Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Δοκιμάζουμε τις Scosche magicMOUNT, τις εκπληκτικές βάσεις στήριξης για iPhone/iPad και όχι μόνο…


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
92 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/02/2015 - 19:45

Scosche-magicMOUNT-Unknown-51.jpeg

 

Τις τελευταίες εβδομάδες έχουμε στη διάθεση και δοκιμάζουμε τις Scosche MagicMount, τις πρωτοποριακές βάσεις στήριξης ηλεκτρονικών συσκευών που αλλάζουν τα δεδομένα στην κατηγορία τους.

Ποια είναι η διαφορά των Scosche MagicMount σε σχέση με άλλες βάσεις στήριξης που πιθανώς να έχετε δοκιμάσει; Η πανεύκολη τοποθέτηση των συσκευών και η εκπληκτική πρακτικότητα τους.

Ξεχάστε τις βάσεις στήριξης με τις κλασικές “δαγκάνες” οι οποίες απαιτούν και τα 2 σας χέρια για να βάλετε/βγάλετε το κινητό σας. Η πρόταση της Scosche πραγματικά λύνει τα χέρια (… ή ποιο σωστά το χέρι), καθώς μόνο ένα είναι πλέον αρκετό.

Πραγματικά, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ άλλοτε μία βάση στήριξης που να προσφέρει τόσο γρήγορη και εύκολη τοποθέτηση του iPhone και του iPad, ενώ ταυτόχρονα παρέχει τη δυνατότητα άμεσης αφαίρεσης τους, με ένα χέρι!

Όλη η ιδέα πίσω από την συγκεκριμένη πρόταση βρίσκεται στις μεταλλικές πλάκες πάχους 0.4 mm που διαθέτουν αυτοκόλλητη επιφάνεια 3M στη μια πλευρά και τοποθετούνται στη συσκευή με τους παρακάτω τρόπους:

  • κολλώντας την εξωτερικά στην πίσω πρόσοψη της συσκευής
  • κολλώντας την εσωτερικά σε οποιαδήποτε θήκη προστασίας
  • κολλώντας την εξωτερικά της θήκη προστασίας
  • κολλώντας την εσωτερικά στο κάλυμμα μπαταρίας

Η αυτοκόλλητη επιφάνεια 3Μ εγγυάται εύκολη αφαίρεση χωρίς να αφήσει σημάδια σε περίπτωση που θελήσετε να την αφαιρέσετε στο μέλλον, ωστόσο στις δοκιμές μας προτιμήσαμε να τοποθετήσουμε την μεταλλική πλάκα μέσα στην θήκη προστασίας του iPhone και του iPad.
Στη συνέχεια, απλά πλησιάζετε τη συσκευή σας στη μαγνητική βάση στήριξης και αυτή προσκολλάται αυτόματα επάνω της,  στην θέση που επιθυμείτε (οριζόντια ή κάθετα).

Ο ισχυρός μαγνήτης νεοδυμίου που χρησιμοποιούν οι βάσεις MagicMount της Scosche είναι 100% ασφαλής για χρήση σε Smartphones & Tablets και δεν προκαλεί καμία δυσλειτουργία στη συσκευή και στην μπαταρία της.
 

 
Δοκιμάσαμε τα εξής μοντέλα βάσεων:

Scosche magicMOUNT vent2

Η magicMOUNT vent2 τοποθετείται εύκολα σχεδόν σε όλους τους τύπους αεραγωγών καθώς διαθέτει διπλό σύστημα στήριξης για αεραγωγούς μικρού πάχους αλλά και για αεραγωγούς μεγαλύτερου πάχους.

Είναι η ιδανική βάση στήριξης για όποιον ταξιδεύει και επιθυμεί να στηρίζει εύκολα τη συσκευή του σε αυτοκίνητα ενοικίασης, ή διαθέτει περισσότερα από ένα αυτοκίνητα και επιθυμεί να μεταφέρει την βάση εύκολα.

 

Scosche-magicMOUNT-vent2-Unknown-1.jpeg


Scosche-magicMOUNT-vent2-Unknown.jpeg

Scosche-magicMOUNT-vent2-Unknown-3.jpeg

Scosche-magicMOUNT-vent2-Unknown-2.jpeg

Περιεχόμενα συσκευασίας

  • 1x magicMOUNT vent2
  • 1x μεταλλική πλάτη μικρής επιφάνειας (για μικρά smartphones, MP3 players κλπ)
  • 1x μεταλλική πλάτης μεγάλης επιφάνειας (για μεγάλα smartphones, tablets, phablets)

Scosche magicMOUNT vent2 – Τιμή: €19,90
 
 

Scosche magicMOUNT original

Η magicMOUNT original τοποθετείται εύκολα σε οποιαδήποτε επίπεδη (γραφείο, τοίχος κλπ) ή ελαφρώς κυρτή (ταμπλό αυτοκινήτου κ.α.) επιφάνεια χρησιμοποιώντας αυτοκόλλητο 3Μ.
 


Scosche-magicMOUNT-Unknown-5.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown-4.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown-1.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown-2.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown-3.jpeg

Scosche-magicMOUNT-Unknown-6.jpeg

Περιεχόμενα συσκευασίας

  • 1x magicMOUNT original
  • 1x μεταλλική πλάτη μικρής επιφάνειας (για μικρά smartphones, MP3 players κλπ)
  • 1x μεταλλική πλάτης μεγάλης επιφάνειας (για μεγάλα smartphones, tablets, phablets)

Scosche magicMOUNT original – Τιμή: €19,90
 
Αν και οι Scosche magicMOUNT είναι κατασκευασμένες με βάση την υποστήριξη πολλαπλών συσκευών (smartphones, mp3 players, GPS κλπ), οι δικές μας δοκιμές περιορίστηκαν στη χρήση με iPhone και iPad. Εσείς, μπορείτε να τοποθετήσετε ό,τι θέλετε.

Για όσους επιθυμούν περισσότερες μεταλλικές πλάκες από τις 2 που διαθέτει η συσκευασία, προκειμένου να κάνουν χρήση της βάσης magicMOUNT και σε άλλες συσκευές, διατίθεται πακέτο των τριών (3) προς €11.

Τόσο η Scosche magicMOUNT vent2 όσο και η Scosche magicMOUNT original μας άφησαν απολύτως ικανοποιημένους κατά τη διάρκεια των δοκιμών μας και αποτελούν αδιαμφισβήτητη πρόταση αγοράςπρος όσους επιθυμούν μία αξιόπιστη, επώνυμη και προπάντως εύχρηστη βάση στήριξης για το iPhone/iPad αλλά και οποιαδήποτε άλλη φορητή ηλεκτρονική συσκευή.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/02/2015 - 20:05

Ειδικά η Scosche magicMOUNT vent2 με έχει βολέψει απίστευτα καθώς την βάζεις και την βγάζεις με μεγάλη ευκολία στον αεραγωγό, χωρίς να χρειάζεται να την κολλήσεις κάπου "μόνιμα".


Behind the Scenes...

#3   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/02/2015 - 20:53

Στον αεραγωγο καθεται καλα ή στην πρωτη λακουβα φευγει απο τον αεραγωγο?
Και επισης αυτη που κολλαει στο ταμπλο μου φαινεται καλυτερη,απλα στην Ελλαδα με τον ηλιο που εχουμε δεν ξερω οταν την ξεκολλησεις σε τι κατασταση θα ναι το ταμπλο

#4   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 19/02/2015 - 21:04

βασικα ειναι και οι 2 καταλληλες για το βαρος ενος i pad??? ιδιως αυτη που μπαινει στους αεραγωγους μου φαινεται λιγο δυσκολο να κρατησει ενα i pad, πιστευω πως θα φυγει απο τους αεραγωγους ολο μαζι το συστημα



#5   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/02/2015 - 21:19

Κάθεται πολύ καλά στον αεραγωγό. Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει ούτε το iPhone ούτε το iPad γιατί ο μαγνήτης είναι πολύ ισχυρός.
Behind the Scenes...

#6   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/02/2015 - 21:20

βασικα ειναι και οι 2 καταλληλες για το βαρος ενος i pad??? ιδιως αυτη που μπαινει στους αεραγωγους μου φαινεται λιγο δυσκολο να κρατησει ενα i pad, πιστευω πως θα φυγει απο τους αεραγωγους ολο μαζι το συστημα


Αν δεν εμπιστεύεσαι τους αεραγωγούς του αυτοκινήτου σου, καλύτερα να μην βάλεις κάτι βαρύ όπως πχ τα iPad 2-3-4
Behind the Scenes...

#7   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 19/02/2015 - 21:26

αυτο μπαινει σε καθε θηκη εσωτερικα; Δεν ειναι καθολου κακο μπορώ να πω...



#8   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2015 - 21:56

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή που μαγνητίζεται?



#9   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/02/2015 - 22:29

Η εταιρεία δηλώνει επίσημα πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Στις δοκιμές μας εδώ και 2-3 εβδομάδες δεν παρατηρήθηκε κάποια "παρενέργεια". Επειδή είναι σοβαρή εταιρεία και όχι καμία Κινεζιά, τους εμπιστεύομαι.
Behind the Scenes...

#10   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/02/2015 - 22:53

Πολύ καλή πρόταση.

 

Ίσως η πρώτη καλή εναλλακτική του Kenu AirFrame και σε ελαφρώς καλύτερη τιμή.



#11   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/02/2015 - 00:31

Για την vent2 αν δεν εχεις θηκη που να κρυβει την μεταλλικη πλακα , υπαρχει αλλη λυση;;

#12   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/02/2015 - 07:18

βασικα ειναι και οι 2 καταλληλες για το βαρος ενος i pad??? ιδιως αυτη που μπαινει στους αεραγωγους μου φαινεται λιγο δυσκολο να κρατησει ενα i pad, πιστευω πως θα φυγει απο τους αεραγωγους ολο μαζι το συστημα


Μην περιμένεις να στερεώσεις ipad σε αεραγωγούς αυτοκινήτου......εδώ με τηλέφωνο υπάρχει πρόβλημα στους περισσότερους.

#13   great

great

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Twitter:@great_vc
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/02/2015 - 10:49

Και μένα η ένσταση μου είναι με το αυτοκόλλητο που κολλάει στο ταμπλό. Πρέπει να είναι αρκετά δυνατό και ειδικά με 40βαθμούς το καλοκαίρι δεν ξέρω ποσο θα αντέξει. Έχω βάλει και στο παρελθόν τέτοιες κολλητικές ταινίες και δεν άντεχαν

 

@great_vc



#14   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/02/2015 - 11:59

Και μένα η ένσταση μου είναι με το αυτοκόλλητο που κολλάει στο ταμπλό. Πρέπει να είναι αρκετά δυνατό και ειδικά με 40βαθμούς το καλοκαίρι δεν ξέρω ποσο θα αντέξει. Έχω βάλει και στο παρελθόν τέτοιες κολλητικές ταινίες και δεν άντεχαν

@great_vc

Αυτο λεω,αρα για Ελλαδα η λυση ειναι αεραγωγος ή αυτοκολλητη αλλα οχι στο ταμπλο,καπου αλλου εξαρταται απο το αυτοκινητο

#15   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/02/2015 - 12:41

Σε τετοιο αεραγωγο λετε να κανει?

Εχω προβλημα με βαση στηριξης και εχω αλλαξει πολλες χωρις να εχω πετυχει ενα επιθυμητο αποτελεμα!

Δε θελω βαση που να στηριζεται στο τζαμι και δυστυχως δεν υπαρχει καμια επιπεδη επιφανεια στο ταμπλο!

Οσες δοκιμασα με αυτοκολλητες ταινιες, ειδικα το καλοκαιρι ξεκολουσαν και ηταν και επικινδυνο!

 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες