Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

OTE TV GO: Οι πρώτες πληροφορίες [ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:17

Οι πρώτες πληροφορίες που αφορούν την επερχόμενη υπηρεσία OTE TV GO διέρρευσαν και το iPhoneHellas σας μεταφέρει με -κάθε επιφύλαξη- τους όρους χρήσης (οι οποίοι ενδεχομένως να αλλάξουν μετά την επίσημη κυκλοφορία της υπηρεσίας), οι οποίοι θα λύσουν πολλές από τις απορίες σας.

 

OTE-TV-Go.jpg

 

Η Υπηρεσία OTE TV GO είναι η μετάδοση στο Συνδρομητή προγραμμάτων ΟΤΕ TV, με τη χρήση δικτυακής εφαρμογής, για θέαση σε tablet και κινητό
τηλέφωνο. Με την Υπηρεσία παρέχεται πρόσβαση στον ηλεκτρονικό οδηγό προγράμματος ΟΤΕ ΤV και σε άλλες πρόσθετες υπηρεσίες ΟΤΕ ΤV για θέαση σε tablet και κινητό τηλέφωνο, καθώς και πληροφορίες και συναφείς διαδραστικές λειτουργίες.

 

Η υπηρεσία OTE TV GO είναι Πρόσθετη Υπηρεσία OTE TV και προϋποθέτει ενεργή συνδρομή OTE TV Mέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης ή Μέσω Δορυφόρου.

 

Η χρήση της Υπηρεσίας, των Πρόσθετων υπηρεσιών και των λοιπών διαδραστικών λειτουργιών μπορεί να γίνει μόνο εντός της Ελληνικής Επικράτειας και απαιτεί πρόσβαση στο Internet είτε μέσω wifi, είτε μέσω της σύνδεσης Cosmote.

 

Συνδρομητής της Υπηρεσίας είναι το πρόσωπο που διαθέτει υπηρεσία ΟΤΕ ΤV Mέσω Ευρυζωνικής Σύνδεσης ή ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου, έχει εγκαταστήσει την Εφαρμογή, έχει πρόσβαση στο Internet (μέσω wifi ή/και μέσω της σύνδεσης Cosmote) και επιπλέον έχει συνδεθεί με τα στοιχεία (όνομα σύνδεσης και κωδικός πρόσβασης) που του έχουν παρασχεθεί από τον ΟΤΕ κατά την ενεργοποίηση της Υπηρεσίας.

Προϋποθέσεις παροχής της υπηρεσίας OTE TV GO

 

α) Ενεργή συνδρομή υπηρεσίας ADSL/VDSL ΟΤΕ στο ίδιο ΑΦΜ που λειτουργεί η υπηρεσία OTE TV.

 

Ο Συνδρομητής υποχρεούται να δηλώσει τον αριθμό σταθερού τηλεφώνου ΟΤΕ, στην οποία λειτουργεί η υπηρεσία ADSL/VDSL ΟΤΕ μέσω της οποίας θα γίνεται χρήση της Υπηρεσίας.

 

- ή/και β) -


Ενεργή σύνδεση Cosmote (εξαιρούνται οι συνδέσεις στα προγράμματα Cosmote Μηδενικό Πάγιο και Cosmote Internet On The Go με κάρτα) στο όνομα του Συνδρομητή μέσω της οποίας συμφωνεί να γίνεται χρήση της Υπηρεσίας.

 

- γ) Εγκατάσταση της Εφαρμογής σε tablet ή κινητό τηλέφωνο smartphone. Η συσκευή πρέπει να διαθέτει συγκεκριμένες προδιαγραφές, οι οποίες ανακοινώνονται στο site ote.gr

 

Η μίσθωση ταινιών στην πρόσθετη υπηρεσία OTE Cinema On Demand μέσω συσκευών Apple δεν είναι δυνατή.
 

Χρήση της Υπηρεσίας μπορεί να γίνει με τους ακόλουθους τρόπους:

 

1. Μέσω της ασύρματης σύνδεσης που παρέχεται στην υπηρεσία ADSL/VDSL ΟΤΕ που έχει δηλώσει ο Συνδρομητής κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας OTE TV GO σε κινητά τηλέφωνα ή tablet συσκευές.
 

Περαιτέρω από τη συσκευή στην οποία λειτουργεί η σύνδεση Cosmote, ο Συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει την Υπηρεσία μέσα από οποιοδήποτε διαθέσιμο Wifi δίκτυο στην εμβέλεια της συσκευής του, εφόσον 

 

α. η συσκευή και η σύνδεση Cosmote του Συνδρομητή έχει τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων SMS
και

β. εφόσον από τη σύνδεση Cosmote σταλεί το σχετικό SMS που απαιτεί η Εφαρμογή για αναγνώριση του αριθμού κινητού του, χωρίς χρέωση.

 

2. Μέσω της σύνδεσης Cosmote που έχει δηλώσει ο Συνδρομητής κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας OTE TV GO, εφόσον η σύνδεση Cosmote παρέχει δυνατότητα μετάδοσης δεδομένων (internet). Η χρήση του δικτύου Cosmote (3G/4G) για πρόσβαση στην Υπηρεσία μπορεί να γίνει από τη σύνδεση Cosmote μέσω συσκευής smartphone ή tablet και εφόσον στην σύνδεση Cosmote και στη συσκευή είναι ενεργή και διαθέσιμη η χρήση Internet.

 

Κατά τη διάρκεια του Πιλοτικού Προγράμματος για τη χρήση της Υπηρεσίας μέσω μετάδοσης δεδομένων (internet) από το δίκτυο της Cosmote θα πρέπει ο Συνδρομητής να αιτηθεί από τη σύνδεση Cosmote να του ενεργοποιηθεί ένα ειδικό πακέτο δεδομένων της Cosmote που αφορά αποκλειστικά στη χρήση της υπηρεσίας OTE TV GO και του παρέχει 2GB για 31 ημέρες.

 

Μετά την κατανάλωση του ειδικού πακέτου δεδομένων, δεν θα είναι εφικτή η χρήση της Υπηρεσίας μέσω του δικτύου Cosmote (3G/4G) μέχρι την ενεργοποίηση νέου ειδικού πακέτου δεδομένων. Η χρέωση του ειδικού πακέτου δεδομένων της Cosmote θα γίνεται στο λογαριασμό της σύνδεσης Cosmote . Περισσότερες πληροφορίες για το πακέτο και τις χρεώσεις της Cosmote στο www.cosmote.gr.

 

Ο Συνδρομητής μπορεί να χρησιμοποιήσει την Υπηρεσία σε δύο (2) συσκευές (smartphone ή tablet) κατ’ ανώτατο όριο, ενώ η θέαση του οπτικοακουστικού περιεχομένου είναι δυνατή μόνο από μια (1) συσκευή κάθε φορά.

 

O Συνδρομητής δικαιούται να πραγματοποιήσει μια αλλαγή συσκευής κάθε τριάντα (30) μέρες.

 

O Συνδρομητής δικαιούται να δημιουργεί υπο-λογαριασμούς με κωδικούς για τρίτους προκειμένου να χρησιμοποιούν την Υπηρεσία (Χρήστες) και να ορίζει συγκεκριμένα δικαιώματα σε αυτούς, όπως γονικό έλεγχο, κλείδωμα καναλιών και φακέλων On Demand, ορισμό ορίου για ενοικιάσεις κτλ.

 

Ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα να αλλάξει, σύμφωνα με τους παρόντες όρους και προϋποθέσεις, την σύνδεση Cosmote ή την ADSL/VDSL OTE σύνδεση του, μέσω των οποίων του παρέχεται η Υπηρεσία, ή να δηλώσει ότι δεν επιθυμεί την παροχή της Υπηρεσίας μέσω της συγκεκριμένης σύνδεσης, ενημερώνοντας παράλληλα τον ΟΤΕ για τα στοιχεία της νέας σύνδεσης, ώστε να είναι δυνατή η χρήση της Υπηρεσίας. Οι ως άνω αλλαγές στις συνδέσεις του Συνδρομητή είναι δυνατές μόνο μέσω του καναλιού MyOTE

 

iTunes Link


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:34

Δεν πρέπει να λέγεται ΟΤΕ TV GO αλλα ΟΤΕ ΤV COSMOTE εγώ δηλαδή που δεν έχω cosmote δεν θα μπορώ να το δω έξω ;

#3   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:44

Ρε πάμε καλα; Εγώ που έχω COSMOTE και Ote TV αλλά CYTA δεν θα μπορώ να βλέπω; Έλεος!!!! Θα τους πάρω και θα τους ξ@@@@ω......

#4   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:45

Μάλιστα. 

 

Δηλαδή, αν έχουμε στο σπίτι OTE TV και ADSL στο όνομα του πατέρα μου, αλλά θέλουμε το GO να το βάλουμε στο κινητό μου δεν μπορούμε;

 

Μπράβο ΟΤΕ.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:47

Εγώ πιστεύω ότι το Go είναι βιτρίνα για νέες συνδέσεις σε cosmote .

#6   panosg7

panosg7

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:54

Απλά τραγικοί, θα θέλω να βλέπω εγω την μπάλα στην τηλεόραση και θα θέλει η γυναίκα μου να δει κάτι άλλο στο go και δεν θα γίνεται αν δεν ειναι στο σπίτι! Απλά απαράδεκτοι, κραζουμε τη νόβα τόσα χρόνια αλλα τέτοιο ξεφτιλικι με την καμμία !

#7   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:55

Τελικά ρε Nova είσαι πολυ μπροστά .

#8   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/04/2015 - 18:56

Μάλιστα. 

 

Δηλαδή, αν έχουμε στο σπίτι OTE TV και ADSL στο όνομα του πατέρα μου, αλλά θέλουμε το GO να το βάλουμε στο κινητό μου δεν μπορούμε;

 

Μπράβο ΟΤΕ.

Ακριβώς ίδια περίπτωση και η δικιά μου.Πανω κατω τα σπίτια με των γονιών μου,εγώ adsl ,ο πατέρας μου ote tv.Σύμφωνα με το άρθρο

δεν θα μπορώ να βλέπω.Μου αρέσει που κατηγορούν την nova μερικοί.Αν ισχύει αυτό ...αντε γειά!!



#9   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/04/2015 - 19:29

Εμ, τωρα που πηρε τα παντα και ειναι μονοπωλειο, οτι θελει κανει...



#10   init

init

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/04/2015 - 19:29

Απλά τραγικοί, θα θέλω να βλέπω εγω την μπάλα στην τηλεόραση και θα θέλει η γυναίκα μου να δει κάτι άλλο στο go και δεν θα γίνεται αν δεν ειναι στο σπίτι! Απλά απαράδεκτοι, κραζουμε τη νόβα τόσα χρόνια αλλα τέτοιο ξεφτιλικι με την καμμία !

δεν ειναι ετσι..εγω τωρα βλεπω στην TV History και στο κινιτο Μπαλα.. ( και απο 4G και απο WiFi )

Συνημμένα αρχεία



#11   pRieStaKoS

pRieStaKoS

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:pRieStaKoS

Δημοσίευση 23/04/2015 - 19:52

Δεν εχει βγει ακομα...



#12   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/04/2015 - 19:56

Ξέρουμε πότε βγαίνει στο AppStore,

#13   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/04/2015 - 19:56

δεν ειναι ετσι..εγω τωρα βλεπω στην TV History και στο κινιτο Μπαλα.. ( και απο 4G και απο WiFi )


Που το βρήκες;

#14   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2015 - 20:13

δεν ειναι ετσι..εγω τωρα βλεπω στην TV History και στο κινιτο Μπαλα.. ( και απο 4G και απο WiFi )

 

Ρε μεγαλε διαβασες τι λενε οι προϋποθεσεις; Ασφαλως και θα σου παιζει αφου εχεις cosmote κινητο και ote internet! Τι γινεται ομως οταν εχεις vodafone/wind κινητο ή αν εχεις ote tv αλλα αλλη εταιρεια τηλφωνιας/ιντερνετ; Γιατι να σε αποκλειει απο μια υπηρεσια του ote tv ετσι στεγνα; Να υποθεσω οτι δουλευεις και στον ΟΤΕ για να το εχεις ηδη ετσι;


Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 23/04/2015 - 20:14


#15   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/04/2015 - 20:17

Ρε παιδιά κατι απλό έχω το iPad μόνο με wifi και πάω διακοπές τι go είναι αφού δεν θα βλέπω.... πρέπει να το πουλήσω να πάρω νέο με κάρτα cosmote για να βλέπω ...βρε δεν πάνε να δουν αν Έρχομαι! .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες