Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Facebook: Ετοιμαστείτε να κάνετε την “ηλεκτρονική διαθήκη” σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/02/2015 - 10:46

facebook_dead.jpg

To Facebook ανακοίνωσε πως θα προσφέρει τη δυνατότητα “ηλεκτρονικής διαθήκης”, με επιλογές για διαγραφή του λογαριασμού ή εξουσιοδότηση σε κάποιον άλλο χρήστη για διαχείριση του λογαριασμού, ο οποίος δεν θα έχει τη δυνατότητα να postάρει με το όνομα του θανόντα ούτε να δει τα μηνύματα του.

 

Ωστόσο, θα μπορεί να αλλάξει φωτογραφία προφίλ, να δεχτεί αιτήματα φιλίας και να αναρτήσει ανακοινώσεις στο χρονολόγιο, αφότου έχει ενημερώσει την Facebook για τον θάνατο του χρήστη. Επιπλέον, θα έχουν δικαίωμα να ζητήσουν το αρχείο με τις φωτογραφίες, τα posts και άλλες πληροφορίες για τον θανόντα από το κοινωνικό δίκτυο. Τέλος, τα χρονολόγια των θανόντων θα μπορούν να μετατραπούν σε μνημόσυνα προφίλ.

 

Η νέα λειτουργία θα εμφανιστεί σταδιακά σε όλες τις χώρες, με την αρχή να έχει γίνει ήδη στις ΗΠΑ.

via Techgear


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/02/2015 - 10:54

Έχουμε ξεφύγει τελείως.



#3   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/02/2015 - 11:10

Μπορεί να ακούγεται μακάβριο, ειναι ομως πολυ καλο.
Πριν απο 2,5 χρονια " έχασα" την καλύτερη μου φιλη και κουμπαρα μου.Παρολο που στον τοίχο της γράφτηκαν εκατοντάδες μηνύματα συλλυπητηρίων, υπήρχαν ακόμα άνθρωποι που στα γενέθλια της και στη γιορτή της, της έγραφαν χρονια πολλα ( γιατι δεν γνώριζαν οτι είχε πεθάνει )
Απο τη μια, συναισθηματικά μου ήταν αδύνατο να την διαγράψω ( όπως μου ειναι ακόμα και σήμερα αδύνατο να διαγράψω το κινητό της απο τις επαφές μου ) απο την άλλη ήταν τραγικό εμεις οι δικοί της άνθρωποι να βλέπουμε τέτοιες ανακοινώσεις.
Αυτο λοιπόν σκεφτόμουν τότε. Οτι ειναι αδιανόητο να μην μπορει κάποιος, να διαγράψει ενα τέτοιο προφίλ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες