Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2016 - 18:15

Δεν ζαλίζεις κανέναν.  :)

 

Μου βρωμάει το Flipswitch. Μήπως το αναβάθμισες και αυτό; ποια version τρέχεις; 

την 0.0.1-2 αυτη που μου εστειλες Ζηση!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2016 - 18:27

την 0.0.1-2 αυτη που μου εστειλες Ζηση!

Βρε συ, όχι το 3G Flipswitch Legacy, το FlipSwitch (σκέτο).
Big things have small beginnings

#948   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2016 - 19:28

1.0.14 αλλα δεν το βλεπω στα εγκαταστημενα του cydia στην αναζητηση το βρηκα και εχει ενα τικ πρασινο διπλα του sory βρε Ζηση μπερδευτηκα δεν τα πολυκαταλαβαινω αυτα απλα εγω θελω να εχω κουμπια 3g lte και celular data και να ανοιγουν αναλογα τι θελω και οταν οποιο και αν κλεισω να πηγαινει σε 2g

Τελευταία επεξεργασία από: laniel, 28/09/2016 - 19:38


#949   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2016 - 19:45

Εγκατεστημένα το έχεις, αλλά βλέπω το αναβάθμισες και αυτό.
Αύριο θα το υποβαθμίσουμε στην 1.0.12
Σου θυμίζω ωστόσο ότι την version που έχουμε εγκατεστημένη δεν την γράφει απαραίτητα πάνω πάνω στην σελίδα του πακέτου.
Το γράφει τέρμα κάτω εκεί που λέει "Installed package version "
Big things have small beginnings

#950   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2016 - 20:08

Εγκατεστημένα το έχεις, αλλά βλέπω το αναβάθμισες και αυτό.
Αύριο θα το υποβαθμίσουμε στην 1.0.12
Σου θυμίζω ωστόσο ότι την version που έχουμε εγκατεστημένη δεν την γράφει απαραίτητα πάνω πάνω στην σελίδα του πακέτου.
Το γράφει τέρμα κάτω εκεί που λέει "Installed package version "

ναι απο κατω δεξια την ειδα την version την 14 εχω, οκ αυριο λοιπον και σ ευχαριστω πολυ για ολα

#951   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 21:03

Πως μπορω να θέσω τη συσκευή να βγαινει απο airplane mode καθε πρωι στις 7;
(Θα τη βάζω εγω χειροκίνητα σε airplane mode πριν κοιμηθω, απλώς θελω να βγαινει στις 7)

#952   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2016 - 21:09

Πως μπορω να θέσω τη συσκευή να βγαινει απο airplane mode καθε πρωι στις 7;
(Θα τη βάζω εγω χειροκίνητα σε airplane mode πριν κοιμηθω, απλώς θελω να βγαινει στις 7)

Post #835 που είναι και δικό σου
Big things have small beginnings

#953   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 21:15

Post #835 που είναι και δικό σου

Ωχ! Και θυμόμουν οτι καποιος με ειχε βοηθησει να το ξανακάνω! :Ρ
Ευχαριςτω πολυ!

#954   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:53

1.0.14 αλλα δεν το βλεπω στα εγκαταστημενα του cydia στην αναζητηση το βρηκα και εχει ενα τικ πρασινο διπλα του sory βρε Ζηση μπερδευτηκα δεν τα πολυκαταλαβαινω αυτα απλα εγω θελω να εχω κουμπια 3g lte και celular data και να ανοιγουν αναλογα τι θελω και οταν οποιο και αν κλεισω να πηγαινει σε 2g

Καλημέρα.

 

Πριν κάνουμε Downgrade το Flipswitch και ενώ έχεις ενεργοποιημένα 4G Data στην συσκευή, τρέξε από Terminal την παρακάτω εντολή

activator send switch-off.com.a3tweaks.switch.lte

Τι θα έχεις μετά; Πρέπει να έχεις 3G data

 

Downgrade

 

Πρώτα κατέβασε στην συσκευή σου το com.a3tweaks.flipswitch_1.0.12_iphoneos-arm.deb

 

Μετά, από τα εγκατεστημένα του Cydia, στο tab "Ειδικά", θα βρεις το Flipswitch το οποίο και θα επιλέξεις προς αφαίρεση.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Θα παρατηρήσεις πως μαζί με το Flipswitch προσθέτονται για αφαίρεση πολλές εξαρτήσεις, συμπεριλαμβανομένου και του Legacy.

 

Φρόντισε να καταγράψεις ονομαστικά τι θα αφαιρεθεί, για να το ξαναπεράσεις εκ των υστέρων και προχώρησε στην απεγκατάσταση τους.

Μετά το respring, άνοιξε iCleaner, πάτα το + κάτω αριστερά > Preference files και με swipe left διέγραψε ότι στην ονομασία του έχει σχέση με Flipswitch, Polus & CCControls. Τέλος κάνε ένα καθαρισμό.

 

Μετά το Respring τρέξε το deb του Flipswitch και μετά το εκ νέου Respring, το deb του Legacy. Άνοιξε το Cydia και εγκατέστησε τις υπόλοιπες εξαρτήσεις που είχαν αφαιρεθεί. Πλέον στο CC σου πρέπει να βλέπεις και τους δύο διακόπτες (3G + LTE)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Όσο αφορά αυτό που θέλεις...

 

απλα εγω θελω να εχω κουμπια 3g lte και celular data και να ανοιγουν αναλογα τι θελω και οταν οποιο και αν κλεισω να πηγαινει σε 2g

 

Αυτό για να το πετύχεις πάλι πρέπει να ξαναβάλεις CCControls γιατί μέσα από τις δικές του ρυθμίσεις και μόνο, σου δινόταν η επιλογή να συμβαίνει έτσι.


Big things have small beginnings

#955   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 14:41

Καλημέρα.

Πριν κάνουμε Downgrade το Flipswitch και ενώ έχεις ενεργοποιημένα 4G Data στην συσκευή, τρέξε από Terminal την παρακάτω εντολή

activator send switch-off.com.a3tweaks.switch.lte
Τι θα έχεις μετά; Πρέπει να έχεις 3G data

Downgrade

Πρώτα κατέβασε στην συσκευή σου το com.a3tweaks.flipswitch_1.0.12_iphoneos-arm.deb

Μετά, από τα εγκατεστημένα του Cydia, στο tab "Ειδικά", θα βρεις το Flipswitch το οποίο και θα επιλέξεις προς αφαίρεση.
ΠΡΟΣΟΧΗ! Θα παρατηρήσεις πως μαζί με το Flipswitch προσθέτονται για αφαίρεση πολλές εξαρτήσεις, συμπεριλαμβανομένου και του Legacy.

Φρόντισε να καταγράψεις ονομαστικά τι θα αφαιρεθεί, για να το ξαναπεράσεις εκ των υστέρων και προχώρησε στην απεγκατάσταση τους.
Μετά το respring, άνοιξε iCleaner, πάτα το + κάτω αριστερά > Preference files και με swipe left διέγραψε ότι στην ονομασία του έχει σχέση με Flipswitch, Polus & CCControls. Τέλος κάνε ένα καθαρισμό.

Μετά το Respring τρέξε το deb του Flipswitch και μετά το εκ νέου Respring, το deb του Legacy. Άνοιξε το Cydia και εγκατέστησε τις υπόλοιπες εξαρτήσεις που είχαν αφαιρεθεί. Πλέον στο CC σου πρέπει να βλέπεις και τους δύο διακόπτες (3G + LTE)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Όσο αφορά αυτό που θέλεις...

Αυτό για να το πετύχεις πάλι πρέπει να ξαναβάλεις CCControls γιατί μέσα από τις δικές του ρυθμίσεις και μόνο, σου δινόταν η επιλογή να συμβαίνει έτσι.
καλησπερα λοιπον ξεκιναω να το κανω μονο μια χαρη επειδη δεν μου δουλευει το copy paste sto tapaatalk υπαρχει καποιο tweak στο cydia διοτι δεν μπορω να κανω copy για το mterminal

#956   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 14:46

Κάνε Quote στην δημοσίευση με την εντολή και θα την βρεις στο υπό παράθεση κείμενο να την αντιγράψεις.
Δεν χρειάζεται να απαντήσεις μετά πάτα cancel.
Πρόσεχε έστω και ένα space λάθος και δεν θα παίζει.
Big things have small beginnings

#957   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 16:29

Καλημέρα.

 

Πριν κάνουμε Downgrade το Flipswitch και ενώ έχεις ενεργοποιημένα 4G Data στην συσκευή, τρέξε από Terminal την παρακάτω εντολή

activator send switch-off.com.a3tweaks.switch.lte

Τι θα έχεις μετά; Πρέπει να έχεις 3G data

 

Downgrade

 

Πρώτα κατέβασε στην συσκευή σου το com.a3tweaks.flipswitch_1.0.12_iphoneos-arm.deb

 

Μετά, από τα εγκατεστημένα του Cydia, στο tab "Ειδικά", θα βρεις το Flipswitch το οποίο και θα επιλέξεις προς αφαίρεση.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Θα παρατηρήσεις πως μαζί με το Flipswitch προσθέτονται για αφαίρεση πολλές εξαρτήσεις, συμπεριλαμβανομένου και του Legacy.

 

Φρόντισε να καταγράψεις ονομαστικά τι θα αφαιρεθεί, για να το ξαναπεράσεις εκ των υστέρων και προχώρησε στην απεγκατάσταση τους.

Μετά το respring, άνοιξε iCleaner, πάτα το + κάτω αριστερά > Preference files και με swipe left διέγραψε ότι στην ονομασία του έχει σχέση με Flipswitch, Polus & CCControls. Τέλος κάνε ένα καθαρισμό.

 

Μετά το Respring τρέξε το deb του Flipswitch και μετά το εκ νέου Respring, το deb του Legacy. Άνοιξε το Cydia και εγκατέστησε τις υπόλοιπες εξαρτήσεις που είχαν αφαιρεθεί. Πλέον στο CC σου πρέπει να βλέπεις και τους δύο διακόπτες (3G + LTE)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Όσο αφορά αυτό που θέλεις...

 

Αυτό για να το πετύχεις πάλι πρέπει να ξαναβάλεις CCControls γιατί μέσα από τις δικές του ρυθμίσεις και μόνο, σου δινόταν η επιλογή να συμβαίνει έτσι.

λοιπον ολα κομπλε εφτιαξε οπως το ειχα με το CCControls, ομως δεν ξερω πως γινεται αλλα αφαιρωντας το flipswitch αφαιρεθηκαν activator flipswitch polus 3g flipswitch legasy και αφου τα εκανα οπως μου ειπες τα βηματα μετα πηγα να βαλω to activator και μου ξανα εβαλε την τελευταια εκδοση του flipswitch μεχρι εκει δεν ειχα κουμπι 3g στις ρυθμισεις του CCControls, εκανα reboot hard reset και τιποτα μετα πηγα cydia και εβαλα το legasy στην τελευταια εκδοση εκανα reboot ξανα και ολα δουλευουν κομπλε, πλεον εχω τα κουμπια οπως τα θελω να δουλευουν. καλα τα εκανα γιατι πραγματικα μπερδευτηκα διοτι ειναι εγκατεστημενες οι τελευταιες εκδοσεις flipswith και legasy!



#958   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 16:43

Κομπλέ είσαι, απλά έχεις πλέον την τελευταία Beta του Activator. Την "ζημιά" στην έκανε κάποιο από τα plists που έσβησες.

 

Πάντως να έχεις στο μυαλό σου σαν γενικό (αλλά όχι απαράβατο) κανόνα, πως "ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις".

 

Όταν λοιπόν είσαι Jb σε προγενέστερο iOS (πόσο μάλλον στην 8.4) με σταθερότητα, μην αναβαθμίζεις tweaks που παίρνουν update για μεταγενέστερο (iOS), κυρίως όταν δεν έχουν να προσφέρουν κάποιο καινούργιο feature.


Big things have small beginnings

#959   laniel

laniel

    iPH Addict

  • 710 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 17:45

Φιλε Ζηση σε υπερ ευχαριστω παρα παρα πολυ για τον χρονο σου που ξοδεψες για μενα διοτι πραγματικα σε ζαλισα εσενα τον Νικο και ολο το forum, φιλε πραγματικα εισαι απιστευτος δεν εχω λογια!!!
Αυτο με τον κανονα ολα τα λεφτα, εχεις δικιο τωρα το πιασα εγω οτι update εβγαινε το εκανα σαν βλακας

#960   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 17:53

Τίποτα , να είσαι καλά. :)


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες