Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PerfectStorm: Blackberry Storm theme for iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/01/2009 - 15:39

PerfectStorm: Blackberry Storm theme for iPhone

Posted Image


Προαπαιτούμενα στοιχεία (ώστε να έχετε το αποτέλεσμα των screenshots): Winterboard, Blank Web apps, Notifier.

Περιλαμβάνει: Icons, Lockscreen, Calculator, Media Player, Camera, Dialer, UISounds, UIImages, Safari skin και Keyboard!

Posted Image Posted Image


Download link

[Via modmyi]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2009 - 21:45

Το θέμα είναι άπαιχτο. Ήδη κοσμεί το κινητό μου. Δύο ερωτήσεις μόνο.

1. Πώς γίνεται η ημερομηνία να βγει στα ελληνικά; Έχω περάσει το NativeGreek και το μόνο αγγλικό στοιχείο πέρα από το όνομα των εφαρμογών είναι η ημερομηνία στο springboard

2. Tα όμορφα εικονιδιάκια που παριστάνουν τα τηλέφωνο, στην άκρη αριστερά δεξιά πώς τα βάζουμε και σε τι εφαρμογή αντιστοιχούν;

Βρήκα κι ένα bug. Αν πατήσεις την περιοχή της ημερομηνίας και της ώρας κανονικά ανοίγει ο safari αλλά (τουλάχιστον σε μένα" κρασάρει αμέσως. Ξερεί κανείς τίποτα γι'αυτό;

#3   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 09/01/2009 - 23:53

Το θελω κ εγω αυτο ρε παιδια. Καποιος να μου πει πως γινετε γιατι δεν εχω ιδεα απο ssh.αυτα το blank app k το αλλο που υπαρχουν.

#4   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 01:44

Quote

Το θελω κ εγω αυτο ρε παιδια. Καποιος να μου πει πως γινετε γιατι δεν εχω ιδεα απο ssh.αυτα το blank app k το αλλο που υπαρχουν.


Ξεκινάμε από τα βασικά...

Ερώτηση : Έχεις κάνει jailbreak το κινητό σου;
Πιθανή απάντηση 1 : Ναι.
Λύση : Πηγαίνεις στο topic http://www.iphonehel...opic,274.0.html για να δεις τι εστί SSH
Πιθανή απάντηση 2 : Όχι
Λϋση : Πηγαίνεις στο topic http://www.iphonehel...opic,395.0.html

Από εκεί και πέρα όλες οι λύσεις βρίσκονται στο Cydia. H εφαρμογή iBlank είναι μια εφαρμογή για τη δημιουργία κενών εικονιδίων ώστε να απελευθερωθεί η πάνω σειρά εικονιδίων και να είναι ορατή η ώρα και η ημερομηνία. Διαφορετικά θα την κρύβουν τα ήδη υπάρχοντα εικονίδια. Ψάξου λίγο και θα τα βρεις όλα!



#5   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/01/2009 - 01:46

Πολύ ωραίο!

#6   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2009 - 02:28

Βρε παιδιά, το ρολόι στο springboard πάει 12 ώρες πίσω! Μου δείχνει ότι ακόμα είναι Παρασκευή ενώ είναι ξημερώματα Σαββάτου. Πώς αλλάζει αυτή η βλακεία;

#7   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/01/2009 - 14:28

Quote

2. Tα όμορφα εικονιδιάκια που παριστάνουν τα τηλέφωνο, στην άκρη αριστερά δεξιά πώς τα βάζουμε και σε τι εφαρμογή αντιστοιχούν;


Την ίδια απορία έχω και εγώ?

#8   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2009 - 16:08

Quote

Quote

2. Tα όμορφα εικονιδιάκια που παριστάνουν τα τηλέφωνο, στην άκρη αριστερά δεξιά πώς τα βάζουμε και σε τι εφαρμογή αντιστοιχούν;




Την ίδια απορία έχω και εγώ?


Πήγαινε settings-->general-->Date & Time--> Set Automatically βάλτο Off και επέλεξε Athens στο Time Zone...

Μετά κάνε set Date & Time αν χρειάζεται και η ώρα θα είναι ΟΚ

#9   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2009 - 17:23

Φίλε Noobinator η απορία μας είναι για τα κουμπάκια με το πράσινο και το κόκκινο τηλέφωνο. Αυτά δεν ξέρουμε πώς μπαίνουν και σε τι αντιστοιχούν. Τελικά ένα bug του θέματος είναι ότι μετά τις 12:00 το βράδυ οπότε και αλλάζει η ημέρα, για να ανανεωθεί το springboard και κατ'επέκταση και η ημερομηνία χρειάζεται respring.

#10   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2009 - 19:26

Πρώτον συγνωμη για τα Greeklish πριν αλλα ήμουν από το iPhone και δεν με βολευει το ελληνικο keyboard. Δευτερον εκανα λαθος reply, η απαντηση μου ηταν για την ωρα... Την οποια εγω διορθωσα έτσι γιατι ενώ κανονικά έβλεπα ώρα ελλάδος όμως το Default μου ήταν Cupertino...

Επίσης το πως βάζω τα τηλεφωνάκια το έψαχνα και εγώ αλλα τίποτα...

Και όσο για το ότι αν πατίσεις στην ώρα σε βγάζει στον safari και μετά crashaρει είναι επειδή τα blank icons είναι άδεια bookmarks του safari οπότε ανοίγει βλέπει ότι είναι άδεια και κλείνει.

#11   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2009 - 20:26

Quote

Και όσο για το ότι αν πατίσεις στην ώρα σε βγάζει στον safari και μετά crashaρει είναι επειδή τα blank icons είναι άδεια bookmarks του safari οπότε ανοίγει βλέπει ότι είναι άδεια και κλείνει.


Σωστός! Thanx για την επεξήγηση. Τώρα μας μένουν τα κουμπάκια!

#12   thanos

thanos

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2009 - 11:50


"Από εκεί και πέρα όλες οι λύσεις βρίσκονται στο Cydia. H εφαρμογή iBlank είναι μια εφαρμογή για τη δημιουργία κενών εικονιδίων ώστε να απελευθερωθεί η πάνω σειρά εικονιδίων και να είναι ορατή η ώρα και η ημερομηνία. Διαφορετικά θα την κρύβουν τα ήδη υπάρχοντα εικονίδια. Ψάξου λίγο και θα τα βρεις όλα"

Πως δουλευει το Iblank το τρεχω μου λεει οτι φτειαχνει ενα Blank Icon αλλα μετα τι ?

κατι χανω αλλα δεν ξερω τι ?

Pls Help

#13   thanos

thanos

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2009 - 14:55

Το βρηκα

Δειτε το λινκ
http://www.appleipho...te-blank-icons/

Αφου φτιαξεις αρκετα create Blank icon εχεις την δυνατοτητα να τα μεταφερεις στο πανω μερος της οθονης.

ετσι μενει κενο 

#14   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 15:07

Αν δεις τη φωτογραφία στο πάνω μέρος της σελίδα θα διαπιστώσεις την παρουσία 3 και όχι τεσσάρων γραμμών με εικονίδια. Και αυτό για να επελευθερωθεί το πάνω μέρος της οθόνης που παρουσιάζει την ημερομηνία και την ώρα.
Όπως και να μεταφέρεις τα εικονίδια σου, αυτόματα τα iphone τα βάζει σε μια σειρά χωρίς αφήνει κενά μεταξύ των εικονιδίων και πάντα ξεκινώντας από την πάνω σειρά. Οπότε (και εφόσον δεν έχεις εγκαταστήσει την εφαρμογή 5 Columns Springboard - οπότε ότι πω από εδώ και κάτω το αυξάνεις κατά 1) χρειάζεσαι 4 λευκά εικονίδια τα οποία θα τα βάλεις πάνω πάνω σε σειρά το ένα δίπλα στο άλλο. Η διαδικασία είναι η εξής...

Αφού εγκαταστήσεις το iblank φτιάχνεις μέσω της εφαρμογής 4 (ή πολλάπλάσια του 4 ανάλογα με το πόσες σελίδες στο spirngboard έχεις) κενά εικονίδια. Αφου τελειώσει εξέρχεσαι από την εξαγωγή.

Στο Springboard πατάς παρατεταμένα ένα οποιοδήποτε εικονίδιο μέχρι αυτά να αρχίσουν να χαροεύουν. Τότε θα δεις και τα κενά εικονίδια να χορεύουν και τα οποία έχουν κι ένα "Χ" πάνω αριστερά.

Τα μετακινείς στο πάνω μέρος της οθόνης μέχρι να καλύψουν την πάνω σειρά.

ΥΓ. Αν έχεις εγκαταστήσει το 5 columns springboard θέλεις 5 λευκά εικονίδια για να γεμίσεις την πρώτη σειρά. Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις.

Πατάς το Home Button και είσαι έτοιμος.

#15   drakumel

drakumel

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 18:55

Είναι πολύ εύκολο το iblank . Αμα κρατησεις παρατεταμενα τα εικονίδια θα το καταλάβεις .
Ανακάλυψα επίσης bug . Δεν δουλευει το keybord για το chat του facebook

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες