Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αλλαγή οθόνης σε Iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lolamenos89

lolamenos89

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/04/2015 - 23:13

καλησπέρα παιδια.... 

προσφατα μου εσπασε η οθονη και πηγα σε ενα μαγαζι (δεν θελω να αναφερθω σε ποιο) και μου την αλλαξαν  γιατι μου επεσε και εσπασε ολη.

 

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τις διαφορες που εχουν οι οθονες εξω τις αγορας με την γνησια της Apple....
 

 

Ευχαριστω πολυ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 00:43

Καλησπέρα. Τι σου βάλανε? Γνήσια ή απομίμηση? Δεν έχουν τρομερές διαφορές, αν είναι καλής ποιότητας η οθόνη είναι οκ. Σε παλαιότερα μοντέλα αειφον έχω τύχει με παραγγελία από eBay ας πούμε να βγάλει στους δυο μήνες σβησιματα και άσπρη γραμμή και αναγκάστηκα να πάρω ορίτζιναλ. (σε 4ς). Κατά τ'αλλα δεν είχε καμία διαφορά ουσιαστική.
Whatsapp doc?

#3   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 00:48

Καλησπέρα. Τι σου βάλανε? Γνήσια ή απομίμηση? Δεν έχουν τρομερές διαφορές, αν είναι καλής ποιότητας η οθόνη είναι οκ. Σε παλαιότερα μοντέλα αειφον έχω τύχει με παραγγελία από eBay ας πούμε να βγάλει στους δυο μήνες σβησιματα και άσπρη γραμμή και αναγκάστηκα να πάρω ορίτζιναλ. (σε 4ς). Κατά τ'αλλα δεν είχε καμία διαφορά ουσιαστική.


Δεν υπάρχουν γνησιες οθόνες. Υπάρχουν απλά πολύ καλής ποιότητας μη γνήσιες. Γνήσια ειναι μονο αν έχει βγει απο άλλη συσκευή (πράγμα πολύ σπάνιο)...

Στο θέμα μας τωρα:

Οτι πληρώσει κανενας, παίρνει συνήθως.

Δεν μπορει να εχεις τις ιδιες απαιτήσεις απο μια οθόνη που κοστίζει π.χ. 100€ με μια που κάνει 200€.

Γενικά αν ειναι καλή απομίμηση δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα. Σε 4S άλλαξε φίλη οθόνη πριν 1,5 χρόνο περίπου και δεν έχει κανένα απολύτως θεμα.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#4   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 01:01

Ε εντάξει το "γνησια" ακούω πάντα (και από τεχνικούς κλπ). Φαντάζομαι πως δεν είναι ακριβώς γνήσια αλλά δεν είναι και οι Τρατζικ που πουλάνε στο eBay. Ότι πιο κοντινό.
Whatsapp doc?

#5   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/04/2015 - 08:22

Δεν υπάρχουν γνησιες οθόνες. Υπάρχουν απλά πολύ καλής ποιότητας μη γνήσιες. Γνήσια ειναι μονο αν έχει βγει απο άλλη συσκευή (πράγμα πολύ σπάνιο)...

Στο θέμα μας τωρα:

Οτι πληρώσει κανενας, παίρνει συνήθως.

Δεν μπορει να εχεις τις ιδιες απαιτήσεις απο μια οθόνη που κοστίζει π.χ. 100€ με μια που κάνει 200€.

Γενικά αν ειναι καλή απομίμηση δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα. Σε 4S άλλαξε φίλη οθόνη πριν 1,5 χρόνο περίπου και δεν έχει κανένα απολύτως θεμα.

πάντως μην είσαι σίγουρος ότι ισχύει απόλυτα αυτό με την τιμή .... έχουμε δει παραδείγματα μαγαζιών όπως iκόκκινο iεπισκευές κτλ κτλ αχαχαχα


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#6   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 09:47

πάντως μην είσαι σίγουρος ότι ισχύει απόλυτα αυτό με την τιμή .... έχουμε δει παραδείγματα μαγαζιών όπως iκόκκινο iεπισκευές κτλ κτλ αχαχαχα

Οχι ρε. Απο τεχνικούς εμπιστεύομαι μόνο μενονομένα άτομα συνήθως. Αναφερόμουν σε αγορά οθόνης απο εξωτερικό όσο αφορα τη σχέση ποιότητας - τιμής. Τους χασάπηδες που λές δεν τους έχω καν στο μυαλο μου οταν αναφέρομαι σε τετοια
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#7   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 12:11

Οχι ρε. Απο τεχνικούς εμπιστεύομαι μόνο μενονομένα άτομα συνήθως. Αναφερόμουν σε αγορά οθόνης απο εξωτερικό όσο αφορα τη σχέση ποιότητας - τιμής. Τους χασάπηδες που λές δεν τους έχω καν στο μυαλο μου οταν αναφέρομαι σε τετοια

Καλά σαφώς....συμφωνώ απόλυτα. Τα μαγαζιά ως επι το πλείστον με τρομάζουν. Μας άνοιξε κι ένα iService στον Πειραιά στο κέντρο και το κοιτάω με μισό μάτι. 


Whatsapp doc?

#8   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/04/2015 - 13:06

Καλά σαφώς....συμφωνώ απόλυτα. Τα μαγαζιά ως επι το πλείστον με τρομάζουν. Μας άνοιξε κι ένα iService στον Πειραιά στο κέντρο και το κοιτάω με μισό μάτι.

Καλησπερα.το ired εννοεις στην ηρωων;
discord.gg/ajkUM8J

#9   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 13:16

Καλησπερα.το ired εννοεις στην ηρωων;

ναι μπράβο αυτό. Έχουμε καμια πληροφορία?


Whatsapp doc?

#10   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/04/2015 - 13:22

ναι μπράβο αυτό. Έχουμε καμια πληροφορία?

http://www.ired.gr/
Απο πλευρας παροχης υπηρεσιων (επισκευες κλπ) δεν εχω καμια εμπειρια.τους παρακολουθω αρκετα στο facebook και στο blog.γραφει εκει και μελος απο το iphonehellas,ο dinfun
http://www.ired.gr/b...pad-dinfun.html
discord.gg/ajkUM8J

#11   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 18/04/2015 - 14:06

Ωχ λολ. Μέχρι τα μέρη μου έφτασε χιχι

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 18/04/2015 - 14:07

Whatsapp doc?

#12   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/04/2015 - 14:24

iPhonerepair iPhone home service για αυτούς τους 2 λέω ... Το ired δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω δικιά μου εμπειρία ....

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#13   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/04/2015 - 16:10

Se iphone 6 plus η αλλαγή στο τζάμι κοστίζει 300 Ευρώ !!!



#14   gtsotas

gtsotas

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα

Δημοσίευση 18/04/2015 - 21:28

Οι διαφορές στα iPhone δεν είναι τρομερές. Γνωρίζω ανθρώπους που όταν βγει καινούργιο μοντέλο το αγοράζουν αμέσως λες και κάνει θαύματα. Παρόμοια είναι. Οι διαφορές είναι στην τιμή. Και αν προκληθεί βλάβη μετά κλαίνε..

#15   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/04/2015 - 22:19

Οι διαφορές στα iPhone δεν είναι τρομερές. Γνωρίζω ανθρώπους που όταν βγει καινούργιο μοντέλο το αγοράζουν αμέσως λες και κάνει θαύματα. Παρόμοια είναι. Οι διαφορές είναι στην τιμή. Και αν προκληθεί βλάβη μετά κλαίνε..

Και που να ήξεραν να το δουλέψουν μόνο τηλ και μνμ είναι τραγικό....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες