Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Cosmote: Όλα τα iPhone 20% φθηνότερα έως και 10 Μαΐου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2015 - 16:39

Δεν ισχύουν οι τρεις διμηνιαίες δόσεις γιατί εγώ ζήτησα τρεις και μου τις έκαναν δύο. Εκτός αν άλλα πράττουν στο ένα κατάστημα και άλλα στο άλλο. Αλλά δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Πες τους να πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά τους οι δόσεις είναι 6 ισόποσες που μπαίνουν στον λογαριασμό σταθερού και επειδή είναι διμηνιαίος γίνονται 3. Για επίσημο κατάστημα ΟΤΕ μιλάω πάντα όχι συνεργάτες.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 11/05/2015 - 16:52

Σε επίσημο κατάστημα του ΟΤΕ σε επαρχία πήγα και μου έκαναν δύο ισόποσες και για ποσό 150 ευρώ όχι περισσότερο, όπως γράφω και πιο πάνω.
Τώρα το πήρα δεν ασχολούμαι άλλο απλά γράφω ακριβώς τι μου συνέβει για να ξέρετε όσοι αποφασίσετε να αγοράσετε συσκευή με αυτό τον τρόπο.
Βέβαια να πω ότι είμαι νέος συνδρομητής και έχω πληρώσει μόνο τον πρώτο λογαριασμό, αλλά δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο.
Μου είπαν σε ερώτηση γιατί δεν έβαλαν τρεις δόσεις των 50 ευρώ ότι δεν γίνεται γιατί το σύστημα τους έβγαλε δύο δεν δέχτηκε τις τρεις. Δηλαδή αν είχα βάλει όλο το ποσό τι θα γινόταν;
Τεσπα έτσι και αλλιώς να ξεμπερδεύω με λίγες δόσεις ήθελα και δεν το έψαξα περαιτέρω.

#33   tsap1833

tsap1833

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2015 - 07:39

το εκανε κανεις με δοσεις στο λογαριασμο ΟΤΕ ? και αν ναι μεχρι ποσες δοσεις ειναι το μεγιστο ?


Καλημέρα. Εγώ το έχω κάνει. Μέγιστες δόσεις 6. Έδωσα προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε 6 άτοκες.

#34   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 15/05/2015 - 00:54

εμενα σημερα μου ειπε πως ειναι online Προσφορα και πληρωμη σε μετρητα.. απο καταστημα οτε μου ειπε στα 850ευρω.. :o



#35   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/05/2015 - 01:09

Η προσφορά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, εγώ πάντως ένα 64αρι που πήρα απ το Eshop της κοσμοτέ το πλήρωσα με πιστωτική

#36   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/05/2015 - 03:26

Από προσωπική εμπειρία εδώ και πολλά χρόνια που αγοράζω με αυτόν τον τροπο από ΟΤΕ μέσω τηλεφωνικού λογαριασμού εχω να πω τα εξής. 

 

Πιο παλιά και μιλάω για περίοδο 2008-2009 μέχρι και 2011-2012 υπήρχαν 6 δίμηνες δόσεις ΑΤΟΚΕΣ. Από εκεί και πέρα βάζοντας στο σύστημα τους τα στοιχεία του αγοραστή και το ποσό βγάζει αυτόματα τις δόσεις. Αυτές μπορεί να είναι τρεις δυο έξι κλπ. Μιλάμε πάντα για δίμηνες. Όσο παλαιότερος είναι ο πελάτης τόσο πιο πολλές δόσεις βγάζει. Επίσης να ξέρετε οτι αν έχετε επιδότηση για παράδειγμα 300€ και έχετε να πληρώσετε για το υπόλοιπο της συσκευής αλλα 300€ μπορεί το δεύτερο 300αρι να το βάλετε σε δόσεις μέσω τηλεφώνου. Την τελευταία που φορά που πήρα την επιδότηση το υπόλοιπο μου το έβγαλε οτι μπορώ να το πληρώσω σε 8 δίμηνες δόσεις. 

 

Επισης παλαιότερα δεν χρειαζόταν να πας καν σε κατάστημα. Έμπαιναν στην σελίδα τους έκανες την αγορά και μετα από περίπου δέκα λεπτά σε έπαιρναν για επιβεβαίωση και έγκριση και στο έστελναν την επόμενη μέρα σπίτι χωρίς κανένα έξοδο. Αυτό νομίζω πλέον δεν υπάρχει. 

 

Κατι αλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν η έκπτωση αυτή ισχύει τώρα που εχω επιδότηση ξανά.



#37   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2015 - 18:07

καλησπερα, γνωριζετε ή εχετε ακουσει αν απο αυριο Δευτερα 13/7 που αρχιζουν οι εκπτωσεις αν θα δωσει η cosmote εκτωσεις σε συσκευες  ? Οπως εκανε και τον Μαιο ?

 

Ευχαριστω πολυ



#38   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2015 - 14:37

καλησπερα, γνωριζει κανεις αν μπορουν να μπει η αγορα κινητου σε δοσεις στον λογαριασμο οτε ? Μιλαω για τον τελευταιο μηνα αν γινεται. Παλιοτερα γινοταν.

 

Ευχαριστω πολυ



#39   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 16/08/2015 - 16:20

καλησπερα, γνωριζει κανεις αν μπορουν να μπει η αγορα κινητου σε δοσεις στον λογαριασμο οτε ? Μιλαω για τον τελευταιο μηνα αν γινεται. Παλιοτερα γινοταν.

 

Ευχαριστω πολυ

εχει παυθει λογω capital controls



#40   dimpoly

dimpoly

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2015 - 20:48

ειναι ενημερωση που εχεις τελευτεα ?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες