Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ipad office


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/05/2015 - 09:37

Επειδη για τη δουλεια μου χρειαζομαι κατι φορητο για ευκολη μεταφορα αλλα να εχει office δηλαδη word, excel απαραιτητα αναρωτιεμαι μηπως παρω κανενα tablet αλλα δεν εχω ιδεα αν υπαρχει καποιο με αυτα τα προγραμματα. Τα ipad εχουν; Αλλα tablet? τι μου προτεινετε να αγορασω για να μπορω να κανω τη δουλεια μου οπου κ να βρισκομαι χωρις να κουβαλαω λαπτοπ;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iKostas92

iKostas92

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@Kwnlp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2015 - 09:42

Καλημέρα..τα iPad έχουν πλήρες office και βολεύει αρκετά για να κανείς την δουλειά σου.προσωπικα εχω γράψει αρκετές εργασίες στο word του iPad .βεβαια απο ένα σημείο και μετά σε μια εργασία με 47 σελίδες άρχισε να ψιλό κολλάει ,αλλα εγω εχω το 3.πιστευω ότι τα καινούργια air δεν θα έχουν θέμα.και αν έπιλεξεις iPad να πάρεις με τις 10ιντσες εννοείται για να σε βολεύει καλύτερα και στο γράψιμο και στην θέαση.

#3   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/05/2015 - 09:45

Για τη δουλεια μου χρειαζεται να κανω copy paste απο ενα σαιτ ή απο το word ομως δεν θα ειναι δυσκολο να εναλλασομαι μεταξυ της σελιδας και του word?

#4   iKostas92

iKostas92

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@Kwnlp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2015 - 09:51

Προσωπικά δεν έχει δυσκολέψει σε κάτι και εχω πάρει άρθρα κατευθείαν απο τον Safari και τα εχω κάνει paste σε έγγραφο..εκεί που αντιμετωπίζω δυσκολία λίγο ειναι στην επιλογή του κειμένου στο web για να το κάνω επικόλληση,αλλα κατα τα αλλα με έχει βολέψει αφάνταστα για να το κουβαλάω και να κάνω την δουλειά μ παντού.βεβαια δεν συγκρίνεται με ένα pc αλλα για εναλλακτική ειναι ότι πρέπει.το καλύτερο για μένα πάντως θα ήταν να το δοκιμαζες πριν προβείς σε αγορά για να τσεκάρεις αν σε βολεύει η όχι.

#5   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/05/2015 - 09:55

Μεταξυ ipad και android tablet για τη συγκεκριμενη δουλεια τι μου προτεινεις;

#6   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/05/2015 - 10:01

Για τη δουλεια μου χρειαζεται να κανω copy paste απο ενα σαιτ ή απο το word ομως δεν θα ειναι δυσκολο να εναλλασομαι μεταξυ της σελιδας και του word?

Πολυ καλο ερωτημα.εχω το ipad mini (πρωτης γενιας) και το ipad air 2.στο μινι οταν εκανα αυτην ακριβως την εργασια που περιγραφεις 8 στις 10 φορες ειχα relaunch τη σελιδα στο σαφαρι.δεν ειναι δα και κατι σημαντικο αλλα ειναι απιστευτα εκνευριστικο οταν γινεται 10 φορες συνεχομενα.
Στο ipad air 2 ΠΟΤΕ.και πιστευω ευθυνονται τα 2gb ram του.
Να σημειωσω πως εχω δουλεψει πολυ περισσοτερο pages,numbers,keynote απο οτι τα word,excel,powerpoint.
Οπως στα λεει ο ikostas92 ειναι.δε θα βρεις καμια δυσκολια.
Αξιολογο ειναι και το surface pro 3 ειναι που βγαινει τωρα (και σε καλη τιμη) αν θες να εισαι με windows.
Απλα ναχεις στο νου σου πως ο,τι παρεις θα πρεπει ναχεις και keyboard για μεγαλυτερη ευκολια.
discord.gg/ajkUM8J

#7   iKostas92

iKostas92

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@Kwnlp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2015 - 10:01

Δεν εχω δουλέψει android tablet δυστυχώς για να μπορέσω να συγκρίνω.απο αυτά που εχω ακούσει και μόνο θα σ πω ότι ταχύτερο ταμπλέτ απο το ιπαντ δεν υπάρχει.μιλωντας καθαρά απο θέμα ταχύτητας μπες βγες στο office και στον browser τα iPad δεν συναγωνίζονται.ουτε κολλήματα ούτε κρασαρισματα..

#8   iKostas92

iKostas92

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@Kwnlp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2015 - 10:04

Και μια φωτό για να δεις πως ειναι και πως φαίνεται μέσα.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   88,89KB   17 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: iKostas92, 03/05/2015 - 10:06


#9   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/05/2015 - 10:07

Δεν εχω δουλέψει android tablet δυστυχώς για να μπορέσω να συγκρίνω.απο αυτά που εχω ακούσει και μόνο θα σ πω ότι ταχύτερο ταμπλέτ απο το ιπαντ δεν υπάρχει.μιλωντας καθαρά απο θέμα ταχύτητας μπες βγες στο office και στον browser τα iPad δεν συναγωνίζονται.ουτε κολλήματα ούτε κρασαρισματα..

Δεν εχω παρα να συμφωνησω.η τελευταια -αν και προ 1.5 ετους- εμπειρια μου με αντροιντ ταμπλετ ηταν οδυνηρη....
Αυτο που ακουω και διαβαζω ειναι πως μονο η σειρα note της samsung στεκεται καπως.αν η φιλη δηλαδη θελει οπωσδηποτε να κοιταξει καποιο ας δει αυτο.το τελευταιο μιλαω παντα ε....
Το καλυτερο ειναι να μπορεσεις να τα δεις ολα οσα λεμε απο κοντα και μαλιστα απο καποιον που ταχει ,αν και ειναι δυσκολο αυτο.στα καταστηματα σε πρηζουν λιγο ολοι οσοι ερχονται πανω απο το κεφαλι σου........
discord.gg/ajkUM8J

#10   iKostas92

iKostas92

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Twitter:@Kwnlp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/05/2015 - 10:15

Δεν εχω παρα να συμφωνησω.η τελευταια -αν και προ 1.5 ετους- εμπειρια μου με αντροιντ ταμπλετ ηταν οδυνηρη....
Αυτο που ακουω και διαβαζω ειναι πως μονο η σειρα note της samsung στεκεται καπως.αν η φιλη δηλαδη θελει οπωσδηποτε να κοιταξει καποιο ας δει αυτο.το τελευταιο μιλαω παντα ε....
Το καλυτερο ειναι να μπορεσεις να τα δεις ολα οσα λεμε απο κοντα και μαλιστα απο καποιον που ταχει ,αν και ειναι δυσκολο αυτο.στα καταστηματα σε πρηζουν λιγο ολοι οσοι ερχονται πανω απο το κεφαλι σου........


Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε.ειχα δουλέψει και γω ένα κινεζικό τούμπανο απο άποψης hardware με android πάνω ενός φίλου μ,και πραγματικά δεν καταλάβαινα πως γινόταν να με τέτοια πράγματα μέσα να μην συγκρίνονταν με το iPad 3 το δικό μ.το είχε πληρώσει 250 γούρια και τα έκλαιγε μόλις το είδε δίπλα δίπλα με το iPad.δεν υπάρχει σύγκριση για μένα.κυριαρχος το iPad στα tablet.

#11   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2015 - 11:42

Παιδιά εγώ με ένα iPad Air και το pages γράφω την διατριβή μου και χωρίς extra πληκτρολόγιο . Ειναι τόσο εύκολο το γράψιμο . Σίγουρα με το world θα είχα πρόβλημα που ειναι και πιο πολύπλοκο . Από προσωπική εμπειρία μιλάω φυσικά .

#12   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/05/2015 - 18:04

με μπερδεψατε. ipad ή ipad air? και ποιο απολα που κυκλοφορουν? χρειαζομαι απαραιτητα word k excel. για να καταλαβετε κανω data entry σε μια σελιδα η οποια βασιζεται στο προγραμμα joomla. μου στελνουν διαφορα με μαιλ και εγω πρεπει να διαχειριστω τη σελιδα. τωρα ομως σκεφτηκα οτι βασιζεται στο joomla η ολη επιχειρηση κατι το οποιο δεν ξερω ποσο μπορω να το χρησιμοποιησω στο ipad ή tablet γενικοτερα καθως αυτα δεν ειναι υπολογιστες.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες