Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iphone 6 plus προβλημα καμερας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zannikakion

zannikakion

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/04/2015 - 14:40

Καλησπερα παιδια και καλη ανασταση να εχουμε ολοι, με παντα πρωτα την υγεια μας. Προσφατα εκανα μια αγορα ενος iphone 6 plus 16gb gold(επιπροσθετες πληροφοριες για τυχον σχεση) και παρατηρησα οτι απο το ios 8.2, που ειχε οταν το πηρα, και το ios 8.3 πλεον, η πισω καμερα δεν κανει εστιαση σε μακρινες αποστασεις. Μιλησα με την vodafone και με ενημερωσαν οτι πας σε οποιδηποτε καταστημα τους και το αφηνεις μαζι με την αποδειξη αγορας και σε περιπου 5 μερες σου ερχεται ειτε επιδιωρθομενο ειτε καινουργιο(ανακατασκευασμενο λογικα).. καταρχας υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει ή ειναι προβλημα hardware, και κατα δευτερον αν δεν ισχυει το πρωτο, τι μπορω να κανω για αμμεση αντικατασταση καθως το κινητο το χρειαζομαι επειγοντως.. 
Ευχαριστω εκ των προτερων..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/04/2015 - 14:57

Εαν δοκιμασες να επιλεξεις χειροκινητα το σημειο εστιασης (πατωντας με το δακτυλο δλδ μεσα στο καδρο σου στην περιοχη που σε ενδιαφερει) σε συνθηκες με καλο φωτισμο και δεν εστιαζει, σιγουρα εχεις καποιο θεμα.

Τα προβληματα με φλουταρισμενο θεμα στα κινητα αφορουν σχεδον παντα κοντινους στοχους εστιασης καθως το μικρο μεγεθος του αισθητηρα και η χρηση ευρυγωνιου φακου απο τις εταιρειες κανουν σχεδον απιθανη τη ληψη ανεστιαστης φωτογραφιας με μακρινο θεμα.

Δοκιμαζεις πρωτα τα γνωστα (reset, set as new...) και αν το προβλημα επιμενει παρ'οτι χρησιμοποιεις τη φωτογραφικη σωστα, σε βλεπω για αλλαγη κινητου.



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/04/2015 - 19:16

Καλησπερα παιδια και καλη ανασταση να εχουμε ολοι, με παντα πρωτα την υγεια μας. Προσφατα εκανα μια αγορα ενος iphone 6 plus 16gb gold(επιπροσθετες πληροφοριες για τυχον σχεση) και παρατηρησα οτι απο το ios 8.2, που ειχε οταν το πηρα, και το ios 8.3 πλεον, η πισω καμερα δεν κανει εστιαση σε μακρινες αποστασεις. Μιλησα με την vodafone και με ενημερωσαν οτι πας σε οποιδηποτε καταστημα τους και το αφηνεις μαζι με την αποδειξη αγορας και σε περιπου 5 μερες σου ερχεται ειτε επιδιωρθομενο ειτε καινουργιο(ανακατασκευασμενο λογικα).. καταρχας υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει ή ειναι προβλημα hardware, και κατα δευτερον αν δεν ισχυει το πρωτο, τι μπορω να κανω για αμμεση αντικατασταση καθως το κινητο το χρειαζομαι επειγοντως..
Ευχαριστω εκ των προτερων..

Restore για αρχή χωρίς επαναφορά Backup.

Το πιθανότερο είναι να μη διορθωθεί οπότε και θα μιλήσεις με iSystem ή Document. Μη μπλέκεις με τη Voda.

Ανακατασκευασμένο θα πάρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 11/04/2015 - 19:17

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   zannikakion

zannikakion

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/04/2015 - 20:08

ναι παιδια δοκιμαστα και set up as new και restore settings και ολα τα συναφη με μηδεν αποτελεσμα.... σιγουρα η καμερα εχει το προβλημα απ'οτι καταλαβαινω, αν και καποιοι απο Αμερικη πλευρα, μιλουσαν για την εμφανιση του προβληματος μετα την 8.1. οπως και να εχει πρεπει να διωρθωθει το προβλημα, το κακο ειναι οτι θα πρεπει να περιμενω μερες μεχρι την αντικατασταση και το χρειαζομαι!!!!



#5   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 22:34

γεια σας εχω θεμα με το iphone 64 plus της καμερας  καποιες φορές κολλάει και μετά ξεκολλάει από μόνο του μετά από 1 λεπτό !!!!!

τη παίζει ξέρει κανείς?
σήμερα το πήρα και το είδα τωρα το βράδυ!!!


#6   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 22:37

Κανε ενα hard reset για αρχη και ξαναδοκιμασε. Μετα τα κλασικα, restore και μετα χρηση DOA.


You'll Never Walk Alone


#7   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 22:48

δηλαδή φίλε μου επανεκίνηση?????επιδη είμαι νέος με iphone 



#8   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 22:50

Κρατα πατημενο home button και power button μεχρι να βγαλει το μηλαρακι στην οθονη. Περιμενε να ξανανοιξει το iphone και ξαναδοκιμασε την καμερα.


You'll Never Walk Alone


#9   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:02

τώρα δεν το κάνει(ακόμα)δεν ξέρω ποιο μετά!!!!(σε τη βοηθάη αυτό που μου είπες φίλε μου να κάνω  hard reset  ????)

αλλιώς αν δημιουργήθη το ίδιο πρόβλημα πάω για ανακατάσκιασμένο?????
επιδη είμαι σε επαρχία (είναι κοντά η θεσσαλονίκη) και το iphone το πήρα από αθήνα!!!


#10   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:09

Πως οταν παλια οι τηλεορασεις κολλούσαν και τις χτυπούσες και ξεκολλούσαν; Ε κατι τετοιο κανει και αυτο! :lol:  Να το θυμασαι γιατι ολο και καποια φορα θα σου κολλησει στο μελλον.

 

Παρακαλούθησε την καμερα παντως και βλεπουμε.


You'll Never Walk Alone


#11   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:15

οταν κανω  hard reset σβήνονται μηνυματα επαφες???

αυριο(μπορεί και σήμερα) θα εχω νεα με την καμερα μου.......θα θα φανει ..... και πιστευω όλο και κάποιος να με βοηθησει στο forum



#12   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:16

Τιποτα δε σβηνεται. Σαν reboot ειναι.


You'll Never Walk Alone


#13   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:20

ευχαριστω φιλε μου atari4 θα εχω νεα .....μακαρι να ηταν μονο αυτο!!!!!



#14   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 23:27

Τιποτα, παρακολουθησε το για να το στειλεις αμεσα αν συνεχισει το προβλημα.


You'll Never Walk Alone


#15   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/05/2015 - 07:17

χθες το βράδυ μετά το hard rese το ξανά έκανε μια φορά να έχει κόλληση η κάμερα του  iphone σήμερα το πρωί το έχω κάνει μερικά  τεστ δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα δεν ξέρω τη να κάνω αν του πάω στο istorm θεσσαλονίκη θα μπορούν να διαπιστώσουν το πρόβλημα μέσω λογισμικού?????......λες και το κάνει επίτηδες το κινητό.
ευχαριστώ!. 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες