Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Downgrade για 64/32bit συσκευές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
535 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2015 - 20:35

Η παράμετρος υπάρχει, αλλά η baseband του iOS 8 δεν είναι συμβατή με το iOS 6. Έχω 5άρι και δοκίμασα downgrade με Odysseus από 8.4 σε 6.1.4 (με SHSH) και δεν ενεργοποιούνταν επειδή δεν είχε τη σωστή baseband.

Για το 5αρι εχουμε ακομα να δουμε, για τα αλλα δυο μοντελα ειναι κομπλε, φυσικα και περιμενουμε update για να κανουμε το i5 downgrade.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/09/2015 - 20:36

Για το 5αρι εχουμε ακομα να δουμε, για τα αλλα δυο μοντελα ειναι κομπλε, φυσικα και περιμενουμε update για να κανουμε το i5 downgrade.

Με συγχωρείς, νόμισα αναφερόσουν σε 5 :)

Στα υπόλοιπα όντως δεν υπάρχει κανένα θέμα, έκανα αρκετές φορές restore σε 6.1.3 το 4S μου.



#243   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2015 - 20:55

Με συγχωρείς, νόμισα αναφερόσουν σε 5 :)

Στα υπόλοιπα όντως δεν υπάρχει κανένα θέμα, έκανα αρκετές φορές restore σε 6.1.3 το 4S μου.

 

Σιγα, δεν εγινε και τιποτα :)

Αρκετες φορες? Φανταζομαι το πηγες παλι 8.4.1?



#244   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/09/2015 - 22:04

Σιγα, δεν εγινε και τιποτα :)

Αρκετες φορες? Φανταζομαι το πηγες παλι 8.4.1?

Ναι, έκανα downgrade αρκετές φορές. Στην αρχή ήταν για λόγους συναισθηματικούς (όποιος αγόρασε το 4S όταν βγήκε ξέρει τι ήταν...), όμως στο τέλος κατέληγα πάντα σε iOS 8. Είναι πιο... φρέσκο. Πιο όμορφο, έχει συμβατότητα εφαρμογών... Άσε που και στην 6.1.3 με τις παλιές εκδόσεις των εφαρμογών είχα πάλι θέμα με τη RAM, οπότε γιατί να μην αναβαθμίσω; :P

 

Το iOS 6 είναι πολύ παλιό. Μπορεί μεγάλη μερίδα της κοινότητας να μιλάει για αυτό σαν να είναι η καλύτερη έκδοση λειτουργικού της εταιρίας, αλλά με την έλευση του makeover στο iOS 7, κι ό,τι συνέβη από το 2013 και μετά, είναι ένα OS ηλικιακά μεγάλο.


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 05/09/2015 - 22:10


#245   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2015 - 22:19

Ναι, έκανα downgrade αρκετές φορές. Στην αρχή ήταν για λόγους συναισθηματικούς (όποιος αγόρασε το 4S όταν βγήκε ξέρει τι ήταν...), όμως στο τέλος κατέληγα πάντα σε iOS 8. Είναι πιο... φρέσκο. Πιο όμορφο, έχει συμβατότητα εφαρμογών... Άσε που και στην 6.1.3 με τις παλιές εκδόσεις των εφαρμογών είχα πάλι θέμα με τη RAM, οπότε γιατί να μην αναβαθμίσω; :P

 

Το iOS 6 είναι πολύ παλιό. Μπορεί μεγάλη μερίδα της κοινότητας να μιλάει για αυτό σαν να είναι η καλύτερη έκδοση λειτουργικού της εταιρίας, αλλά με την έλευση του makeover στο iOS 7, κι ό,τι συνέβη από το 2013 και μετά, είναι ένα OS ηλικιακά μεγάλο.

Απο θεμα "ομορφιας" θα συμφωνησω, επισης ναι οντως το iOS 6 ηταν μεχρι και σημερα το πιο σταθερο απο ολα. Και εγω δυσκολα θα εμενα με το 6αρι στο 4s μου, το δοκιμασα και εγω με odysseus φυσικα, και μου αρεσε οτι εχω την επιλογη και μονο να βαλω προηγουμενη εκδοση, δεν ξερω ποτε θα σταματησει η Apple να υπογραφει την ΟΤΑ μονο.



#246   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/09/2015 - 22:54

Απο θεμα "ομορφιας" θα συμφωνησω, επισης ναι οντως το iOS 6 ηταν μεχρι και σημερα το πιο σταθερο απο ολα. Και εγω δυσκολα θα εμενα με το 6αρι στο 4s μου, το δοκιμασα και εγω με odysseus φυσικα, και μου αρεσε οτι εχω την επιλογη και μονο να βαλω προηγουμενη εκδοση, δεν ξερω ποτε θα σταματησει η Apple να υπογραφει την ΟΤΑ μονο.

Αν αποθηκεύσεις τα SHSH και τη baseband δε σε νοιάζει :)



#247   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/09/2015 - 23:18

Αν αποθηκεύσεις τα SHSH και τη baseband δε σε νοιάζει :)

Το ολο θεμα ειναι να γινεται χωρις ομως, αν τα εχω ευχαριστω πολυ και ενα 10χρονο το κανει, εκει ειναι η ουσια, δουμε πως παει.



#248   sirdimitrism

sirdimitrism

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/09/2015 - 13:58

Μετα απο ωρες προσπαθειας εβαλα μεσω cmd στο παλιο μου 4s ios 6.1.3
Μπορω να πω πως η εφαρμογη τηλεφωνο και ρυθμισεις ανοιγουν πιο γρηγορα απο το 6αρι ios 8.4!!!

#249   panos8288

panos8288

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2015 - 00:33

λοιπον εβαλα την 6.1.3 απο 9.0.2 και μπορω ν πω οτι παει και 3 φορες πιο γρηγορα το κινητο...το θεμα μου ειναι το εξης...πως μπορω να επαναφερω τα τηλεφωνα μου και τα μηνυματα μου απο το icloud μιαςκ μου λεει οτι κανενα backup μου δεν ειναι συμβατο με αυτο το ios..υπαρχει καποιος τροπος? απευθειας ή με jailbreak?



#250   panos8288

panos8288

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2015 - 00:51

να πω οτι εχω κρατησει μπακ απ και στο κλαουντ αλλα κα ιστον υπολογιστη μου...μονο τα τηλεφωνα θελω και τα μηνυματα...και αν γινεται αν κατεβασω κανα viber και κανα skype αλλα τις παλιες τους εκδοσεις. οι καινουργιες δεν με νοιαζει...



#251   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/10/2015 - 00:51

Χειροκίνητα όπως εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#252   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2015 - 16:47

Και εγένετο φως. Τα iPh 5, 5C, 4S, iPad2 & iPad3 θα έχουν και επίσημα τη δυνατότητα Downgrade στην 8.4.1 μέσω του odysseusOTA 2.0. Τα Bundles θα προστεθούν σύντομα.

 

Η διαδικασία αφορά για την ώρα όπως και πρίν, μόνο OS X. Tutorial εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#253   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/10/2015 - 11:14

Αν μπορεσει να κανει και downgrade σε 7 ή 6 θα σωσει πολυ κοσμο (και συσκευες)...


#254   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2015 - 12:16

Το 4S γίνεται ήδη Downgrade σε 6.1.3.

 

Για οτιδήποτε άλλο, χρειάζονται SHSH. Γι' αυτο κα πάντα λέμε να τα κάνετε Save. Αχρείαστα να 'ναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#255   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/10/2015 - 12:43

έχω ενα 4ς σε ios 9.0.2 και σέρνεται, το έκανα update OTA, δεν έχει συνδεθεί ποτέ με υπολογιστή, μπορώ να κάνω κάτι και με την βοήθεια του παραπάνω video να πάω σε 8.4.1; Επίσης γίνετε να το κάνω αυτό με windows pc;; 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες