Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επίσημο service iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:30

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, ποιο είναι το επίσημο service για iPhone στην Ελλάδα, ποιός δηλαδή αναλαμβάνει την επισκευή τους ? Με ενδιαφέρει πολύ γιατί πλέον αποτελεί και αυτό κριτήριο (για μένα τουλάχιστον) για την αγορά κινητού, βασικά θέλω να μάθω αν είναι η αρβατο το επίσημο service... Κάτι ακόμα, πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά εν έτη 2015 του iPhone 5c (για μεταχειρισμένο λέμε) ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:41

Infoquest επίσημο service αρκεί να το πας εκεί με απόδειξη αγοράς και όχι στον προμηθευτή σου...το 5c δεν άξιζε ούτε όταν κυκλοφόρησε όποτε καλύτερα πήγαινε σε τουλάχιστον 5s αν το σηκώνει η τσέπη σου

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2015 - 12:54

Πλέον υπάρχουν επίσημα εξουσιοδοτημένα εδώ που αναλαμβάνουν τις συκευές ασχέτως που έγινε η αγορά.

Μη κάνεις το λάθος να μπλέξεις με Arvato. iSystem και Document τσεκάρεις.

Αυτό για πιο γρήγορα. Μιας και τυπικά ο πωλητής παραμένει υπεύθυνος για τη συσκευή και την εγγύηση της.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 04/03/2015 - 12:55

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 13:00

τι τιμη το εχεις βρει? infoquest δοκιμασε,εκ πειρας ειμαι ευχαριστημενος μαζι τους


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#5   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/03/2015 - 13:14

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, ποιο είναι το επίσημο service για iPhone στην Ελλάδα, ποιός δηλαδή αναλαμβάνει την επισκευή τους ? Με ενδιαφέρει πολύ γιατί πλέον αποτελεί και αυτό κριτήριο (για μένα τουλάχιστον) για την αγορά κινητού, βασικά θέλω να μάθω αν είναι η αρβατο το επίσημο service... Κάτι ακόμα, πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά εν έτη 2015 του iPhone 5c (για μεταχειρισμένο λέμε) ?

infoquest και απο μενα.εχεις και αλλες επιλογες βεβαια document,ιSystem που ειναι και αυτες πολυ καλες στην αξυπηρετηση και service.

 

εκει που σηκωνει η τσεπη σου πας.



#6   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 13:51

τι τιμη το εχεις βρει? infoquest δοκιμασε,εκ πειρας ειμαι ευχαριστημενος μαζι τους

Το έχω βρεί απο 250€ έως 280€...άξιζει για αυτά τα λεφτά ή όχι ? Δε ξέρω και πολλά από iPhone εξού και η ερώτηση, γιατί συνήθως έπαιρνα Lumia και θα είναι το πρώτο μου iPhone....



#7   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 04/03/2015 - 14:08

εαν φτασεις στα 280 τοτε ανεβα λιγο ακομα και παρε 5s

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#8   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/03/2015 - 15:20

Το έχω βρεί απο 250€ έως 280€...άξιζει για αυτά τα λεφτά ή όχι ? Δε ξέρω και πολλά από iPhone εξού και η ερώτηση, γιατί συνήθως έπαιρνα Lumia και θα είναι το πρώτο μου iPhone....

για μεταχειρισμένο μιλάς;;;εάν ναι τοτε με 340-350 βρίσκεις 5s σε άψογη κατάσταση

#9   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/03/2015 - 15:46

Το έχω βρεί απο 250€ έως 280€...άξιζει για αυτά τα λεφτά ή όχι ? Δε ξέρω και πολλά από iPhone εξού και η ερώτηση, γιατί συνήθως έπαιρνα Lumia και θα είναι το πρώτο μου iPhone....

πηγαινε σε 5s αξιοπιστο θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος για τουλαχιστον 2 χρονια.εγω ακομα το σκεφτομαι για να το παρω καινουργιο τωρα.



#10   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 16:21

για μεταχειρισμένο μιλάς;;;εάν ναι τοτε με 340-350 βρίσκεις 5s σε άψογη κατάσταση.

πηγαινε σε 5s αξιοπιστο θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος για τουλαχιστον 2 χρονια.εγω ακομα το σκεφτομαι για να το παρω καινουργιο τωρα.

Το 5s είναι πάρα πολύ καλό αλλά δυστηχώς ξεπερνάει το budget μου, καθώς σκέφτομαι να δώσω το πολύ 260€. Από τη μία κοιτούσα το iPhone 5 αλλά επειδή ξέρω πως δε θα έχει updates, το άφησα και κοιτάω να πάρω το 5c μιάς που βγήκε το 2013.... 



#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/03/2015 - 16:25

Ο,τι πάρει το 5C θα πάρει και το 5. Δεν αλλάζει κάτι, ίδια συσκευή είναι.

Αφού λοιπόν δε μπορείς να διαθέσεις περισσότερα, πήγαινε στο 5. Εκτός και αν προτιμάς φυσικά το μαγικό πλαστικό.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/03/2015 - 16:49

Το 5s είναι πάρα πολύ καλό αλλά δυστηχώς ξεπερνάει το budget μου, καθώς σκέφτομαι να δώσω το πολύ 260€. Από τη μία κοιτούσα το iPhone 5 αλλά επειδή ξέρω πως δε θα έχει updates, το άφησα και κοιτάω να πάρω το 5c μιάς που βγήκε το 2013.... 

Εγώ πρόσφατα πήρα το 5C με επιδότηση από την εταιρία κινητής.Πριν είχα το 3GS.Αν και είμουν επιφυλακτικός στα ίδια ακριβως ζητήματα με εσένα,τελικά διαπίστωσα οτι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο.Ειδικά εαν είσαι νεοεισερχόμενος στον κόσμο των iPhone.



#13   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 16:53

Ο,τι πάρει το 5C θα πάρει και το 5. Δεν αλλάζει κάτι, ίδια συσκευή είναι.

Αφού λοιπόν δε μπορείς να διαθέσεις περισσότερα, πήγαινε στο 5. Εκτός και αν προτιμάς φυσικά το μαγικό πλαστικό.



Ξέρω ότι το 5 είναι το ίδιο με το 5c και είναι ότι προτιμώ το "μαγικό πλαστικό", αλλά με προβληματίζει μήπως ότι το 5c έχει περισσότερες πιθανότητες να πάρει το ios 9/10 απο τι το 5...Γιατί μου φαίνεται πως η Apple έχει πολιτική υποστήριξης 36 μηνών, σωστά ? Είμαι λίγο ψίρας με το θέμα των updates.

#14   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/03/2015 - 17:05

Εγώ πρόσφατα πήρα το 5C με επιδότηση από την εταιρία κινητής.Πριν είχα το 3GS.Αν και είμουν επιφυλακτικός στα ίδια ακριβως ζητήματα με εσένα,τελικά διαπίστωσα οτι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο.Ειδικά εαν είσαι νεοεισερχόμενος στον κόσμο των iPhone.


Από φωτογραφίες και βίντεο πώς τα πάει ?

#15   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/03/2015 - 17:17

Ξέρω ότι το 5 είναι το ίδιο με το 5c και είναι ότι προτιμώ το "μαγικό πλαστικό", αλλά με προβληματίζει μήπως ότι το 5c έχει περισσότερες πιθανότητες να πάρει το ios 9/10 απο τι το 5...Γιατί μου φαίνεται πως η Apple έχει πολιτική υποστήριξης 36 μηνών, σωστά ? Είμαι λίγο ψίρας με το θέμα των updates.


Η υποτηριξη σε updates ειναι 48 και όχι 36 μήνες. Κάθε συσκευή προορίζεται να πάρει 4 major updates (τουλάχιστον με την μέχρι τώρα ιστορία). Σαν πρώτο update εννοώ την έκδοση που κυκλοφορεί μαζί με τη συσκευή.

Ανάμεσα στα 5&5C έχουμε διαφορά ενος χρόνου αλλά ουσιαστικα μιλάμε για την ιδια συσκευή. Έτσι υπάρχουν 2 περιπτώσεις. Να ακολουθηθούν τα 4 χρονια του 5 (οπότε το 5C θα πάρει updates για 3 αντί 4 χρονια) ή να ακολουθηθούν τα 4 χρονια του 5C (όπου και το 5 θα πάρει updates για 5 χρονια).

Έτσι είτε και οι 2 συσκευές θα σταματησουν σε updates στο iOS 9 (αν πανε με την πρώτη περιπτωση, οποτε το 5 θα έχει iOS : 6,7,8,9), είτε θα πάνε και οι 2 στο iOS 10 (για να έχει το 5C 4 updates iOS 7, 8, 9, 10).

Σε κάθε περιπτωση, ότι και να γινει θα πάρουν ιδια updates αφου μιλάμε για την ιδια συσκευή.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες