Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Microsoft Office for Mac 2015


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2015 - 11:09

Μπορείτε να το δοκιμάσετε δωρεάν για 60 μέρες.

 

Το Outlook απο μεριάς design είναι τέλειο.

 

http://products.offi...mac-preview#faq



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/03/2015 - 11:42

Το κατεβαζεις και ειναι free για 60 μερες μονο ? Μετα ? θελεις συνδρομη 365 ?



#3   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2015 - 11:47

Το κατεβαζεις και ειναι free για 60 μερες μονο ? Μετα ? θελεις συνδρομη 365 ?

Αυτό είναι Preview build. Η Official έκδοση θα βγει αργότερα το 2015.

 

Ναι πρέπει να κάνεις έγγραφη στο Office 365.

 

The official release is in the second half of 2015. Get your Office 365 subscription today, customers with active subscription will be entitled to the newest versions when available.



#4   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/04/2015 - 10:04

Παιδιά έχω συνδρομή office 365 και θέλω να βάλω τα office σε macbook pro ποια να βάλω?



#5   f1ndm3h

f1ndm3h

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2015 - 13:43

Φαίνονται πολύ ωραία.

 

Μια ερώτηση και από τη μεριά μου γιατί δεν χαμπαρίαζω από OS X. Γιατί να μην τρέχεις Office σπασμένα με Parallels?

Ή για κάποιο λόγο δεν γίνεται ?



#6   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/04/2015 - 15:25

 Προιόν Microsoft σε Macintosh = ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ



#7   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:40

Φαίνονται πολύ ωραία.

Μια ερώτηση και από τη μεριά μου γιατί δεν χαμπαρίαζω από OS X. Γιατί να μην τρέχεις Office σπασμένα με Parallels?
Ή για κάποιο λόγο δεν γίνεται ?


Για ποιο λογο να ανοιγεις parallels, δλδ να τρέχεις ενα virtual Pc για να τρέξεις office.

Είναι πολυ πιο εύκολο,άμεσο,ταχύτερο κ εαν μπορεις να το πεις "σωστότερο" να τρέξεις κατευθείαν τα office για Mac.

Υπαρχουν κ σπασμένα office for Mac. Οτιδήποτε σε εξυπηρετεί κ σε βοηθα να κανεις τη δουλειά σου είναι το σωστο για εσένα σαν χρήστη. Μην κολλας σε φίρμες ή λειτουργικα.
Το MS office ειναι εξαιρετικό.

#8   f1ndm3h

f1ndm3h

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:46

Για ποιο λογο να ανοιγεις parallels, δλδ να τρέχεις ενα virtual Pc για να τρέξεις office.

Είναι πολυ πιο εύκολο,άμεσο,ταχύτερο κ εαν μπορεις να το πεις "σωστότερο" να τρέξεις κατευθείαν τα office για Mac.

Υπαρχουν κ σπασμένα office for Mac. Οτιδήποτε σε εξυπηρετεί κ σε βοηθα να κανεις τη δουλειά σου είναι το σωστο για εσένα σαν χρήστη. Μην κολλας σε φίρμες ή λειτουργικα.
Το MS office ειναι εξαιρετικό.

Ναι καλά τα λες, αλλά διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. Τα office 2013 δεν υπάρχουν για mac, και επειδή με βολεύουν απίστευτα σε σχέση με όλα τα παλαιότερα office που δεν άντεχα, θα ήθελα να μπορώ να τα έχω στο OS X.



#9   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:50

Ναι καλά τα λες, αλλά διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. Τα office 2013 δεν υπάρχουν για mac, και επειδή με βολεύουν απίστευτα σε σχέση με όλα τα παλαιότερα office που δεν άντεχα, θα ήθελα να μπορώ να τα έχω στο OS X.

Δν κάνεις καθόλου λάθος, εαν τα Ms Office 2011 για Mac τα δοκίμασες κ δν σε βολεύουν τότε ναι, φοβαμαι πως το Parallels είναι η μόνη ισοδύναμη επιλογή

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 10/04/2015 - 16:50


#10   f1ndm3h

f1ndm3h

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2015 - 16:57

Δν κάνεις καθόλου λάθος, εαν τα Ms Office 2011 για Mac τα δοκίμασες κ δν σε βολεύουν τότε ναι, φοβαμαι πως το Parallels είναι η μόνη ισοδύναμη επιλογή

Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα ακόμα. Περιμένω το MBP από βδομάδα και επίσης δεν έχω καθόλου εμπειρία με OS X, οπότε απλά ψάχνομαι :)

 

Φαντάζομαι ωστόσο ότι τα office 2011 για mac θα είναι ίδια με τα παλιά Office για Windows τα οποία απεχθανόμουν. Ξεκίνησα να χρησιμοποιώ office αφότου βγήκαν τα 2013 που όντως κάποια ζητήματα ήταν εμφανώς βελτιωμένα.



#11   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/04/2015 - 17:01

Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα ακόμα. Περιμένω το MBP από βδομάδα και επίσης δεν έχω καθόλου εμπειρία με OS X, οπότε απλά ψάχνομαι :)

Φαντάζομαι ωστόσο ότι τα office 2011 για mac θα είναι ίδια με τα παλιά Office για Windows τα οποία απεχθανόμουν. Ξεκίνησα να χρησιμοποιώ office αφότου βγήκαν τα 2013 που όντως κάποια ζητήματα ήταν εμφανώς βελτιωμένα.

Τότε περίμενε να σου ερθει κ να δοκιμασεις 2-3 πραγματάκια ωστε να τα εχεις κ μπροστά σου.
Ρίξε μια ματια κ στην σουίτα της Apple αν κ νομίζω πως εαν εισαι φανατικός χρηστης office δυσκολα θα τα αφήσεις.
Ωστόσο λαβε υπόψιν πως εαν όντως εισαι, που σημαινει πολυ συχνη χρήση το virtual Pc δν ειναι κ το πιο εύκολο κ άμεσο που υπαρχει.
Όμως είναι μια σοβαρη επιλογή αν βρεθείς σε dead end επιλογών

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 10/04/2015 - 17:02


#12   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2015 - 13:24

Το 2015 είναι εξαιρετικό. Οι προηγούμενες εκδόσεις δεν με ικανοποιησαν και δούλευα μέσω parallels. Φυσικά έτσι έτρωγε πολύ μπαταρία το μηχάνημα. Το 2015 θα μείνει μόνιμα.

#13   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/05/2015 - 10:28

Έχω βάλει τα preview και δουλεύουν όλα άψογα αλλά μετά το τελευταίο update (ίσως και κανένα νέο πρόγραμμα που έβαλα)

 

όποτε πάω να ανοίξω ένα ήδη υπάρχον word (το word μόνο του μια χαρά δουλεύει να φτιάξω νέα) βγαίνει αυτό:

 

 Can't load Visual Basic for Applications  Make sure Visual Basic for Applications is installed on your computer.  If Visual Basic for Applications is installed, make sure the path to the installation folder does not contain any characters outside of the system code page (such as Cyrillic characters on an English system) and contains fewer than 255 characters.

 

Έχω time machine αρκετά αντίγραφα, τι μπορώ να κάνω?

 

Έχω δοκιμάσει ήδη να κάνω επανεγκατάση και πρώτα διαγραφή το word και εγκατάσταση


Τελευταία επεξεργασία από: Donsotiriou, 26/05/2015 - 10:30





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες