Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με κουμπια 5s και 6plus....φουλ απογοητευση!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:34

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι ενα βημα πριν αποχωρησω οριστικα απο τις συσκευες apple!
Παρελαβα σημερα ενα ανακατασκευασμενο 5s! Απο την πρωτη στιγμη το home button ενω λειτουργει κανονικα,σε καθε πατημα κανει ενα δυνατο και χαρακτηριστικο φτηνιαρικο κλικ που ακουγεται ακομα και σε θορυβωδες περιβαλλον!
Απο την αλλη το plus 128 εχει το θεμα που εχω ηδη αναφερει,Δηλαδη ενω δουλευει κανονικα το home button,αρκετες φορες στο αγγιγμα δειχνει να μετακινειται και αφηνει μια εντελως ανασφαλη και φθηνιαρικη αισθηση!
Πιστευετε οτι εχω καμια ελπιδα  με infoquest η document να κανουν κατι? Η εμπειρια σας τι λεει?
Ευχαριστω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:41

Η αληθεια ειναι οτι θα πας να πεις τι; Οτι τα 2 λειτουργικα σου κουμπια δεν σου αρεσουν γιατι κανουν ηχο; Δε νομιζω οτι μπορεις να καταφερεις κατι με αυτη τη δικαιολογια



#3   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:42

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι ενα βημα πριν αποχωρησω οριστικα απο τις συσκευες apple!
Παρελαβα σημερα ενα ανακατασκευασμενο 5s! Απο την πρωτη στιγμη το home button ενω λειτουργει κανονικα,σε καθε πατημα κανει ενα δυνατο και χαρακτηριστικο φτηνιαρικο κλικ που ακουγεται ακομα και σε θορυβωδες περιβαλλον!
Απο την αλλη το plus 128 εχει το θεμα που εχω ηδη αναφερει,Δηλαδη ενω δουλευει κανονικα το home button,αρκετες φορες στο αγγιγμα δειχνει να μετακινειται και αφηνει μια εντελως ανασφαλη και φθηνιαρικη αισθηση!
Πιστευετε οτι εχω καμια ελπιδα  με infoquest η document να κανουν κατι? Η εμπειρια σας τι λεει?
Ευχαριστω!

Κι εγω ρε φιλε αυτο που παρελαβα κανει ηχο το 5s... KAI? Δουλευει? Εφοσον δουλευει γιατι ασχολειστε τοσο πολυ δεν εχω καταλαβει. Στο λεω εκ πειρας με αρκετες αλλαγες 5αριων (5 συγκεκριμενα) και 5s(3 για να μιλαω και με αριθμους) πως και αλλο να σου δωσουν παλι το ιδιο θα κανει. Γιατι τετοιος ψυχαναγκασμος κοιτα να τα ευχαριστηθεις τα κινητα. Οποιο απο τα 2 είναι δικο σου τελοςπαντων. Και για να μην παρεξηγηθω ειμαι ψειρας μεχρι αηδιας αλλα δεν θα με ενοχλησει και ο ηχος του κουμπιου....

Στα λεω όλα φιλικα γιατι και χρονο χανεις απο τη ζωη σου(πηγαινε-ελα στα σερβις) και χαλας την ψυχολογια σου για κατι το οποιο δν θα το εχεις μια ζωη. Του χρονου πιθανον να εχεις παρει το επομενο.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 21/01/2015 - 21:43


#4   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:46

Η αληθεια ειναι οτι θα πας να πεις τι; Οτι τα 2 λειτουργικα σου κουμπια δεν σου αρεσουν γιατι κανουν ηχο; Δε νομιζω οτι μπορεις να καταφερεις κατι με αυτη τη δικαιολογια

Το θεμα ειναι οτι οι δυο συσκευες ειναι 64 και 128 γιγα αντιστοιχα και εχουν ξοδευτει γ'άυτες σχεδον 2000 ευρω! Δεν ξερω εαν κανω καλα και ανοιγω αυτη την συζητηση στο φορουμ μιας και ειμαι νεος και δεν ξερω τι εχει ειπωθει μεχρι τωρα,ομως πιστευω οτι με δεδομενο οτι περναει απο την γραμμη παραγωγης τους "οτι να'ναι",με βλεπω να ειναι η τελευταια φορα που ρισκαρω μαζι τους....



#5   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:50

Θα μας τρελάνεις, το ένα σου φαίνεται σκληρό κ στιβαρό κ το αλλο χαλαρό, καλα τι θέλεις ακριβώς μπορείς να το περιγράψεις...

#6   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:51

Εγω παρακαλάω να κάνει κλικ δυνατό !!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#7   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:54

γιατι δεν πας στην infoquest να σου λυθουν και οι αποριες. και πες μας μετα την εξεληξη εδω!

καλη τυχη παντως,  ελπιζω να στα αλλαξουν.


legit


#8   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2015 - 21:57

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι ενα βημα πριν αποχωρησω οριστικα απο τις συσκευες apple!
Παρελαβα σημερα ενα ανακατασκευασμενο 5s! Απο την πρωτη στιγμη το home button ενω λειτουργει κανονικα,σε καθε πατημα κανει ενα δυνατο και χαρακτηριστικο φτηνιαρικο κλικ που ακουγεται ακομα και σε θορυβωδες περιβαλλον!
Απο την αλλη το plus 128 εχει το θεμα που εχω ηδη αναφερει,Δηλαδη ενω δουλευει κανονικα το home button,αρκετες φορες στο αγγιγμα δειχνει να μετακινειται και αφηνει μια εντελως ανασφαλη και φθηνιαρικη αισθηση!
Πιστευετε οτι εχω καμια ελπιδα  με infoquest η document να κανουν κατι? Η εμπειρια σας τι λεει?
Ευχαριστω!

αν κανει τοσο θορυβο οσο λες τοτε να πας να παραπονεθεις...δεν ειναι κακο.

το αλλο που λες οτι ειναι χαλαρο λιγο το κουμπι το εχω δει αλλη μια φορα σε ipad αλλα οκ...το συγκεκριμενο ipad ζει και βασιλευει σε χερια παιδιων και ποδια γατιων 1.5 χρονο τωρα χωρις κιχ



#9   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/01/2015 - 22:11

Η ερωτηση λοιπον που εκανα ειναι εαν καποιος ξερει να μου πει, εαν αυτοι οι λογοι ειναι λογοι ικανοι για να γινει καποια αλλαγη-επισκευη-οτιδηποτε απο μερια των επισημων service!



#10   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/01/2015 - 22:18

Η ερωτηση λοιπον που εκανα ειναι εαν καποιος ξερει να μου πει, εαν αυτοι οι λογοι ειναι λογοι ικανοι για να γινει καποια αλλαγη-επισκευη-οτιδηποτε απο μερια των επισημων service!


Δεν είναι πρόβλημα και δεν αλλάζετε
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#11   Dimitris7007

Dimitris7007

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 21/01/2015 - 22:34

Εγώ συμφωνώ με το πληκαρι. 1000 ευρώ εχει το κινητο, δεν εχει 300. Ενα τοσο ακριβο κινητο δεν πρεπει να εχει προβλήματα. Αυτοκινητο ''μαζικης παραγωγης'' είναι και η mercedes S class, είναι λογικο δηλαδή να σου τρίζει?



#12   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/01/2015 - 22:38

Εγώ συμφωνώ με το πληκαρι. 1000 ευρώ εχει το κινητο, δεν εχει 300. Ενα τοσο ακριβο κινητο δεν πρεπει να εχει προβλήματα. Αυτοκινητο ''μαζικης παραγωγης'' είναι και η mercedes S class, είναι λογικο δηλαδή να σου τρίζει?

Mα δεν τριζει ρε man. Ολα τα 5s ετσι ακουγονται. Απο τη στιγμη που αλλαξε το home button στο 5s ετσι ακουγεται. Δεν ειναι προβλημα.

 

Οκ για το 6αρι που λεει το παιδι οτι κουνιεται περα δωθε (απειροελαχιστα) δεκτο παραξενευσαι αλλα εφοσον δουλευει....



#13   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/01/2015 - 01:25

Σ'αυτο τον ηχο αναφερομαι! ακουστε το,ειδικα οταν το ακουμπαει στο τραπεζι!



#14   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/01/2015 - 02:02

λοιπον αδερφε καταρχην κακως μπηκες στη διαδικασια να ρωτησεις...εφοσον σε ενοχλει το πας πισω μηπως και στο αλλαξουν.

Κατα δευτερον ειμαι της αποψης οτι οταν δινεις 700+ ευρω ζητας το τελειο,αυτος ο ηχος θα δικαιολογουταν αν μιλουσαμε για κανεα miphone και οχι για iphone.



#15   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/01/2015 - 07:47

Δηλαδη οσα κανουν αυτο τον ηχο ειναι προβληματικα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες