Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

"Camera+" or "Hydra - Amazing Photography"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/04/2015 - 21:49

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

Μιας και ξέρουμε ότι δεν μας δίνονται πολλές επιλογές για την κάμερα του κινητού μας θα ήθελα να μου πείτε ποια από τις δυο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη και γιατί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kef

kef

    iPH Enthousiast

  • 356 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 02/04/2015 - 21:58

Εγώ θα πρότεινα Hydra είμαι αρκετά ικανοποιημένος

#3   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2015 - 22:12

Εγω θα παω εναλλακτικα προτεινοντας ProCamera


#4   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/04/2015 - 22:46

Η camera+ είναι μια ολοκληρωμένη εφαρμογή ρυθμίσεων που θα βρεις σε μια φωτογραφική μηχανή. Tο ατου της Hydra είναι οι εξαιρετικές ρυθμίσεις όσων αφορά την ποιότητα εκτέλεσης, μια πιο απλή εφαρμογή, οχι τοσο πληρης αλλά πιο εξειδικευμένη

#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/04/2015 - 22:52

Περιμένω και άλλες απαντήσεις για να σιγουρευτώ περισσότερο.

Πριν γράψω το θέμα ήμουν στο να αγοράσω την hydra και παραμένω σε αυτό.

#6   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/04/2015 - 23:08

Αν θές μια από τις δύο προτείνω την camera+, αν ασχολείσαι γενικώς με την φωτογραφία να πάρεις και τις δύο. Αυτά που κάνει η μία δε μπορεί να τα κάνει η άλλη.


Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 02/04/2015 - 23:10


#7   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/04/2015 - 23:37

Συμφωνώ με τον alabis. Η κάθε μια κανει διαφορετικά πράγματα. Και κάθε μια εχει τα συν και τα πλην της . Ειδικα η hydra ειναι πολυ καλή για landscapes και για στατικά θέματα μιας και μας δίνει πολυ μεγαλη ανάλυση εικόνας αλλα δεν κανει σε καμία περίπτωση για κινούμενα θέματα μιας και τραβάει πολλα καρέ για να βγάλει μια φωτογραφια με αποτέλεσμα να βγαίνει αλλοιωμένη.
Η καλύτερη λύση ειναι να αγοράσεις και τα δυο και να μάθεις ανάλογα με το θέμα σου να τραβάς με το αντίστοιχο app.

#8   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2015 - 23:38

Προσωπικά η hydra δεν με συγκίνησε! Αφενός γιατί θέλει, κατά κύριο λόγο, να ειναι σταθερό το τοπίο όταν τραβάει την φωτογραφία(το αναφέρει και στο AppStore * recommended for static and distant scenery) και αφετέρου το εφέ που χρησιμοποιεί ειναι too much για το δικο μου γούστο!
Camera+ απο εμενα λοιπόν.

#9   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 02/04/2015 - 23:41

Καποια εφαρμογή για wide angle photos? σαν να τραβας απο Go Pro? κανει καποια απο τις 2;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#10   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2015 - 23:59

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

Μιας και ξέρουμε ότι δεν μας δίνονται πολλές επιλογές για την κάμερα του κινητού μας θα ήθελα να μου πείτε ποια από τις δυο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη και γιατί.

προσωπικα δεν με ενθουσιαζουν αυτου του ειδους οι εφαρμογες

αντιθετως αν ηθελα παση θυσια να εχω το κατι παραπανω μεσω του iphone θα πηγαινα σε κατι τετοιο που εχει και πολυ καλες κριτικες.Ακριβο αλλα οχι απαγορευτικο για καποιον που επαναλαμβανω θελει σχετικα καλη φωτο και εξτρα δυνατοτητες μεσω iphone και οχι καποιας φωτογραφικης



#11   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:03

Καποια εφαρμογή για wide angle photos? σαν να τραβας απο Go Pro? κανει καποια απο τις 2;

 Τύποι wide angle δίνονται ως εφέ σε πολλές εφαρμογές χωρίς ιδιαίτερα αποτελέσματα. Μέτρ κόλπων παραμορφώσεων xωρίς να έχει δυνατότητα καθαρόαιμης πανοραμικης λήψης είναι η SKRWT - πολύ κάλη!

 

https://itunes.apple...d834248867?mt=8


Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 03/04/2015 - 00:09


#12   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:13

προσωπικα δεν με ενθουσιαζουν αυτου του ειδους οι εφαρμογες

αντιθετως αν ηθελα παση θυσια να εχω το κατι παραπανω μεσω του iphone θα πηγαινα σε κατι τετοιο που εχει και πολυ καλες κριτικες.Ακριβο αλλα οχι απαγορευτικο για καποιον που επαναλαμβανω θελει σχετικα καλη φωτο και εξτρα δυνατοτητες μεσω iphone και οχι καποιας φωτογραφικης

Όλες αύτες οι εφαρμογές επεμβαίνουν στο software και δίνουν ανάλογες βελτιώσεις, δεδομένες. Τα εξωτερικά ενθετά κτλ. δίνουν άλλα αποτελέσματα και αυτά δεδομένα, διαφορετικά όμως.



#13   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:22

Όλες αύτες οι εφαρμογές επεμβαίνουν στο software και δίνουν ανάλογες βελτιώσεις, δεδομένες. Τα εξωτερικά ενθετά κτλ. δίνουν άλλα αποτελέσματα και αυτά δεδομένα, διαφορετικά όμως.

το θεμα ειναι αυτο που φτανει στα ματια σου ....δηλ το τελικο αποτελεσμα.Τελοσπαντων μην ανοιξουμε παλι κουβεντα γιατι τα εχουμε πει 100 φορες εδω και αλλου περι software,φακων,αισθητηρων κλπ κλπ.Και μαλλον απαντηση δεν θα μπορεσει να παρει ο ανθρωπος.... :)



#14   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:28

Τεςπα. όσοι τα χρησιμοποιούν τα βλέπουν, και όσοι γυρίζουν μυρίζουν ;) - χώρις δοκιμές δε μαθαίνουμε.



#15   Fasolia

Fasolia

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:38

Το Hydra δεν με ενθουσίασε. Το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Το Camera+ ειναι πιο ολοκληρωμένο σε σχέση με Hydra.

Η δίκη μου γνώμη επειδη τραβάω αρκετές φωτο με το iPhone, ειναι να αγοράσεις την εφαρμογή ProCamera 8 . Εχει κ night mode κ λειτουργία HDR κ φουλ manual control. Τις περισσότερες φορές χρησιμοποιώ την εφαρμογή της κάμερας κ μετα επεξεργάζομαι τις φωτο με αλλες εφαρμογές. Οταν δεν χρησιμοποιώ την εφορμογη της κάμερας χρησιμοποιώ την ProCamera 8 . ( εχω κ Hydra κ Camera+ )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες