Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Spigen


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 01/03/2015 - 13:56

Απο εδω γνώρισα αυτη την εταίρια και οι θήκες φαινόνται πολυ υποσχόμενες
Θα ήθελα να μαθω ποια θεωρείται καλυτερη θήκη για το iPhone 6 και μέρος να την αγοράσω
Το eBay εχει;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 01/03/2015 - 14:07

Δες εδώ . 

 

Οι εμπειρίες όλων των χρηστών του forum για διάφορες θήκες.

 

Μπες και διάλεξε


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/03/2015 - 14:09

Στο e-bay κυκλοφορούν πάρα πάρα πολλές απομιμήσεις. Παρήγειλα απο αγοραστή που έλεγε οτι είναι γνησιες και ήταν μια φθηνή απομίμηση. (Φυσικά πήρα τα λεφτά μου πίσω και καρτησα και τη θηκη αλλα αυτό είναι άλλη ιστορία).

 

Αν ψαξεις στο e-bay για θήκη ψάξε το επίσημο "μαγαζί" της Spigen που βγάζει και προσφορές. Ακόμα και αυτό όμως κάνει λάθος αποστολές, αργεί πολύ κλπ κλπ.

 

Τελικά κατέληξα στο amazon όπου αγόρασα τελική τιμή 30€ (αντί κοντά 45 που θα έβγαινε απο ελλάδα) απο το επίσημο της spigen αλλά με την αποστολή να τη διεκπαιρεώνει το ίδιο το amazon οπότε ναι τα καταφερα μου ήρθε σε 14 μέρες....

 

Και επιπλέον να ξέρεις αφου τη φόρεσα (είναι η Spigen NEO Hybrid EX Metal) έχει αδυνατίσει αισθητά η λήψη του WiFi επειδή είναι metal.... και απο ότι είδα σε forum έχουν και test και ναι όντως αδσυνατίζει πολύ η λήψη του WiFi.

 

Γενικά γνώμη μου είναι οτι ειναι υπερεκτιμημένες και πανάκριβες.

 

 

(το κουμπί για τον ήχο θες μικρό δαχτυλάκι με νύχι για να το φτάνεις. Ξεκίνα να αφήνεις νύχι στο μικρό και 14 μέρες που θα σου έρθει θα είσαι έτοιμος...)



#4   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 01/03/2015 - 14:14

Δες εδώ . 
 
Οι εμπειρίες όλων των χρηστών του forum για διάφορες θήκες.
 
Μπες και διάλεξε

Αν σου πω οτι αυτο έψαχνα;;Χαχα σε ευχαριστω

Στο e-bay κυκλοφορούν πάρα πάρα πολλές απομιμήσεις. Παρήγειλα απο αγοραστή που έλεγε οτι είναι γνησιες και ήταν μια φθηνή απομίμηση. (Φυσικά πήρα τα λεφτά μου πίσω και καρτησα και τη θηκη αλλα αυτό είναι άλλη ιστορία).
 
Αν ψαξεις στο e-bay για θήκη ψάξε το επίσημο "μαγαζί" της Spigen που βγάζει και προσφορές. Ακόμα και αυτό όμως κάνει λάθος αποστολές, αργεί πολύ κλπ κλπ.
 
Τελικά κατέληξα στο amazon όπου αγόρασα τελική τιμή 30€ (αντί κοντά 45 που θα έβγαινε απο ελλάδα) απο το επίσημο της spigen αλλά με την αποστολή να τη διεκπαιρεώνει το ίδιο το amazon οπότε ναι τα καταφερα μου ήρθε σε 14 μέρες....
 
Και επιπλέον να ξέρεις αφου τη φόρεσα (είναι η Spigen NEO Hybrid EX Metal) έχει αδυνατίσει αισθητά η λήψη του WiFi επειδή είναι metal.... και απο ότι είδα σε forum έχουν και test και ναι όντως αδσυνατίζει πολύ η λήψη του WiFi.
 
Γενικά γνώμη μου είναι οτι ειναι υπερεκτιμημένες και πανάκριβες.
 
 
(το κουμπί για τον ήχο θες μικρό δαχτυλάκι με νύχι για να το φτάνεις. Ξεκίνα να αφήνεις νύχι στο μικρό και 14 μέρες που θα σου έρθει θα είσαι έτοιμος...)

Άχαρα έλιωσα με το τελευταίο
Κοιτά γενικα ειναι επειδη τωρα χρησιμοποιώ puro 0.3mm και η δουλεια μου ειναι περίεργη διότι δουλευω πρεπει να σκύβω να ανοίγω ντουλάπια κτλπ ( στο πλαίσιο δουλευω μην παρεξηγηθώ ) θα ήθελα κατι καλυτερο σαν υλικό αν κούφια η ωρα μου πέσει

#5   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/03/2015 - 15:09

όντως οι SPIGEN με το μέταλλο , μειώνουν την ισχύ του wifi? Έχει και άλλος παρόμοια εμπειρία?



#6   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/03/2015 - 15:13

όντως οι SPIGEN με το μέταλλο , μειώνουν την ισχύ του wifi? Έχει και άλλος παρόμοια εμπειρία?


Δες κ εδώ που έχουν και μετρήσεις

http://forums.macrum...d.php?t=1791025

#7   Pvfgr

Pvfgr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 13/03/2015 - 18:21

Ειχα θηκη ultra slim 0.3mm μεχρι που μου επεσε και το.ξανασκέφτηκα, εσπασε η θηκη σε 3 διαφορετικα σημεια...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες