Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με pangu jb σε iOS 8.1.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   darkang3l

darkang3l

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2015 - 03:24

Καλημέρα...
Εκανα update σήμερα απο ios7 jb σε iOS 8.1.3 αλλα το pangu μου βγάζει "Please make sure you download pangu8 from pangu.io and have internet access" και δεν μπορώ να προχωρήσω... Έψαξα αρκετά σε internet αλλα λύση δεν βρίσκω... Εκανα uninstall το untivirus έκλεισα το firewall και ενώ το δοκίμασα και στο 2ο laptop που εχω συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.
Βγαζει το ιδιο σφάλμα ακόμα και εάν το κινητο δεν ειναι συνδεδεμένο με το laptop.
Και τα 2 laptop τρέχουν windows7.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις οποίες λύσεις μου προτείνετε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/03/2015 - 07:07

Δεν υπάρχει jb στην 8.1.3 .

#3   darkang3l

darkang3l

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2015 - 12:34

Ευχαριστώ... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και με 2 άλλες ερωτήσεις που εχω; 1) downgrade σε 8.1.2 (απο οτι είδα μπορώ να την βρω) ή επειδή γίνεται jb στην beta 8.2 να περιμένω γιατι μάλλον θα ειναι και η κανονική 8.2 σύντομα jb; 2) στον οδηγό για το jb γράφετε " Σε καμία περίπτωση μη σβήσετε το “com.apple.mobile.softwareupdated.plist” ή απενεργοποιήσετε την υπηρεσία καθώς η συσκευή σας δεν θα μπορεί να κάνει reboot.". Ειναι κατι που μπορεί να κανει απο μονο του το pangu; Με ρωτάει για αυτο; Ή απλώς δεν θα πρέπει να το εχω κανει εγω;;

#4   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 09/03/2015 - 12:38

Ευχαριστώ... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και με 2 άλλες ερωτήσεις που εχω; 1) downgrade σε 8.1.2 (απο οτι είδα μπορώ να την βρω) ή επειδή γίνεται jb στην beta 8.2 να περιμένω γιατι μάλλον θα ειναι και η κανονική 8.2 σύντομα jb; 2) στον οδηγό για το jb γράφετε " Σε καμία περίπτωση μη σβήσετε το “com.apple.mobile.softwareupdated.plist” ή απενεργοποιήσετε την υπηρεσία καθώς η συσκευή σας δεν θα μπορεί να κάνει reboot.". Ειναι κατι που μπορεί να κανει απο μονο του το pangu; Με ρωτάει για αυτο; Ή απλώς δεν θα πρέπει να το εχω κανει εγω;;

1) Οχι , downgrade δεν γίνεται με τίποτα. Περιμένεις 8.2 και τo JB όταν δωθεί

 

2) Είναι κάτι που κάνεις εσύ μονο αφού έχεις κάνει JB τη συσκευή. Το προσπερνάς.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/03/2015 - 12:38

Downgrade δεν μπορεις να κανεις οποτε μονο να περιμενεις μπορεις προς το παρον

 

Το αρχειο απο μονο του δε θα σβηστει, μονο αν μπεις εσυ με SSH η με iFunbox και το σβησεις, αλλα αυτο ειναι για ΗΔΗ jailbroken συσκευη



#6   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/03/2015 - 12:38

ούτε downgrade μπορείς να κάνεις περιμένεις σήμερα 8.2 και εκεί μπορεί να δούμε jb.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες