Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

To Android Wear έρχεται και επίσημα στο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:02

Πριν από λίγες ημέρες είδαμε τον developer να κάνει hack το Android Wear του Moto 360 ώστε να δέχεται notifications από ένα iPhone:

 


 

Σήμερα μαθαίνουμε από ανεπιβεβαίωτες πηγές του Γαλλικού 01net πως η Google επιθυμεί να διαθέσει και επίσημα την εφαρμογή Android Wear στο App store, με την ανακοίνωση αυτής της κίνησης να προσδιορίζεται περί τα τέλη Μαϊου στο ετήσιο συνέδριο Google I/O.

 
Ήδη στα τέλη Οκτωβρίου του περασμένου έτους ο Jeff Chang (product manager του Android Wear) είχε δηλώσει στη Huffington Post, πως η Google θέλει να καταστήσει το Android Wear συμβατό με συσκευές iOS καθώς δεν μπορεί να μείνει αδιάφορη μπροστά στη μεγάλη μάζα χρηστών συσκευών της Apple. 
 

“Πάντοτε επιθυμούμε να εξυπηρετήσουμε όσους περισσότερους χρήστες γίνεται, επομένως, μας ενδιαφέρει να φέρουμε το Android Wear σε αυτήν την κατεύθυνση. Όμως, δεν εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς, σωστά;

 

Υπάρχουν τεχνικοί περιορισμοί και ασυμβατότητες των APIs που μας δυσκολεύουν αρκετά”

 

Σημείο καμπής στην όλη υπόθεση αναμένεται να είναι η αρχική στάση των χρηστών iPhone ως προς το Apple Watch καθώς το ενδεχόμενο μειωμένης αποδοχής θα δώσει ένα πολύ ισχυρό βήμα στην Google για να διαθέσει στο App store το Android Wear app και να αυξήσει το μερίδιο της στην πίτα των smartwatches.

 
Θα σκεφτόσασταν να χρησιμοποιήσετε ένα Android smartwatch (όπως π.χ το Moto 360) με το iPhone σας ή είναι κάτι που σας αφήνει αδιάφορους ως ιδέα;


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:19

με το  που βγει το τσιμπησα, πανεμορφο ρολοι


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#3   ariusbb

ariusbb

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2015 - 13:26

Εδώ πετάξαμε τα ρολόγια και βλέπουμε από το τηλέφωνο την ώρα.

Όταν είχαμε τα ρολόγια δεν τα φορτίζαμε καν.

 

Τώρα να έχω ένα επιπλέον πράγμα για να φορτίζω/κουβαλάω για να βλέπω την ώρα;

Α θα βλέπω και notifications... Δεν με ενδιαφέρει. Βγάζω το τηλέφωνο από την τσέπη....



#4   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 13:39

Εδώ πετάξαμε τα ρολόγια και βλέπουμε από το τηλέφωνο την ώρα.
Όταν είχαμε τα ρολόγια δεν τα φορτίζαμε καν.
 
Τώρα να έχω ένα επιπλέον πράγμα για να φορτίζω/κουβαλάω για να βλέπω την ώρα;
Α θα βλέπω και notifications... Δεν με ενδιαφέρει. Βγάζω το τηλέφωνο από την τσέπη....




εγω παλι λογο μεγεθους, θα το ηθελα να μενει μεσα στη τσεπη για τα notifications

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#5   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/03/2015 - 15:12

Χμμμ... τώρα που κυκλοφορεί και το apple watch !!! η google στηριζει την apple(τους χρήστες;) στο iPhone...αλλαξ(ε) ο κολιές!!!

#6   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 17:29

Δεν τους θέλουμε! Μακριά! Apple Watch!

#7   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/03/2015 - 17:30

Χμμμ... τώρα που κυκλοφορεί και το apple watch !!! η google στηριζει την apple(τους χρήστες;) στο iPhone...αλλαξ(ε) ο κολιές!!!


Εμμμ πως αλλιώς θα "χτυπήσουν" το Apple Watch? Τακτικές .. Google!

#8   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2015 - 18:59

Αντικειμενικά το apple watch θα είναι πολύ πιο "δεμένο" με το αδελφό λειτουργικό του iphone αλλα είναι από τις πολύ σπάνιες φορές που πιστευεω ότι το moto360 είναι μακράν πιο όμορφο , αν δε είχε και την μικρή μαύρη λωρίδα κάτω κάτω θα ήταν απίστευτο!!



#9   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/03/2015 - 09:09

Εμμμ πως αλλιώς θα "χτυπήσουν" το Apple Watch? Τακτικές .. Google!


Σωστό και αυτό, αλλά από την άλλη, θα μου κάνει εντύπωση, αν η απλ από την άλλη το επιτρέψει.

#10   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/03/2015 - 10:13

To moto 360 είναι μακράν ότι πιο όμορφο έχει βγει σε smart watch (μετα το kairos) και η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι να το πάρω για να το εχω με το τηλέφωνο της εταιρείας. Τώρα αν συγχρονίζεται και με το iPhone, ακόμη καλύτερα. Κέρδισε ένα εξτρά πόντο ;)

#11   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/03/2015 - 10:30

To moto 360 είναι μακράν ότι πιο όμορφο έχει βγει σε smart watch (μετα το kairos) και η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι να το πάρω για να το εχω με το τηλέφωνο της εταιρείας. Τώρα αν συγχρονίζεται και με το iPhone, ακόμη καλύτερα. Κέρδισε ένα εξτρά πόντο ;)

το moto 360 το οτι εχει κομενη οθονη δεν το εχετε δει? ομορφο το κυκλικο αλλα η οθονη ειναι ουι πιο fail εχει γινει ποτε


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#12   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/03/2015 - 20:59

Εχω το moto360 (φοβερά κομψό, το προτιμώ από το bulky τετράγωνο iwatch, sorry apple) και κάτι περισσότερο από καλοσωρίζω το android wear στο iOS !!!!



#13   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 13/03/2015 - 19:33

δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται too much να φοράω και ρολόι και συγχρονισμό με κινητό και notifications και ποιός είμαι? ο star trek???

οι εταιρείες να πουλήσουν θέλουν και λογικό...

αλλά τώρα να πα να δώσω οχτακόσα πενήντα δώδεκα ευρά τη στιγμή που ο άλλος δίπλα ψάχνει στα σκουπίδια για να βρει φαγητό το θεωρώ, αν μη τι άλλο προκλητικό

δε λέω, σε κάποιους θα φανεί χρήσιμο και θα τους εξυπηρετήσει στην οδήγηση κτλ

αλλά τώρα να πα να το πάρω για λόγους lifestyle το θεωρώ, και sorry γι'αυτό, βλακεία

φιλικά πάντα :-)



#14   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 13/03/2015 - 20:18

Αν σας αρέσει το moto360 ρίξτε και μία ματιά στο watch της Huawei... Είναι εξαιρετικό



#15   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/03/2015 - 16:21

Το Huawei είναι ότο πιο ομορφο έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα. Αλλα και το 360 επίσης είναι ομορφο, τουλάχιστον πολύ περισσότερο απο το apple watch. Εαν προχωρήσει η εφαρμογή, το πήρα άνετα το 360 (ή και το Huawei ακόμα καλυτερα, αν συνεργάζεται ).

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 15/03/2015 - 16:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες