Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone k αποδειξη αγορας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:16

Καλησπερα σας σημερα αγορασα ενα iphone 5S το οποιο ηταν σφραγισμενο απο Vodafone, και τελικα επειδη τ αγορασα απο καποια αγγελια εδω μεσα δεν μ εχει στηλει τ παιδι ακομα την αποδειξη, αλλα ολα τα τηρησε κατα γραμμα. 

 

Εκεινος απ οσο μ ειπε τ πηρε απο καποια αναβαθμιη π εκανε κ δ τ εδωσαν αποδειξη.. Τελικα αν εμενα η συσκευη μ πχ παθει καποιο προβλημα και το παω στη Vodafone θα μου το δεχτουν για service τι ακριβως γινεται απ εδω κ περα αν δν εχω την αποδειξη στα χερια μ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:18

Απο επιδότηση μήπως; Γενικα πάντα δίνουν απόδειξη ή τιμολογιο, δεν ξερω σε ποιες περιπτώσεις δεν δίνουν αλλα δεν μου φαίνεται λογικό να μην δίνουν αλλα και ψιλο παράνομο . Θέλεις την απόδειξη για τον 2ο χρόνο της εγγύησης.

#3   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:21

Απο επιδότηση μήπως; Γενικα πάντα δίνουν απόδειξη ή τιμολογιο, δεν ξερω σε ποιες περιπτώσεις δεν δίνουν αλλα δεν μου φαίνεται λογικό να μην δίνουν αλλα και ψιλο παράνομο . Θέλεις την απόδειξη για τον 2ο χρόνο της εγγύησης.

Ισως απο επιδωτηση να ηταν αλλα ειναι σιγουρα απο Vodafone γιατι ειχε αυτοκολιτακι πισω απο το κουτι κ περα αυτου κ ελληνικο φορτιστη..

Μ ειπε τ παιδι θ παει ν ρωτησει αν τ επανεκδωσουν... Αλλιος αν δε γινει αυτο τ θεμα θ εχω?



#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:23

Μπορεί να ζητήσει επανέκδοση και θα του την δώσουν. Χωρις απόδειξη εχεις μονο 1 χρόνο εγγύηση, για τον 2ο θέλεις απόδειξη

#5   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:29

Μπορεί να ζητήσει επανέκδοση και θα του την δώσουν. Χωρις απόδειξη εχεις μονο 1 χρόνο εγγύηση, για τον 2ο θέλεις απόδειξη

Καταλαβα.. Τοτε..

 

Αν παω εγω στη Vodafon και ζητησω επανεκδοση με το S/N ή το IMEI της συσκευης δε θα μου δωσουν? Χρειαζεται ΑΦΜ κ ταυτοτητα εκεινου?



#6   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:29

Πιθανόν να είναι από εταιρική επιδότηση. Όποτε την απόδειξη την κρατάει η εταιρεία και όχι ο υπάλληλος . Το είχα κάνει και εγώ παλαιότερα .

#7   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:31

Καταλαβα.. Τοτε..

Αν παω εγω στη Vodafon και ζητησω επανεκδοση με το S/N ή το IMEI της συσκευης δε θα μου δωσουν? Χρειαζεται ΑΦΜ κ ταυτοτητα εκεινου?


Θα σε γελασω :/ πάντως καλο θα ήταν να εκμεταλλευτείς και τον 2ο χρόνο οπότε ζητά την απόδειξη ..

#8   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:32

Καλησπερα σας σημερα αγορασα ενα iphone 5S το οποιο ηταν σφραγισμενο απο Vodafone, και τελικα επειδη τ αγορασα απο καποια αγγελια εδω μεσα δεν μ εχει στηλει τ παιδι ακομα την αποδειξη, αλλα ολα τα τηρησε κατα γραμμα. 

 

Εκεινος απ οσο μ ειπε τ πηρε απο καποια αναβαθμιη π εκανε κ δ τ εδωσαν αποδειξη.. Τελικα αν εμενα η συσκευη μ πχ παθει καποιο προβλημα και το παω στη Vodafone θα μου το δεχτουν για service τι ακριβως γινεται απ εδω κ περα αν δν εχω την αποδειξη στα χερια μ?

να ζητησει επανεκτυπωση της αποδειξη για να σε καλυψει για το 2ο χρονο της εγγυησης αλλιως θα εχεις μονο τον 1ο χρονο.



#9   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:33

Πιθανόν να είναι από εταιρική επιδότηση. Όποτε την απόδειξη την κρατάει η εταιρεία και όχι ο υπάλληλος . Το είχα κάνει και εγώ παλαιότερα .

Και τοτε  οταν τη χρειαστω πχ γ τ δευτερο χρονο ή αν παθει κατι το κιν μ μεσα στν πρωτο χρονο τ κανω?



#10   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:34

Και τοτε  οταν τη χρειαστω πχ γ τ δευτερο χρονο ή αν παθει κατι το κιν μ μεσα στν πρωτο χρονο τ κανω?

για τον 1ο χρονο δεν χρειαζεσαι αποδειξη και μιλας με τα εξουσιοδοτημενα εδω (Infoquest,document).



#11   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/01/2015 - 23:38

για τον 1ο χρονο δεν χρειαζεσαι αποδειξη και μιλας με τα εξουσιοδοτημενα εδω (Infoquest,document).

Καταλαβα... Οποτε πρεπει οπως κ ν τ κανουμε ν μου κανει επανεκδοση



#12   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 29/01/2015 - 00:01

Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας!



#13   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2015 - 12:56

Καπου στο φορουμ ειχα διαβασει καποια στιγμη οτι υπαρχει η επανεκδοση χωρις στοιχεια που απλα λεει το ιμει και ημερομηνια αγορας

#14   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 03/02/2015 - 21:41

Καλησπερας, τελικα σημερα κ μετα απο τοσες μερες καταφερα μεσω του IMEI να βρω το καταστημα και να ζητησω την επανεκδοση της αποδειξης οπου και μου την εστηλαν με ενα email.

 

Τωρα αυτο που θελω να μαθω ειναι οτι αν ειναι εγκυρη η αποδειξη και ισχυει και σε αλλα Service οπως πχ στην iSquear. Γιατι το λεω αυτο? Για το λογο οτι εκεινος απο τον οποιο το αγορασα το ειχε αγορασει με εταιρικη επειδοτηση, κι εμενα τωρα αυτη η νεα αποδειξη απο τη Vodafone δεν λεει κατι περετερω παρα το μοντελο του iphone, την ημερομηνια εκδοσης, το κοστος της συσκευης και τον αριθμο της λιανικη αποδειξης που κοπηκε λογο επανεκδοσης..



#15   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/02/2015 - 21:51

Καλησπερας, τελικα σημερα κ μετα απο τοσες μερες καταφερα μεσω του IMEI να βρω το καταστημα και να ζητησω την επανεκδοση της αποδειξης οπου και μου την εστηλαν με ενα email.

 

Τωρα αυτο που θελω να μαθω ειναι οτι αν ειναι εγκυρη η αποδειξη και ισχυει και σε αλλα Service οπως πχ στην iSquear. Γιατι το λεω αυτο? Για το λογο οτι εκεινος απο τον οποιο το αγορασα το ειχε αγορασει με εταιρικη επειδοτηση, κι εμενα τωρα αυτη η νεα αποδειξη απο τη Vodafone δεν λεει κατι περετερω παρα το μοντελο του iphone, την ημερομηνια εκδοσης, το κοστος της συσκευης και τον αριθμο της λιανικη αποδειξης που κοπηκε λογο επανεκδοσης..

μπορεις να παρεις τηλ αυριο στην Infoquest,document να τους ρωτησεις.

 

δεν γνωριζω τι ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες