Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με iphone5 και VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2015 - 11:55

Έχω ένα 5αρι στο οποίο έχω πρόβλημα με την καμερα εχει γεμισει σκουπίδια και βγαζει κατι γραμες όταν προσπαθω να ζουμάρω από κοντα η μπαταρια εχει τελειωση και εχει ξεκολλησει η οθονη στην επανω δεξια γωνια.
το αγορασα από Vodafone στις 26/4/2013 με πρόγραμμα red2 που μου ειπαν ότι η συσκευη είναι ασφαλισμενη για δυο χρονια μεσω του συμβολαιου μου για ότι παθει πλην της απωλειας.
Στελνω λοιπον το τηλεφωνο στην Vodafone για αντικατασταση και μου λενε ότι πρεπει να πληρωσω 207ευρω για να παρω άλλη συσκευη επειδη το τηλ δεν εχει καμια φθορα (ουτε γρατζουνια) για να γινει χρηση της ασφαλειας του red2 και επειδή εχει ληξη η εγγυηση της aple η οποια είναι ένα χρονο και δεν μπορει να αντικατασταθεί χωρις κοστος.
Οταν τους ειπα ότι η εγγυηση είναι βαση νομοθεσιας 2 χρονια λιγο κομπιασαν και μου ειπαν ότι θα το εξετασουν και θα μου απαντησουν την πεμπτη.
Ποσο απατεωνες μπορει να είναι επιτελους? δεν μπορει σε αυτην την χωρα που ζουμε να κανουμε μια δουλεια χωρις να μας σκασουν?
Αηδια καταντησαν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2015 - 12:00

Σημειωτεον στο κατάστημα ired στο Mediterranean cosmos στη θεσσαλονικη που πηγα πριν παω στην Vodafone που είναι και καλα επίσημος μεταπωλητης της aple μου ειπαν και αυτοι ότι η εγγυηση είναι ένα χρονο και δεν μπορουν να κανουν κατι.
Αισχος...

#3   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/03/2015 - 12:30

Τυπωσε αυτο και πανε με την αποδειξη αγορας σου στη vodafone. Ειναι 2 χρονια μεσω του εμπορου η εγγυηση σου

 

http://www.apple.com...hone-greek.html



#4   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 31/03/2015 - 18:56

Έτσι που τα περιγράφεις , θα σου πρότεινα να το πετάξεις κάτω μέχρι να σπάσει και μετά να τους το πας. Με τέτοια λογική θέλει αντίστοιχα μέτρα. Εμένα πάντως, μου το αντικατέστησαν όταν τους το πήγα σπασμένο. Μάλλον αυτή είναι και η λύση.

#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 31/03/2015 - 18:58

Οντως ρε φιλε, ειναι χαζοι; Δηλαδη αν ηταν σπασμενο θα το δεχόταν, και επειδή πέρασαν σκόνες στην καμερα οχι; Δε τους κοφτει οτι το 2ο φτιαχνεται πολυ πιο ευκολα απο το πρωτο;;



#6   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/03/2015 - 19:07

Ετσι ακριβως είναι επρεπε να το ειχα κανει κομματια να ηταν ολοι ευχαριστημένοι.
Τους το ειπα όμως στειλτε το μου πισω να το σπασω και να σας το ξαναστείλω πισω και η τυπισα μου ειπε ευγενικα ότι θα υποβαλλει ετοιμα για αντικατασταση και θα με ενημερωση την πεμπτη..
Αντε να δουμε.

#7   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 31/03/2015 - 20:07

Σωστά τους το ανέφερες, λογικά θα το δεχτούν.

#8   enalios

enalios

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2015 - 11:23

Απαντηση Vodafone θετικη.
Αντικατασταση χωρις χρεωση!!
Απλα αναρωτιέμαι γιατι μπαινουν οι ιδιοι σε αυτην την διαδικασια γνωρίζοντας ότι θα βγουν χαμενοι.
Το οφελος τους θα είναι ισως ένα ποσοστο ανθρωπων που δεν είναι τοσο ψαγμένοι και θα την πατησουν, όμως οι σχεσεις των εταιριων με τους πελατες πρεπει να εχουν σεβασμο και εμπιστοσύνη κατι που σε αυτη την χωρα που ζουμε είναι ανύπαρκτο.

#9   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2015 - 11:37

φίλε μου δεν βγάζεις άκρη αφού στο κάλυψαν όλα καλά.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες