Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Βοηθεια για απατη εισαγωγης iPhone 6 απο μεγαλη ελληνικη εταρεια ηλεκτρικων ειδων


Η καλύτερη απάντηση

Larsad , 24/02/2015 - 07:47

Ενταξει παιδια. Ο Κωτσοβολος μου εδωσε καινουριο ελληνικο iphone το οποιο μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα απλα δεν το εγραψα γιατι εχω καποια αλλα προβληματα οικογενειακα. Ο προμηθευτης εφταιγε μαλλον και οχι ο ιδιος ο Κωτσοβολος. Σας ευχαριστω ολους
Δείτε το πλήρες μήνυμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
318 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/02/2015 - 11:49

Ο φορτιστής που έχει μέσα είναι original Apple ή κάποιος άλλος aftermarket?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/02/2015 - 11:49

Ο φορτιστης δεν ταιριαζει μεσα στο κουτι.Και αυτο εκ των υστερων το ειδα. Που να περασει απο το μυαλο μου οταν ανοιγα το κινητο οτι ενα τοσο μεγαλο πολυκαταστημα θα εκανε τετοια απατη με παραεισαγωγες,ανοιγμα συσκευασιας,τροποποιηση κινητου αλλαγη φορτιστη και ξανατυλιγμα της συσκευασιας με ναυλον σαν να μη συμβαινει τιποτα. Μιλαμε για τρελη απατη. Και η apple και infoquest νιπτουν τας χειρας τους!!

Ρε σύ μη τρελέναισε, δεν υπάρχει απάτη παραεισαγωγής...΄'ολα τα iphone είναι εισαγώμενα, απλώς οι επίσημοι vodafone, cosmote, wind φέρνουν τα ''ελληνικά''. Το πρόβλημα είναι ότι δε σου ανέφεραν ότι είναι παραεισαγωγής, και σαφώς ότι άνοιξαν το κουτί και βαλανε άλλο φορτιστή και μετά το τυλίξαν πάλι...Εκεί να εστιάσεις... Εγώ στον κωτσόβολο πάντως δεν θα ανέφερα τίποτα για Infoquest κλπ...Πήγαινε εκεί και πες τους για το πρόβλημα και για ποιο λόγο δεν σε ενημέρωσαν για τα παραπάνω



#18   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 11:54

Το θεμα ειναι οτι η apple υποστηριζει στη σελιδα της οτι η σειρα του κινητου μου(A1549) ειναι ΜΟΝΟ για την αγορα της βορειου και νοτιου Αμερικης και οτι η αλλη σειρα A1586 ειναι και για Αμερικη και για Ευρωπη. Αυτο και μονο σημαινει οτι καποια τροποποιηση εχει γινει. Ετσι νομιζω εγω

#19   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 11:57

Πρεπει να πω για την infoquest και οτι το εψαξα. Δεν θελω απλα να μου φτιαξουν τη συσκευη. Θελω να μου δωσουν καινουρια ευρωπαικη του κουτιου. 860 ευρω εδωσα!

#20   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:07

Ο φορτιστης φαινεται γνησιος. Τι να πω!!Μπορει και να ειναι και αυτος πειραγμενος ομως :-) Ολα τα περιμενω πλεον. Παντως η γραμμη apple support στην Ελλαδα μονο support δεν ειναι. Σαν να τους ελεγα για αλλη εταιρεια

#21   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:15

A1524 ειναι ευρωπαϊκό;

#22   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:30

Το iphone 6 plus A1524(GSM) γραφει στην σελιδα της apple οτι ειναι και για Ευρωπη. Θελει ψαξιμο ομως στα link που παρεθεσα πιο πανω γιατι ειναι λιγο περιεργη σειρα

#23   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:35

Σε άλλη σελίδα είδα ότι ειναι απο Γερμανία όπως και το γράφει σε αυτήν που έβαλες εμένα αυτο ειναι το μοντέλο το πειρα απο Κωτσόβολο το τηλ δουλεύει κανονικά με αναστάτωσες χαχαχα

#24   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:37

Φιλε δεν υπαρχει περιπτωση "τροποποιησης" κινητου. Κι εγω το αμερικανικο Α1549 εχω και δουλευει κανονικοτατα. Αυτο που ειναι φαουλ ειναι οτι το ανοιξαν, αλλαξαν φορτιστη και το ξανασφραγισαν. Απλως ησουν γκαντεμης και επεσες σε ελαττωματικο. Τωρα για το οτι το ανοιξε καποιος, δεν ξερω τι να πω. Η infoquest υποτιθεται ειναι σοβαρη.

#25   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:43

Και εμενα κανονικα δουλευε στην αρχη. Αν και αφου ειναι Γερμανικο το δικο σου δεν νομιζω οτι το εχουν ανοιξει. Τσεκαρε το ομως μπας και σου εχουν κλεψει καθολου RAM :-)

#26   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:43

Χαχαχα

#27   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 12:44

Φιλε deltakilo ποσο καιρο το εχεις το κινητο??

#28   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/02/2015 - 13:09

Απο οκτωβριο

#29   Larsad

Larsad

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/02/2015 - 13:16

Ενταξει,και εγω απο Νοεμβριο.Ελπιζω να μη σου παρουσιαστει τιποτα.Παντως οπως προανεφερα δεν προοριζεται για Ευρωπη η συγκεκριμενη σειρα. Τωρα αν φταει η infoquest ή ο Κωτσοβολος ή η apple ή ολοι μαζι εμενα δεν με ενδιαφερει. Εχω ταλαιπωρηθει ηδη αρκετα και δεν θα το αφησω ετσι.

#30   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/02/2015 - 13:51

Ενταξει,και εγω απο Νοεμβριο.Ελπιζω να μη σου παρουσιαστει τιποτα.Παντως οπως προανεφερα δεν προοριζεται για Ευρωπη η συγκεκριμενη σειρα. Τωρα αν φταει η infoquest ή ο Κωτσοβολος ή η apple ή ολοι μαζι εμενα δεν με ενδιαφερει. Εχω ταλαιπωρηθει ηδη αρκετα και δεν θα το αφησω ετσι.

να πας απο τον κωτσοβολο σημερα κιολας να τους πεις τι εγινε και τους ζητησες εξηγησεις.860 δεν ειναι και λιγα χρηματα στις εποχες μας και να σου λενε τα δικα τους.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες