Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποκλεισμένος χρήστης στο Viber


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2015 - 03:18

Καλησπέρα, έχω την υποψία πως κάποιος με έχει μπλοκάρει στο Viber και θέλω να το επιβεβαιώσω. Απο ότι διάβασα για το πως λειτουργεί το μπλοκάρισμα, απλά δεν βλέπεις την κατάσταση του άλλου (αν είναι ονλαιν κλπ) που σε εμένα στο συγκεκριμένο δε φαίνεται και αν δοκιμάσεις να του στείλεις απλά λεει στάλθηκε και δεν πρόκειται να γράψει ποτέ οτι παραδόθηκε. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος, κάποιο hack για την εφαρμογή για να παραβλέψει το μπλοκάρισμα και να μπορείς να δεις αν είναι συνδεμένος κλπ. Επίσης διάβασα πως ακομα και αν σε μπλοκάρει και συνδεθείς στο viber από άλλη πλατφόρμα παρακάμπτεται το μπλοκάρισμα και μπορείς να επικοινωνήσεις με αυτόν που σε μπλόκαρε αλλά μόνο απο εκείνη την πλατφορμα. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να βεβαιωθεις οτι είσαι μπλοκαρισμένος και αν μπορεί να παρακαμφθει με κάποιο τρόπο. Σκέφτηκα να απενεργοποιήσω το λογαριασμό στην συσκευή μου και τα ξαναενεργοποιήσω έναν νέο στον ίδιο αριθμό αλλά δεν νομίζω να δουλέψει μιας και για ταυτότητα κρατάει τον αριθμό το viber. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω θα ήταν χρήσιμο. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2015 - 03:32

Δοκίμασα και να εγκαταστήσω το Viber στον υπολογιστή μου αλλά στη συγκεκριμένη επαφή δεν εμφανίζεται κατάσταση, αρα μάλλον δεν ισχύει πλεον αυτό που αναφέρω παραπάνω ότι αν συνδεθείς από άλλη πλατφόρμα μπορείς να δεις κατάσταση και τέτοια. Επίσης ούτε να προσθέσεις σε ομαδική συνομιλία μπορείς αυτόν που σε έχει μπλοκάρει, αν πας να το κάνεις απλά τον βγάζει εκτός αυτόματα σε αντίθεση με αυτά που έλεγε το viber πως ακόμα και αν σε μπλοκάρει μπορείς να δεις και να στείλεις μηνυματα σε ομαδική συνομιλία. Προφανώς άλλαξαν αυτά με τις αναβαθμίσεις. Αρα μένει αν ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο για bypass του μπλοκ είτε με κάποιο tweak είτε με κάποιο άλλο κόλπο, αν υπάρχει φυσικά, ας το αναφέρει. Μια άλλη λύση θα ήταν 2 λογαριασμοί viber ταυτοχρονα σε μια συσκευή που επίσης δεν ξέρω αν γίνεται


Τελευταία επεξεργασία από: JimiSSS, 21/01/2015 - 03:38


#3   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 21/01/2015 - 07:41

Πάρε μια δευτερη sim καρτοκινητου, βαλε τη σε μια συσκευη και δες αν με το καινουριο νουμερο μπορεις να τον δεις. Αν μπορεις τοτε σε εκει κανει block.

#4   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/01/2015 - 08:10

Μπορει να μην τον δεις και απο αλλη συσκευη γιατι μπορει να χει απενεργοποιησει τη λειτουργια αυτη.
Εφοσον δεν παραδιδονται τα μηνυματα, δοκιμασε να στειλεις απο αλλη συσκευη που εχει viber μηνυμα και να δεις αν παραδιδεται

#5   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2015 - 12:16

Καλημερα, τελικά δοκίμασα απο άλλη συσκευή και όντως δείχνει την κατάσταση άρα είμαι μπλοκαρισμένος. Υπαρχει κάποιο hack καποιο trick να προσπερασεις το μπλοκ και να βλεπω κατασταση συνδεσης από τον αρχικό λογαριασμό μου (τον μπλοκαρισμενο); Ισως καποιο tweak;

#6   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/01/2015 - 13:32

Μαλλον οχι

#7   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2015 - 17:53

Τελικά κατέβασα το Social duplicator απο Cydia και έκανα ένα κλώνο viber και πλέον λειτουργούν 2 διαφορετικοί λογαριασμοί στο ίδιο κινητό όπου απο το δεύτερο μπορώ να βλεπω κανονικά την κατάσταση απο τις επαφές μου. Το αναφέρω απλά σε περίπτωση που κάποιος αντιμετώπιζε ίδιο πρόβλημα με εμένα ή ήθελε απλά να δει αν έχει μπλοκαριστεί απο κάποιον. Παντως πέρα απο αυτό το θέμα είναι γενικά πρακτικό για πολλές περιπτώσεις. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια ;)



#8   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/01/2015 - 17:58

Παναγία βοηθα :S, το τερματισες :P

#9   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 23/01/2015 - 22:40

Ή αγαπάς ακόμα ή ψαχνεις τρόπο να ΤΗΝ βρίσεις!!
Γιατί μονο για γκομενα μπορεί να κανεις τόσο κόπο για να δεις αν σε έχει μπλοκαρει!! ;)

#10   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/01/2015 - 23:03

Ή αγαπάς ακόμα ή ψαχνεις τρόπο να ΤΗΝ βρίσεις!!
Γιατί μονο για γκομενα μπορεί να κανεις τόσο κόπο για να δεις αν σε έχει μπλοκαρει!! ;)

Μεγαλες αληθειες...

discord.gg/ajkUM8J

#11   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 23/01/2015 - 23:14

Είπα και εγώ να μην το αναφέρω απο διακριτικότητα!

#12   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/01/2015 - 00:04

Αν εχεις viber εχεις και τηλέφωνο guys οπότε μια χαρά την βρίσκεις! Ισως και με εντοπισμό του τηλεφώνου αλα csi !

#13   JimiSSS

JimiSSS

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2015 - 00:12

Ή αγαπάς ακόμα ή ψαχνεις τρόπο να ΤΗΝ βρίσεις!!
Γιατί μονο για γκομενα μπορεί να κανεις τόσο κόπο για να δεις αν σε έχει μπλοκαρει!! ;)

χαχαχαχαχα! Οντως για γυναίκα ειναι. Ποιος αλλος θα μπορούσε να σε μπλοκαρει στο viber??? Δεν ήξερα καν οτι υπάρχει η δυνατότητα μπλοκαρίσματος μέχρι να το παθω! χαχαχα


Τελευταία επεξεργασία από: JimiSSS, 24/01/2015 - 00:14


#14   thanos944

thanos944

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/02/2016 - 14:41

Καλησπέρα παιδιά, όπωσ ο φίλος πιο πάνω έτσι και εγώ έχω την υποψία οτι με έχουν κάνει block στο viber.Πρόσθεσα το άτομο αυτό σε συνομιλία με αλλουσ αλλα δεν την πέταξε η εφαρμογή. Κατέβασα την εφαρμογη για pc αλλα δε μου δειχνει τη φώτο που έχει στο pc.θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχει απενεργοποιήσει την ένδειξη για το αν είναι online ή όχι. οποιοσ μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα!!!



#15   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2016 - 16:06

Καλησπέρα παιδιά, όπωσ ο φίλος πιο πάνω έτσι και εγώ έχω την υποψία οτι με έχουν κάνει block στο viber.Πρόσθεσα το άτομο αυτό σε συνομιλία με αλλουσ αλλα δεν την πέταξε η εφαρμογή. Κατέβασα την εφαρμογη για pc αλλα δε μου δειχνει τη φώτο που έχει στο pc.θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχει απενεργοποιήσει την ένδειξη για το αν είναι online ή όχι. οποιοσ μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα!!!

φιλε αν σε εχει κανει μπλοκ τοτε για καποιο λογο το εκανε. Καλο θα ηταν η να τον διαγραψεις απο τη λιστα σου, η να τον παρεις ενα τηλ να μιλησεις μαζι του γιατι το εκανε. Εμεις τι αλλο να σου πουμε?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες