Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριος στον κόσμο του IOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/03/2015 - 22:57

Καλησπέρα παιδιά, έχω το iphone6 64 gb  απο την ημέρα που βγήκε.Μπαίνω κάθε μέρα στο blog εδώ και διαβάζω αλλα τα περισσότερα που λετε δεν τα πιάνω ;)

Θα ηθελα να μου πει κάποιος πιά η διαφορα να κανω ενημέρωση λογισμικού ακολουθόντας {1)Ρυθμίσεις 2)Γενικά 3) Ενημέρωση λογισμικού } [Αθτον τον τροπο χρησιμοποιώ . μέσω Itunes που διαβασα  me restore  τι διαφορα υπάρχει τι κερδιζω? α και αν το κανω ετσι χανς και τα αρχεία που εχω περασμένα στην συσκευή ? photo game etc.Αν μπορείτε help με αν ειναι καλυτερα να το κάνω ετσι αλλα να μ εξηγήσετε με απλα λογια οχι με τους ορουσ που εχετε γιατι δν  τα εχς μαθει ακομα:) 

 

p.s  Ευχαριστώ !!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:00

Μέσα απο itunes στην ουσία παίρνεις backup τη συσκευή, την κάνεις format, περνάς καθαρά το νέο λειτουργικό και επαναφέρεις το backup (αυτόματα όλα)

 

Μέσα απο τη συσκευή στην ουσία εγκαθιστάς το νέο λειτουργικό πάνω απο το παλιό. 

 

Πάντα να προτιμάς την 1η μέθοδο.



#3   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:01

Μπορείς να μου εξηγήσεις σε παρακαλώ πως να τη κάνω αυτό γιατί δεν έχω ιδέα ;;

#4   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:07

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω περάσει ήδη την 8.1.3 με τον κλασικό τροπο και όχι μέσο itunes .. Γίνετε να το ξανά περάσω με τον τροπο που μ είπες ;;

#5   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:28

Συνδέεις το τηλέφωνο με το itunes και πατάς το κουμπί "αντίγραφο ασφαλείας" ή backup. Όταν ολοκληρωθεί, πατάς το κουμπί επαναφορά iphone. θα κατεβάσει το τελευταίο λειτουργικό θα σου σβήσει το τηλέφωνο και θα στο κάνει εγκατάσταση. Στο τέλος θα σε ρωτήσει αν θέλεις να επαναφέρεις το backup σου ή αν θέλεις να το ξεκινήσεις ώς νέα συσκευή (τελείως άδειο). Εκεί επιλέγεις το backup, κάθεσαι πίσω και περιμένεις να ολοκληρωθεί.



#6   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 03/03/2015 - 23:34

Σε ευχαριστώ παρά πολύ θα το δοκιμάσω αύριο το απόγευμα όταν σχολιάσω !!ελπιζω να μν κάνει μπαμ :) σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σ. !!

#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/03/2015 - 00:29

Συνδέεις το τηλέφωνο με το itunes και πατάς το κουμπί "αντίγραφο ασφαλείας" ή backup. Όταν ολοκληρωθεί, πατάς το κουμπί επαναφορά iphone. θα κατεβάσει το τελευταίο λειτουργικό θα σου σβήσει το τηλέφωνο και θα στο κάνει εγκατάσταση. Στο τέλος θα σε ρωτήσει αν θέλεις να επαναφέρεις το backup σου ή αν θέλεις να το ξεκινήσεις ώς νέα συσκευή (τελείως άδειο). Εκεί επιλέγεις το backup, κάθεσαι πίσω και περιμένεις να ολοκληρωθεί.

αν επαναφερεις το back up δεν επαναφερεις και όλα τα bugs που είχε η συσκευή;;;ρωτάω γιατί αν είναι έτσι ποιος ο λόγος να κανείς καθαρό restore μέσω iTunes ?

#8   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2015 - 01:23

backup επαναφερει εφαρμογες,φωτο,μουσικες,ημερολογια,σημειωσεις,μειλ...κλπ κλπ.Δεν εχει σχεση με τα bugs του λειτουργικου



#9   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 19:13

ΛΟΙΠΟΝ  ξεκινάω και ο θεός βοηθός το 1ο μου mesw i tunes αντε να δουμε τι θα κανω ελπιζω να μν το ανατηναξω ¨) θα σασ πω μολις τελειωσω τι εγινε ¨Δ



#10   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 19:54

ολα θα πανε καλα, ολοι περασαμε απο τη θεση σου,


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#11   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 20:08

ολα θα πανε καλα, ολοι περασαμε απο τη θεση σου,

ηρεμησε ρε βαγγελη για restore παει να κανει ο ανθρωπος πρωτη φορα οχι για εγχηρηση πρωτη βαθμου!(χτυπα ξυλο)....

#12   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 20:12

ηρεμησε ρε βαγγελη για restore παει να κανει ο ανθρωπος πρωτη φορα οχι για εγχηρηση πρωτη βαθμου!(χτυπα ξυλο)....

χαχαχ ξερεις ποσα εχω κανει και απλα σταματησε και ειχα μεινει παγωτο? και απλα επρεπε να απτησω παλι την επαναφορα για να συνεχισει? εν ω δεν το ηξερα, και ειχα πρρρρρ μεντες


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#13   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2015 - 20:17

εγω βασικα δεν καταλαβα ,περα απο εκπαιδευτικους λογους.την αιτια του να κανει restore ο φιλος απο τη στιγμη που δεν εχει καποιο προβλημα με το τηλ


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 04/03/2015 - 20:20


#14   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 20:28

 

εγω βασικα δεν καταλαβα ,περα απο εκπαιδευτικους λογους%

 

λογο OTA


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#15   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 21:00

εγω βασικα δεν καταλαβα ,περα απο εκπαιδευτικους λογους.την αιτια του να κανει restore ο φιλος απο τη στιγμη που δεν εχει καποιο προβλημα με το τηλ

για το εκπαιδευτικο και μονο το κανει νομιζω δημητρη...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες