Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Cosmote: Όλα τα iPhone 20% φθηνότερα έως και 10 Μαΐου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2015 - 18:38

το εκανε κανεις με δοσεις στο λογαριασμο ΟΤΕ ? και αν ναι μεχρι ποσες δοσεις ειναι το μεγιστο ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2015 - 23:34

Αγόρασα πρόσφατα οπότε ξέρω να σας πώ λεπτομέρειες:

 

Καταρχήν αν ανέβεις σε μεγάλο πάγιο μεγαλώνει ΠΟΛΥ η επιδότηση (εγώ είχα πάντα μεγάλο πάγιο γιατί χρειάζομαι όσο περισσότερο απεριόριστο γίνεται οπότε οκ)

 

Πριν από την έκπτωση αυτή υπήρχε "δωροκάρτα" εξτρα έκπτωσης από 150-250 ευρώ. Αυτές οι προσφορές πάνε κ έρχονται συνεχώς οπότε να ρωτάτε πάντα κάτι κάνει η Cosmote. Οι προσφορές είναι επιπρόσθετες στην επιδότηση που δικαιούστε αν έχετε cosmote.

 

Δεν φαίνεται να δίνουν πλέον περαιτέρω επιδότηση αν αλλάξεις εταιρεία αλλά δοκιμάστε το.

 

Οι δόσεις είναι 3 (1 ανα δίμηνο με τον λογαριασμό σταθερού) και γίνονται ΜΟΝΟ στο λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου. Αν συνδέσετε το κινητό cosmote + σταθερό ΟΤΕ μπορείτε να πάρετε έκπτωση στο πάγιο η οποία χονδρικά αντιστοιχεί στο να ανέβετε μία κατηγορία στο πάγιο του κινητού (πχ έχω πάγιο 35 ευρώ πάω 45 ενώνω κινητό + σταθερό πέφτω πάλι στα 35 ευρώ αλλά παίρνω επιδότηση που αντιστοιχεί στα 45 ευρώ + την προσφορά που ισχύει εκείνο το διάστημα δωροεπιταγή/έκπτωση κτλ).

 

Αξίζει νομίζω.



#18   volkano

volkano

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/05/2015 - 01:41

Cosmote aka Germanos μπειτε και στο σαιτ του Γερμανου.... οι τιμες ειναι πεσμενες και εκει!!!!

και πλεον σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω να τσιμπισω ενα 6αρακι απο το Γερμανο της γειτονιας μου


Τελευταία επεξεργασία από: volkano, 07/05/2015 - 01:41


#19   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2015 - 14:58

Cosmote aka Germanos μπειτε και στο σαιτ του Γερμανου.... οι τιμες ειναι πεσμενες και εκει!!!!

και πλεον σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω να τσιμπισω ενα 6αρακι απο το Γερμανο της γειτονιας μου

Συμφερει.επιτελους καταλαβαν και εριξαν τις τιμες μηπως και μπει καποιος να αγορασει.

 

Η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα βλεπω μεγαλες αλυσιδες να εχουν smartphones πιο φθηνα απο τον skroutz.



#20   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:08

αγορα μονο συσκευης γινεται και να μπει στο λογαριασμο του ΟΤΕ ? ή ειναι υποχρεωτικο το συμβολαιο ?



#21   volkano

volkano

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:32

Σκετη συσκευη στο Γερμανο 589Ευρω

Pωταω εναν φιλο μου που δουλευει εκει : Ρε μλκ με περνει να παρω κι αλλο η ειναι περιορισμενα κομματια ;

Και μου λεει : εχει οσα θελεις μεχρι 10 του μηνος!!!! εχει μια παλετα iPhone πισω!!!!



#22   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:40

αγορα μονο συσκευης γινεται και να μπει στο λογαριασμο του ΟΤΕ ? ή ειναι υποχρεωτικο το συμβολαιο ?

Αν έχεις ΟΤΕ σταθερό θα μπεί σε 3 διμηνιαίους (θα στο περάσουν ως "σε 6 δόσεις") που είναι το μέγιστο που δίνουν. Εκτός αν πάς σε μαγαζί που δέχεται πιστωτικές κ απεριόριστες δόσεις (έντοκες) οπότε το κάνεις εσύ όπως θες (αρκεί να έχει την προσφορά).



#23   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 16:57

Μολις γυρισα απο OTE shop, προυποθεση για να μπει σε λογαριασμο αγορα συσκευης (χωρις συμβολαιο) ειναι προκαταβολη 40%. Το επιβεβαιωσα σε 2 καταστημα ΟΤΕ.

Τους ειπα οτι δεν το γραφει πουθενα αυτο αλλα ουτε και στο 13888 και μου ειπαν το κανουν για λογους εγγυησης.



#24   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/05/2015 - 17:24

Όπως είπα και πιο πριν εγώ αγόρασα το iPhone 6 το 16άρι στα 589 ευρώ. Δεν ρώτησα καθόλου για προκαταβολή γιατί δεν ήθελα πολλές δόσεις στον λογαριασμό μου. Τους είπα θέλω τρεις δόσεις των 50 ευρώ να αφήσω για τους υπόλοιπους 3 λογαριασμούς και να τους δώσω 439 ευρώ μπροστά.
Όταν πήγα στο ταμείο να πληρώσω βλέπω οι δόσεις γίνονται δύο και ρωτάω τον υπάλληλο γιατί αυτό και μου λέει έτσι το έβγαλε αυτόματα το μηχάνημα!!
Έτσι οι δόσεις γίνανε δύο των 75 ευρώ και όχι τρεις των 50 που ήθελα αρχικά. Δεν ρώτησα για προκαταβολή γιατί είχα σκοπό να δώσω τα 439 μπροστά.
Άρα δεν ισχύουν όοολα αυτά που ακούγονται περί άτοκων δόσεων μέσω λογαριασμού παρά όπως θέλουν αυτοί.
Και όλα αυτά ισχύουν με την προϋπόθεση να είναι εξοφλημένος ο τελευταίος λογαριασμός...

#25   volkano

volkano

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/05/2015 - 19:31

παιδια το πηρα και εγω σημερα και μεταφεροντας ολα μου τα δεδομενα απο το 5αρακι μου ανοιγοντας το facebook ολα τα βιντεο παιζουν αυτοματα και ΔΕΝ υπαρχει στις ρυθμiσεις της εφαρμογης η απενεργοποιηση :'(

 

help me



#26   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2015 - 23:44

Μακάρι να το κρατούσαν γενικά και όχι μόνο μέχρι τις 10/5!

#27   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2015 - 09:36

Μολις γυρισα απο OTE shop, προυποθεση για να μπει σε λογαριασμο αγορα συσκευης (χωρις συμβολαιο) ειναι προκαταβολη 40%. Το επιβεβαιωσα σε 2 καταστημα ΟΤΕ.
Τους ειπα οτι δεν το γραφει πουθενα αυτο αλλα ουτε και στο 13888 και μου ειπαν το κανουν για λογους εγγυησης.


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Πήραμε εχτές iPhone 6 Plus 128GB από ΟΤΕ με ολόκληρο το ποσό σε δόσεις στο τηλεφωνικό νούμερο χωρίς καθόλου προκαταβολή.
Behind the Scenes...

#28   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2015 - 16:27

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Πήραμε εχτές iPhone 6 Plus 128GB από ΟΤΕ με ολόκληρο το ποσό σε δόσεις στο τηλεφωνικό νούμερο χωρίς καθόλου προκαταβολή.

Προφανως εχει κανει απο καταστημα σε καταστημα. Στο καταστημα στο κορωπι και στην παλληνη δεν το δινουν αλλιως, και μαλιστα επειδη ειπα στην πωλητρια (και στα 2 καταστηματα) οτι δεν αναγραφεται ουτε αναφερεται κατι τετοιο φωναξε τον υπευθυνο καταστηματος και μου ειπε οτι το κανουν για λογους ασφαλειας.

Πες μου απο ποιο καταστημα το πηρες να παω εκει



#29   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2015 - 16:18

Δεν τίθεται κανένα θέμα προκαταβολής (κατάστημα ΟΤΕ) αφού αφαιρεθεί η επιδότηση και η προσφορά αν υπάρχει σταθερό ΟΤΕ το υπόλοιπο μπαίνει στο λογαριασμό σε 3 διμηνιαίες. Ούτε τίθεται θέμα ασφαλείας αφου η αγορά γίνεται με αστυνομική ταυτότητα.



#30   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/05/2015 - 16:33

Δεν ισχύουν οι τρεις διμηνιαίες δόσεις γιατί εγώ ζήτησα τρεις και μου τις έκαναν δύο. Εκτός αν άλλα πράττουν στο ένα κατάστημα και άλλα στο άλλο. Αλλά δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες