Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΟΤΕ & doa


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 11:27

Καλημέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς πόσες μέρες δίνει doa ο ΟΤΕ σε iphone 6; Από χθες δε δουλεύει το touch id, έκανα hard reset, restore σε 8.1.3 και μετά άρχισε μπλε/κόκκινες οθόνες και επανεκκίνηση. Μπήκα σε dfu mode αλλά δεν αναγνώριζε ο υπολογιστής το κινητό. Κάποια στιγμή επανήρθε για λίγα δευτερόλεπτα το touch id και μπόρεσα να κάνω login στο icloud αλλά τη στιγμή που ξεσύνδεσα το usb από τον υπολογιστή (το οποίο δε φόρτιζε, ούτε το έβλεπε) αμέσως κόκκινη οθόνη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2015 - 11:48

3 μερες



#3   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 14:04

3 μερες

μονο τοσο; γνωριζεις που τα στελνει για σερβις; λογικα ανακατασκευασμενο θα μου δωσουν ε;



#4   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2015 - 15:14

δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών ? λέω εγώ τώρα ......


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#5   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 15:50

δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών ? λέω εγώ τώρα ......

αυτο ισχυει για αγορα μεσω διαδικτυου νομιζω



#6   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2015 - 15:53

αυτο ισχυει για αγορα μεσω διαδικτυου νομιζω

ΟΧΙ .... Κάνεις λάθος ... έχει γίνει ολόκληρος χαμός εδώ στο forum .... αν ψάξεις λίγο θα το βρεις το τόπικ... το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ''πιέσεις'' για να γίνει δεκτό το αίτημα επειδή είναι λαμόγια 


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#7   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:33

ΟΧΙ .... Κάνεις λάθος ... έχει γίνει ολόκληρος χαμός εδώ στο forum .... αν ψάξεις λίγο θα το βρεις το τόπικ... το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ''πιέσεις'' για να γίνει δεκτό το αίτημα επειδή είναι λαμόγια 

Δηλαδη το δινω και παιρνω τα χρηματα πισω; με τα οποια μπορω να αγορασω ενα αλλο.. αρα το ιδιο με το doa



#8   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:41

Δηλαδη το δινω και παιρνω τα χρηματα πισω; με τα οποια μπορω να αγορασω ενα αλλο.. αρα το ιδιο με το doa

Ή μόνη διαφορά είναι ότι το DOA το έχουν χέσει και άλλος δίνει 5 μέρες άλλος 10 άλλος καθόλου ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ για να μην ακολουθούν τον νόμο ....


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#9   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:46

Ή μόνη διαφορά είναι ότι το DOA το έχουν χέσει και άλλος δίνει 5 μέρες άλλος 10 άλλος καθόλου ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ για να μην ακολουθούν τον νόμο ....

Θα πάω προετοιμασμενος με αυτο: http://europa.eu/rap...P-14-655_el.htm λοιπον και ο θεος βοηθος! :D



#10   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:51

Θα πάω προετοιμασμενος με αυτο: http://europa.eu/rap...P-14-655_el.htm λοιπον και ο θεος βοηθος! :D

κάπου μέσα στο forum υπάρχει το τόπικ δοκίμασε στο search ''δικαίωμα υπαναχώρησης'' και θα το βρεις. απλά τυπώνεις τα Pdf Και πας... αν σου πουν μα μου σου του αμέσως ενημερώνεις το ΙΝ.ΚΑ.


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#11   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/01/2015 - 16:56

κάπου μέσα στο forum υπάρχει το τόπικ δοκίμασε στο search ''δικαίωμα υπαναχώρησης'' και θα το βρεις. απλά τυπώνεις τα Pdf Και πας... αν σου πουν μα μου σου του αμέσως ενημερώνεις το ΙΝ.ΚΑ.

Μόλις βρηκα οτι το γραφουν και στο σαιτ τους.. αν μου κανουν τσαχπινιες θα τους το τριψω στη μουρη στο τελος.. ευχαριστώ για τα φωτα σου!



#12   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/02/2015 - 18:37

Λοιπον πήγα απο το κατάστημα του συντάγματος, μίλησα με τον προιστάμενο και μου είπε οτι δεν έχει ιδέα για την υπαναχώρηση, μετά απο πίεση (του ανέφερα οτι υπάρχει και στο σαιτ) μου λέει ότι εφόσον έχει ανοιχτεί η συσκευασία δε γίνεται να αλλάξει.. του κάνω ότι αυτό δεν παίζει, δηλαδή θέλω να γυρίσω το προιον επειδή δε μου άρεσε η συσκευασία; Μετά μου λέει ότι εφόσον έχει ενεργοποιηθεί κιόλας δε γίνεται.. κινητό του κάνω είναι, αν δε βάλω σιμ πως θα το δουλέψω; Τέλος πάντων είπε θα ρωτήσει στα κεντρικά τη δευτέρα.. Πάντως εγώ επειδή δεν ήθελα να μπω σε διαδικασίες και να χάνω χρόνο, το έδωσα για σερβις στο γερμανο. Απλά αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ώστε να ξέρουμε τι κάνουμε την επόμενη φορά καλό θα ήταν.. ειδικά αν του έχει τύχει παρόμοια κατάσταση.

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι αν το ατομο που σου πουλήσει τη συσκευή, δε σου αναφέρει για το δικαιωμα αυτο, απο 14 μέρες πάει ενα χρονο η υπαναχώρηση.

Ακόμη για τον προισταμενο που δε γνωριζε (η δεν ηθελε να δειξει οτι γνωριζει) και με εβγαζε τρελο και λαθος και ειχε και υφακι, παιζει να μπορω να του κανω καποια καταγγελια στα κεντρικα;



#13   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/02/2015 - 18:51

Το χειρίζεσαι λίγο λάθος φίλε μου
Έπρεπε να ζητήσεις εγγράφως να σου υπογράψει αυτά που σου έλεγε ο προιστάμενος
Να έχεις εκτυπωμένα αυτά που γράφει το site τους αλλά και ο νόμος
Να μίλαγες πρώτα μέσω τηλεφώνου και μετά να πήγαινες σε κατάστημα και τέλος να απειλούσες για καταγγελία αλλά και για αυτόφωρη διαδικασία :)

#14   SaFiS

SaFiS

    iPH Enthousiast

  • 452 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/02/2015 - 19:05

Όπως λέει ο φίλος απο πάνω δεν το διαχειρίστηκες σωστά.Service Γερμανού?? Καλή επιτυχία.Βλέπω να γυρίζει με "υγρασία"....
Σου εύχομαι να μην μπλέξεις....



#15   dex

dex

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/02/2015 - 19:08

Εγγράφως δεν θα μου έδινε τπτ γιατί είπε οτι δε ξέρει σιγουρα και οτι θα μιλησει με τα κεντρικα..

Εκτυπωμένα δε χρειάστηκε να έχω γιατί ήταν μπροστά σε υπολογιστή και του λεω μπες τωρα να το δεις και στο σαιτ σας και το νόμο και εκεί μόκο μετά δεν αρνήθηκε το νόμο.

Το θέμα ειναι οτι δεν εχω βρει πουθενα να αναφέρει για άνοιγμα συσκευης και ειδικά ενεργοποίησης.

Μέσω τηλεφώνου είχα μιλήσει αλλά το μόνο που μου είπαν είναι να απευθυνθω στον προισταμενο, οτι αυτος ειναι αρμοδιος...

Με ψήνετε να πάω αύριο που είπε οτι θα ρωτησει στα κεντρικα.. :P

 

Ααα επίσης στο γερμανό που πήγα να το αφήσω για σερβις, ο τεχνικός πολυ εξυπηρετικός μου είπε οτι υπαναχωρηση γίνεται κανονικα και ας ειναι ανοιχτη η συσκευασία αλλα στην περίπτωση αυτή δε γίνεται καθως δεν ειναι λειτουργικο το κινητό.. σε αυτό πιθανόν να έχει δίκιο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες