Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 6S και iPhone 6S Plus με νέο κράμα αλουμινίου... όπως το Apple Watch Sport (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:00

Επειδή το 6 και 6 plus μόνο 9 συνολικά στράβωσαν γιατι έβαλαν σκληρότερο υλικό μωρέ ....αμέσως να το αναλύσουμε ...
Τι περιμένατε να βγει να πει;;;κάναμε μαλακια και στραβώνει με πορδη και είπαμε να το φτιάξουμε ;;το είπε μήπως στο 4αρι με το antenna gate ??ειπε αλλάξτε χέρι οι αριςτεροχειρες Και έδωσε σε λίγους bumbers και μετά που έβγαλε το 4s αλλα 4cdma με 4 κεραίες περιμετρικά !!
Έτσι ρε apple !!!!!
Φτιάξε όμως πια και τις ρημάδες τις οθόνες με τα hz με το interlace μας έχεις ψοφήσει !!!ξερεις εσυ μην πεις τίποτα ...απλά παρουσίασε το ως revolutionary το αυτονόητο κοριτσάρα μου εσυ !!!!'

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:08

Και κάτι ακόμα ρε τρέλα apple στείλε ειδικά εδώ Ελλάδα οδηγία επίσημη ότι δεν ειναι εντός εγγύησης τα bend iPhone's διότι δεν στραβωνουν κάτω υπό φυσιολογικές συνθήκες (αδράνειας-ύπνου-φόρτισης) και όχι όπως τα χρησιμοποιούμε εμεις οι Έλληνες μασιστες διότι τρώμε την αθάνατη φασολάδα και Προυτς πριτς τα στραβωνουμε και τα παιδιά των σέρβις ξέρεις αυτοί οι έμπειροι που συνεργάζεσαι Ελλάδα λένε ότι δεν τα καλύπτει !!!
Σιγά ούτως ή άλλως τσάμπα τα δίνουν μόνο 859€ το 64αρι ....
Τι και αν λυγίσει...να μην περδεστε κύριοι !!!
Γιαυτο άλλωστε αλλάζεις το υλικό και το ενισχύεις επειδή με φυσιολογική χρήση δεν λυγίζει αλλα εντάξει ξέρεις εσυ την αδυναμία σου την παρουσιάζεις μετά υπεροχή έναντι άλλον εταιριών ....έτσι τρελαααααα!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 19/08/2015 - 18:10


#108   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:27

φοβερό το νέο αλουμίνιο...! και πραγματικά αδύνατον να λυγίσει αν χρειάζεται 87 κιλά πίεση...!!! αυτό είναι αλουμίνιο...!!!! 7000 series baby..... 

 

και τώρα αρχίζουνε η στεναχώριες... εμείς που τρελαθήκαμε και αγοράσαμε το plus τι κάνουμε??? βλέπω το 6s και αρχίζω να το θέλω είδη...! βασικά δεν με βολεύει και το μέγεθος στο plus που έχω... ποτε δεν το έχω βάλει στην τσέπη... :P



#109   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:29

φοβερό το νέο αλουμίνιο...! και πραγματικά αδύνατον να λυγίσει αν χρειάζεται 87 κιλά πίεση...!!! αυτό είναι αλουμίνιο...!!!! 7000 series baby..... 
 
και τώρα αρχίζουνε η στεναχώριες... εμείς που τρελαθήκαμε και αγοράσαμε το plus τι κάνουμε??? βλέπω το 6s και αρχίζω να το θέλω είδη...! βασικά δεν με βολεύει και το μέγεθος στο plus που έχω... ποτε δεν το έχω βάλει στην τσέπη... :P


Μην βιάζεσαι διότι όταν μπει μητρική και οθόνη θα θέλει αλλα τόσα .απλα φάγαμε φόλα .και φυσικά ποιος θα τα αγοράζει μεταχειρισμένα ;;;;οέο;;;;

#110   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:33

Μην βιάζεσαι διότι όταν μπει μητρική και οθόνη θα θέλει αλλα τόσα .απλα φάγαμε φόλα .και φυσικά ποιος θα τα αγοράζει μεταχειρισμένα ;;;;οέο;;;;

αν το έχεις κάνει μονο 3 φόρτισης το έχεις δουλέψει λίγο και μετά το έχεις στο ράφι... είναι εντελώς σαν καινούριο... αν το δόσεις σε μια καλή τιμή φυσικά και κάποιος που ενδιαφέρεται για το plus θα το πάρει...!



#111   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2015 - 18:39

Το χουμε ξαναδει το εργο με το iPhone 5 Black που ξεβαφει και μετα εγινε Space Grey στο iPhone 5S...


ΥΓ.Ελπιζω σε ενα total black iPhone 6S αλα iPhone 5...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 19/08/2015 - 18:42


#112   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 19:01

Πάω να πάρω s6 να ηρεμήσω

#113   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/08/2015 - 19:35

Πάω να πάρω s6 να ηρεμήσω


Άντε παρτο μήπως και ηρεμήσουμε και εμείς απο την γκρίνια σου..

#114   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 19/08/2015 - 19:39

Άντε παρτο μήπως και ηρεμήσουμε και εμείς απο την γκρίνια σου..


Εντάξει τώρα κακίααααααα!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 19/08/2015 - 19:45


#115   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/08/2015 - 11:25

Εντάξει τώρα κακίααααααα!!!!!!


Ήταν λιγάκι..:) αλλά και εσύ όμως έχεις λυσσάξει τελευταία με το bend gate..:)

#116   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 20/08/2015 - 22:58

Γιατί το S6 & S6 Edge δεν λυγίζουν? Από τι είναι ανθρακόνιμα η Αλουμίνιο 8000 series? Όλα τα αλουμίνια με τόσο λεπτό πάχος λογικό και να λυγίζουν ακόμα και το 7000 μετά από τόση καταπόνηση λύγισε... ΕΕΕ εντάξει άμα πάρεις μια Ferrari και την στουκάρεις σε κολόνα... τότε τι θα κάνει το κακόμοιρο... δεν θα γίνει κομμάτια? Εάν δεν τα προσέχεις και αυτά δε θα σε προσέξουν εάν τα προσέξεις θα σε προσέχουν για πάντα!     


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#117   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2015 - 15:20

φοβερό το νέο αλουμίνιο...! και πραγματικά αδύνατον να λυγίσει αν χρειάζεται 87 κιλά πίεση...!!! αυτό είναι αλουμίνιο...!!!! 7000 series baby..... 

 

και τώρα αρχίζουνε η στεναχώριες... εμείς που τρελαθήκαμε και αγοράσαμε το plus τι κάνουμε :huh: βλέπω το 6s και αρχίζω να το θέλω είδη...! βασικά δεν με βολεύει και το μέγεθος στο plus που έχω... ποτε δεν το έχω βάλει στην τσέπη... :P

 

80 POUNDS είπε δηλαδή περίπου 40 κιλά πίεση σε αντιδιαστολή με τα 15 κιλά πίεση στο σασί του 6. Κατα τη γνώμη μου αν είναι η συσκευή να βρεθεί σε συνθήκες πίεσης 15 κιλών και πάνω τότε μάλλον ο χρήστης πήρε λάθος τηλέφωνο.

 

Στην καθημερινότητα μου δεν μπορώ να σκεφτώ πώς θα πιεζόταν με 15 κιλά το τηλέφωνο εκτός αν καθόμουν επάνω του. Τώρα το θέμα της σκουριάς στο 7000 series θα είναι βαρύ αν τελικά μετά από γρατσουνιές στο σασί προκύψει σκούριασμα.

 

Γενικά δε νομίζω να υπάρξει ποτέ iPhone γύρω από το οποίο να μην υπάρξει παραφιλολογία "σκανδάλου" οπότε ψωνίστε άφοβα και απλά να προσέχετε λίγο παραπάνω την συσκευή.

 

Το να μην πέσει από τα χέρια το τηλέφωνο κ να μην καθόμαστε επάνω του θεωρώ ότι είναι επιβεβλημένα.



#118   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2015 - 20:54

 Εαν όλα πάνε καλά πάω σε ένα μαστόρι του χρόνου που λήγει και η εγγύηση βάζω το σασί από το ifixit του 6s και όλα καλα so simple λογικά θα κουμπώνει.

 

Στην τελική με θήκη θα στραβώνει δυσκολότερα. Πάνω από τους μισούς σε θήκη τα έχουμε


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/08/2015 - 20:56


#119   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/08/2015 - 22:43

Εαν όλα πάνε καλά πάω σε ένα μαστόρι του χρόνου που λήγει και η εγγύηση βάζω το σασί από το ifixit του 6s και όλα καλα so simple λογικά θα κουμπώνει.

Στην τελική με θήκη θα στραβώνει δυσκολότερα. Πάνω από τους μισούς σε θήκη τα έχουμε


Το σασί του iPhone 6S δεν δέχεται το hardware του iPhone 6, υπάρχουν αρκετές διαφορές
Behind the Scenes...

#120   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/08/2015 - 22:45

Το σασί του iPhone 6S δεν δέχεται το hardware του iPhone 6, υπάρχουν αρκετές διαφορές

 

Μια χαρα το δεχεται. Απλα αν ειναι και κανει ολη αυτη τη διαδικασια να πει στο "μαστορι" να παρει και λιγη μνημη απο κανα samsung.


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες