Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

WWDC 2015, το μέλλον του iOS και OS X στις 8-12 Ιουνίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
505 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:51

Αυτό το ποστ τι νόημα έχει; Να μας πείσεις ποσό καλό είναι το jb? δηλαδή αποκλείεται κάποιος να του αρέσει η συσκευή όπως είναι;

Λογικά είναι κάποιο άρθρο που μιλάει για το Jailbreak. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:52

Δεν με ενοχλεί το jailbreak, ας υπάρχει. Και εγώ θα συνεχίσω να θέλω iPhone σε σχέση με τον ανταγωνισμό επειδή προσφέρει εργαλεία που χρειάζομαι εγώ. Επιλογή είναι και αυτή. Τέλος και από μένα σε αυτό το θέμα κλειστού-ανοικτού, ελευθερίας-περιορισμών.

Όσο για τον Βλαχάκη, έχει φάει άκυρο από μένα χρόνια τώρα. Κλικοθήρας και αυτός

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2015 - 16:53


#438   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:53

Αυτό το ποστ τι νόημα έχει; Να μας πείσεις ποσό καλό είναι το jb? δηλαδή αποκλείεται κάποιος να του αρέσει η συσκευή όπως είναι;

μιλουσαμε με τον θανασση για την δυνατοτητα που σου δινει η καθε εταιρεια που επιλεγεις samsung apple lg κτλ για να μπορεις να παραμετροποιησεις την συσκευη που περνεις απο το να σβηνεις εφαρμογες που δεν θελεις μεχρι να αλλαζεις θεματα στην συσκευη σου!!!!!
Rafael Nadal

#439   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:56

μιλουσαμε με τον θανασση για την δυνατοτητα που σου δινει η καθε εταιρεια που επιλεγεις samsung apple lg κτλ για να μπορεις να παραμετροποιησεις την συσκευη που περνεις απο το να σβηνεις εφαρμογες που δεν θελεις μεχρι να αλλαζεις θεματα στην συσκευη σου!!!!!


Αν τα θέματα είναι σημαντικά για σένα κάνε jb. Εγώ προσωπικά δεν έχω και τον χρόνο να κάθομαι να ασχολούμαι με jb κτλ. Και λιγότερο από 10% των συσκευών είναι jbόποτε αυτό κάτι λέει μιας και η διαδικασία πλέον δεν είναι τίποτα τρομερό.. Νομίζεις ότι όλοι που έχουν αντροιντ κάθονται και παράμετροποιουν τις συσκευές τους; Μιλάω γενικά δεν είναι προσωπικό το θέμα..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 11/06/2015 - 16:57


#440   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:58

Αυτό το ποστ τι νόημα έχει; Να μας πείσεις ποσό καλό είναι το jb? δηλαδή αποκλείεται κάποιος να του αρέσει η συσκευή όπως είναι;

δεν εχω λογο να πεισω κανεναν φιλοι μου συζητηση κανουμε ο καθενας εχει τα πιστευω του και κανει οτι θελει με την συσκευη του!!!απλα οπως ειπα πιο πανω περιμενα πιο πολλα απο την apple δεν ειναι οπως ηταν στο ios 6 πολλα κενα ασφαλειας κι αντι να κανει κατι καλυτερο στης επομενες εκδωσεις ολο και χειροτερα παει!!!αντι λοιπον να βαζει εφαρμογες που δεν εχουν νοημα μοναχα σε μερικους μπορουσε να φτιαξει και να κανει πολλα περισσοτερα πραγματα να διορθωσει το apple maps της κτλ κτλ
Rafael Nadal

#441   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:00

Κάτι άσχετο να ρωτήσω όσους αποπειράθηκαν να αναβαθμίσουν στην 9. Έχετε παρατηρήσει αν το τηλ φορτίζει πιο αργά; Δεν είμαι σίγουρος αλλά αυτήν την εντύπωση έχω..

#442   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:02

Αν τα θέματα είναι σημαντικά για σένα κάνε jb. Εγώ προσωπικά δεν έχω και τον χρόνο να κάθομαι να ασχολούμαι με jb κτλ. Και λιγότερο από 10% των συσκευών είναι jbόποτε αυτό κάτι λέει μιας και η διαδικασία πλέον δεν είναι τίποτα τρομερό.. Νομίζεις ότι όλοι που έχουν αντροιντ κάθονται και παράμετροποιουν τις συσκευές τους; Μιλάω γενικά δεν είναι προσωπικό το θέμα..:)

ναι ρε συ μην τρελενεσαι συζητηση κανουμε ουτε σας κανω επιθεση ουτε σας πιεζω για κατι απλα μιλαμε για μια συσκευη να ειχε την δυνατοτητα να μπορεις να κανεις πολλα περιςςοτερα πραγματα!!!φιλικα μιλαω παντα οτι θελει ο καθενας μπορει να κανει στην συσκευη του!!!εγω οπως σας λεω μονο με την apple μονο σε αυτη εχω καποια παραπονα για της τελευταιες της αναβαθμισεις
Rafael Nadal

#443   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:03

δεν εχω λογο να πεισω κανεναν φιλοι μου συζητηση κανουμε ο καθενας εχει τα πιστευω του και κανει οτι θελει με την συσκευη του!!!απλα οπως ειπα πιο πανω περιμενα πιο πολλα απο την apple δεν ειναι οπως ηταν στο ios 6 πολλα κενα ασφαλειας κι αντι να κανει κατι καλυτερο στης επομενες εκδωσεις ολο και χειροτερα παει!!!αντι λοιπον να βαζει εφαρμογες που δεν εχουν νοημα μοναχα σε μερικους μπορουσε να φτιαξει και να κανει πολλα περισσοτερα πραγματα να διορθωσει το apple maps της κτλ κτλ

το maps ειδικά στην 9 είναι εκπληκτικό. Και αυτό βοηθάει να ξεφορτωθώ και πολλές άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούσα πριν με μέτρο, λεοφωρεια κτλ άρα τελικά βοηθάει να διώξεις εφαρμογές.. Οι εφαρμογές που έβαλε έχουν νόημα σε πολλούς όχι σε μερικούς μόνο. Ρολόγια θα έχουν πολλοί, τις ειδήσεις τις περιμένω πως και πως και το wallet σε λίγο καιρό που θα μπορώ να το χρησιμοποιώ θα είναι τέλειο. Οι μερικοί είναι αυτοί που δεν τις χρησιμοποιούν και απλά μπορούν να τις βάλουν σε έναν φάκελο και να τις ξεχάσουν.

#444   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:05

Την είδα την παρουσίαση αλλά δεν το πρόσεξα αυτό..:)

Φιλικά το είπα...️ αλλα ειναι αλήθεια όσες iOS συσκευές πήραν το 8 παίρνουν κανονικά και το 9 το πιο πιθανό ειναι γιατί το 8 ειναι πολύ χάλια όποτε στην ουσία θα πάρουν ενα "8" με νούμερο 9 αν με πιάνεις.....

Knowledge Is Power


#445   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:09

το maps ειδικά στην 9 είναι εκπληκτικό. Και αυτό βοηθάει να ξεφορτωθώ και πολλές άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούσα πριν με μέτρο, λεοφωρεια κτλ άρα τελικά βοηθάει να διώξεις εφαρμογές.. Οι εφαρμογές που έβαλε έχουν νόημα σε πολλούς όχι σε μερικούς μόνο. Ρολόγια θα έχουν πολλοί, τις ειδήσεις τις περιμένω πως και πως και το wallet σε λίγο καιρό που θα μπορώ να το χρησιμοποιώ θα είναι τέλειο. Οι μερικοί είναι αυτοί που δεν τις χρησιμοποιούν και απλά μπορούν να τις βάλουν σε έναν φάκελο και να τις ξεχάσουν.

Α) μετα απο δυο ios 7-8 το θυμηθηκαν να το διορθωσουν!!!!εγω και παλι εχω αγορασει μια πραγματικα καλη εφαρμογη χαρτων οποτε δεν μου χρειαζεται το apple maps γιατι να μην μπορω να το σβησω αφου εχω πολυ καλυτερο να διωξω εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω!!!ρολογια εχουν πολλοι στην αμερικη γνωμη μου ειναι οτι θα αποτυχει η apple σε αυτο τον τομεα και καποια στιγμη να δουμε της πωλησεις!!!οσο για τα υπολοιπα πορτοφωλια ειδησεις δεν με ενδιαφερουν καθολου θα ηθελα να μπορω να τα κλεισω

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 11/06/2015 - 17:09

Rafael Nadal

#446   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 17:14

Reaver σε παρακαλω μιας κι εβαλες την 9 μπες περιορισμους και πες μου ποιες εφαρμογες μπορεις να κλεισεις!!!!Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1434035742.717247.jpg   130,52KB   43 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 11/06/2015 - 17:16

Rafael Nadal

#447   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:17

Reaver σε παρακαλω μιας κι εβαλες την 9 μπες περιορισμους και πες μου ποιες εφαρμογες μπορεις να κλεισεις!!!! ImageUploadedByTapatalk1434035742.717247.jpg

Αυτό είναι το restrictions σωστά; Τις κλείνεις έτσι η απλά θέλει κωδικό για να τις ανοίξεις; Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ..

#448   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:19

Αυτά..

#449   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:24

Οπα την φωτο ξεχασα..

Συνημμένα αρχεία



#450   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:27

ακουω οτι το ios 7 και το 8 ειναι γεματο bugs... οκ εχει καποια bug! γεματο δεν ειναι ουτε καν. εμενα προσωπηκα δεν μου εχει κλεισει ποτε το τηλεφωνο. δεν με νοιαζει αν μια φορα το μηνα κλεινει ο safari και τον ξανανοιγω.. 2 δευτερα δουλεια ειναι. θα διορθωθουνε αυτα. μιλατε για το ios ενω το android εχει memory leak... δεν θα πω για το L και την πιο αθλια αναβαθμηση ποτε για λειτουργικο αλλα memory leak και ακομα να μην εχει στρωσει μετα απο τοσους μηνες? αφηστε μας να εχουμε buggy ios εμεις


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες