Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 6 με θήκη και τα παρελκόμενα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:10

Καλησπέρα, θα ήθελα μία βοήθεια με την αγορά iPhone 6!
Είμαι κάτοχος iPhone 4 εδω και αρκετά χρόνια (από το καλοκαίρι που κυκλοφόρησε)!
Τότε το είχα πάρει από Cosmote κανονικά από το Web Shop...φέτος όμως με την αγορά του iPhone 6 λέω αν γίνεται να γλιτώσω τα 100+ ευρώ παραπάνω που κυκλοφορεί στα καταστήματα και να το παραγγείλω από Internet στα 600€ - 650€ και με τα χρήματα που γλιτώνω από εκεί να πάρω θήκη, screen protector και τέτοια αξεσουάρ!
Έχω ακούσει όμως διάφορα για e-shop τα οποία το δίνουν ξανα συσκευασμένο και όχι καινούργιο ή λείπουν από μέσα φορτιστές ή ακουστικά και διάφορα άλλα...έχετε να προτείνετε κάποιο site ή κατάστημα στην Θεσσαλονική με αυτήν την τιμή αλλά αξιόπιστο;;

Επίσης θέλω μία θήκη η οποία να δίνει απλή προστασία (κυρίως για την κάμερα που προεξέχει) η οποία θήκη όμως να είναι λεπτή και να μην χαλάει την καλή αισθητική που δίνει το λεπτό iPhone!
Έχετε να προτείνετε κάποια;;

Ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: SubGam3R, 05/03/2015 - 15:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:27

Για θήκη διάβασε εδώ


My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#3   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:45

Καλησπέρα, θα ήθελα μία βοήθεια με την αγορά iPhone 6!
Είμαι κάτοχος iPhone 4 εδω και αρκετά χρόνια (από το καλοκαίρι που κυκλοφόρησε)!
Τότε το είχα πάρει από Cosmote κανονικά από το Web Shop...φέτος όμως με την αγορά του iPhone 6 λέω αν γίνεται να γλιτώσω τα 100+ ευρώ παραπάνω που κυκλοφορεί στα καταστήματα και να το παραγγείλω από Internet στα 600€ - 650€ και με τα χρήματα που γλιτώνω από εκεί να πάρω θήκη, screen protector και τέτοια αξεσουάρ!
Έχω ακούσει όμως διάφορα για e-shop τα οποία το δίνουν ξανα συσκευασμένο και όχι καινούργιο ή λείπουν από μέσα φορτιστές ή ακουστικά και διάφορα άλλα...έχετε να προτείνετε κάποιο site ή κατάστημα στην Θεσσαλονική με αυτήν την τιμή αλλά αξιόπιστο;;

Επίσης θέλω μία θήκη η οποία να δίνει απλή προστασία (κυρίως για την κάμερα που προεξέχει) η οποία θήκη όμως να είναι λεπτή και να μην χαλάει την καλή αισθητική που δίνει το λεπτό iPhone!
Έχετε να προτείνετε κάποια;;

Ευχαριστώ!

Για αγορα σου προτεινω το seven που εχει και doa και σε περιπτωση προβληματος σου δινει καινουργιο σφραγισμενο.

 

εχει και στην θεσσαλονικη.



#4   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:48

Για αγορα σου προτεινω το seven που εχει και doa και σε περιπτωση προβληματος σου δινει καινουργιο σφραγισμενο.

 

εχει και στην θεσσαλονικη.

Βολικό αυτό γιατί μπορώ να το αγοράσω και άμεσα...
Μιλάς για τα Seven Spots ετσι;;
Και είναι σίγουρα αξιόπιστα και σφραγισμένα με όλα τα παρελκόμενα του κινητού μέσα;;

Doa εννοείς για αντικατάσταση σε περίπτωση που είναι από την αρχή ελατωματικό έτσι;;

 

EDIT: Μία απόρια ακόμα που έχω...γιατί η τιμή καταστήματος είναι στα 650€ ενώ σε άλλα καταστήματα είναι στα 700+;;
Τι ακριβώς αλλάζει;


Τελευταία επεξεργασία από: SubGam3R, 05/03/2015 - 15:55


#5   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:23

Κανε μια αναζήτησή "τιμές skroutz" και δες για ποιο λόγο εχει διαφορα η τιμή, ετσι εγκυκλοπαιδικα και μονο μιας και δεν έχουν καμία διαφορα απο τα "ακριβά" /"καλα" των μεγάλων καταστημάτων. Δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα απο σκρουτζομαγαζο. Δες και το gadget shop για doa , εχει και πολύ καλή τιμή..

#6   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:26

Κανε μια αναζήτησή "τιμές skroutz" και δες για ποιο λόγο εχει διαφορα η τιμή, ετσι εγκυκλοπαιδικα και μονο μιας και δεν έχουν καμία διαφορα απο τα "ακριβά" /"καλα" των μεγάλων καταστημάτων. Δεν εχεις να φοβηθείς τιποτα απο σκρουτζομαγαζο. Δες και το gadget shop για doa , εχει και πολύ καλή τιμή..

Δηλαδή όποιο σκρουτζομαγαζο και να προτιμησω, θα ειναι οκ;;
Γιατί βλέπω κάτι US και EU και τέτοια, μην πάρω κανένα κλειδωμένο ή κατι τέτοιο!
Επισης πήρα τηλέφωνο στο κοντινότερο Seven Spot σε εμένα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο!
Πρέπει να πάω εκεί να κάνουν την παραγγελία και να πάω σε 1-2 εργάσιμες να το παραλάβω, αυτο ισχύει για όλα τα Seven Spots;;



#7   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:30

Δες τις αξιολογήσεις αλλα δεν υπάρχει θέμα του τύπου κλειδωμένο ( νομίζω εχει τύχει απο λάθος αλλα το άλλαξαν ). Δεν ξερω τι ισχύει για τα seven spot πάντως καλύτερα να κανεις ηλεκτρονικά την παραγγελία ετσι ώστε να εχεις και το δικαίωμα "υπαναχωρησης" εντός 14 ημερών ( και παραπάνω απο την στιγμή που δεν στο γνωστοποιούν ). Στο gadget shop εχει διαθεσιμα νομίζω και σαν τιμή αξίζει και εχει και doa σωστό .

#8   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:34

Δες τις αξιολογήσεις αλλα δεν υπάρχει θέμα του τύπου κλειδωμένο ( νομίζω εχει τύχει απο λάθος αλλα το άλλαξαν ). Δεν ξερω τι ισχύει για τα seven spot πάντως καλύτερα να κανεις ηλεκτρονικά την παραγγελία ετσι ώστε να εχεις και το δικαίωμα "υπαναχωρησης" εντός 14 ημερών ( και παραπάνω απο την στιγμή που δεν στο γνωστοποιούν ). Στο gadget shop εχει διαθεσιμα νομίζω και σαν τιμή αξίζει και εχει και doa σωστό .

Στο Gadget Shop το iPhone 6 στα 16GB Space Gray λέει πως εξαντλήθηκε δυστυχως...έτσι γράφει στο site τουλάχιστον!



#9   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:35

Παρτο απο όπου σε συμφέρει απλα οπως είπα μην φοβάσαι κατι! Καλές αγορες!

#10   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:41

Στα Seven απλα δεν εχει ποτε stock στα καταστηματα τους, γι αυτο δε θα το βρεις ετσι απλα πηγαινοντας ανα πασα στιγμη. Τα παραγγελνουν και μπορεις να το παρεις απο εκει. Δυστυχως τα μεταφορικα παλι τα χρεωνεσαι, οποτε δε διαφερει σε κατι απο το να το παραγγειλεις απο οποιοδηποτε αλλο καταστημα στο skroutz



#11   joe4

joe4

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2015 - 17:32

Στα Seven απλα δεν εχει ποτε stock στα καταστηματα τους, γι αυτο δε θα το βρεις ετσι απλα πηγαινοντας ανα πασα στιγμη. Τα παραγγελνουν και μπορεις να το παρεις απο εκει. Δυστυχως τα μεταφορικα παλι τα χρεωνεσαι, οποτε δε διαφερει σε κατι απο το να το παραγγειλεις απο οποιοδηποτε αλλο καταστημα στο skroutz

επειδη εχω παρει 2 κιν απο τα seven ,τα μεταφορικα δεν τα χρεωνεσαι αν πας απο τα γραφεια τους.για θεσσαλονικη μιλαω.



#12   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 05/03/2015 - 17:40

επειδη εχω παρει 2 κιν απο τα seven ,τα μεταφορικα δεν τα χρεωνεσαι αν πας απο τα γραφεια τους.για θεσσαλονικη μιλαω.

Στο eshop τους αν βαλεις παραλαβη απο καταστημα στα χρεωνει. Τουλαχιστον μεχρι πριν 1 μηνα που παρηγγειλε γνωστος μου στο καταστημα Καλαμαριας που ειναι διπλα στο μαγαζι μου



#13   joe4

joe4

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2015 - 17:44

Στο eshop τους αν βαλεις παραλαβη απο καταστημα στα χρεωνει. Τουλαχιστον μεχρι πριν 1 μηνα που παρηγγειλε γνωστος μου στο καταστημα Καλαμαριας που ειναι διπλα στο μαγαζι μου

δεν αντιλεγω,απλα ανεφερα για παραλαβη απο τα γραφεια τους.(σταυρουπολη)



#14   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/03/2015 - 23:05

Βολικό αυτό γιατί μπορώ να το αγοράσω και άμεσα...
Μιλάς για τα Seven Spots ετσι;;
Και είναι σίγουρα αξιόπιστα και σφραγισμένα με όλα τα παρελκόμενα του κινητού μέσα;;

Doa εννοείς για αντικατάσταση σε περίπτωση που είναι από την αρχή ελατωματικό έτσι;;

 

EDIT: Μία απόρια ακόμα που έχω...γιατί η τιμή καταστήματος είναι στα 650€ ενώ σε άλλα καταστήματα είναι στα 700+;;
Τι ακριβώς αλλάζει;

Ναι για τα seven spots.δεν θα εχεις κανενα προβλημα.αν ειναι US απλα θα χρειαστεις εναν ανταπτορα γιατι θα εχει τον αμερικανικο που σου τον δινουν δωρεαν.ναι αν εχει προβλημα οταν το παρεις σε μια προθεσμια καποιων ημερων σου το αλλαζουν με καινουργιο σφραγισμενο.



#15   SubGam3R

SubGam3R

    iPH Enthousiast

  • 464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/03/2015 - 12:33

Το παρέλαβα πριν δύο ώρες παιδιά από Seven και όλα τέλεια!
Το setαρα και τωρα το χαιρομαι :P

Λέω για θήκη να παραγγείλω την Veil XT αφού θέλω κάτι λεπτό και μινιμαλ να μην χαλάει την αισθηση του κινητού, θέλω ίσα ίσα να αποφύγω τις μικρόγρατζουνιές!
Τέλος μπορείτε να μου προτείνετε τι να βάλω στην οθόνη;;

Στο iPhone 4 που είχα έκανα το λάθος να μην βάλω τίποτα από την αρχή και γέμισε μικρές μικρές γρατζουνιές οι οποίες βέβαια δεν ήταν τοσο μεγάλο πρόβλημα στην χρήση αλλά στην αισθητική του!
Απλά δεν ξέρω πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να βάλεις σωστά έναν Screen Protector!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες