον η εφαρμογή μου δουλεύει κανονικά.

Και εγώ έχω την ίδια απορία. Ούτε σε έμενα δείχνει location. Αλλά γιατί θα έπρεπε να το έχει? Λειτουργεί κανονικά πάντως η εφαρμογή. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Απλά απορία το έχω!



#12   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 18:33

Απάντησα πιο πάνω το γιατί.....επίσης σε iPad 4 δείχνει κανονικά την εφαρμογή στο location service η εφαρμογή δουλεύει κανονικά όπως λέτε και σε μένα αλλά χωρίς το location δεν δουλεύει το check in payments.θα βάλω φωτό από το iPad για να καταλάβετε τι λέω....

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 20/01/2015 - 18:34

Knowledge Is Power


#13   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/01/2015 - 18:35

Απάντησα πιο πάνω το γιατί.....επίσης σε iPad 4 δείχνει κανονικά την εφαρμογή στο location service η εφαρμογή δουλεύει κανονικά όπως λέτε και σε μένα αλλά χωρίς το location δεν δουλεύει το check in payments.θα βάλω φωτό από το iPad για να καταλάβετε τι λέω....

τι κανει το check in payments?

#14   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 20/01/2015 - 18:47

Λοιπόν αυτό έπρεπε να βγάζει....Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772374.739125.jpg   76,5KB   10 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772386.639962.jpg   160,56KB   10 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772397.058117.jpg   173,71KB   10 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772409.089349.jpg   181,25KB   10 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772431.926825.jpg   195,7KB   10 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1421772460.172006.jpg   148,5KB   10 λήψεις
Είναι αυτό εδώ και το έχουν και κάποια μαγαζιά Ελλάδα.....https://m.youtube.co...h?v=ryM1zxBVo68

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 20/01/2015 - 18:50

Knowledge Is Power


#15   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2015 - 10:59

Καλημερα σας!ξερεις κανεις αν επιστραφουν τα χρηματα στο paypal απο αγορα μετα απο ποσες μερες ωρες μπορω να χρησιμοποιησω τα χρηματα για αλλη αγορα ?στο paypal μου δειχνει οτι επιστραφηκαν αλλα παω να αγορασω κατι και δεν με αφηνει(εννοειται οτι ειναι πιο φτηνο προιον )



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες