Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[Solved] Θόρυβος Οθόνης σε iPhone 6.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 19:09

Καλησπέρα Παιδιά,

Έχω απο 3/11 ενα iPhone 6 Άσπρο Silver απο επιδότηση.

Την απόδειξη αγοράς δεν την έχω,αλλα μπορώ να τη βρώ απο το κατάστημα.

 

Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Έχει αναφερθεί σε πολλά 6άρια ότι η οθόνη όταν την πιέσεις κάνει έναν ήχο..βασικά ένα'' κλίκ''

 

 

(ΜΟΝΟ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΔΕ ΚΟΥΝΑΕΙ).

 

Διάβασα και σε άλλα φορουμ στο εξωτερικό αλλα άκρη δε βρήκα,ενωώ αν είναι κατασκευαστικό σφάλμα η απλά έτσι είναι..γιατί είδα πολλές αναφορές για αυτό..

 

Γνωρίζετε κάτι;

 

Ακόμα,Ποιος είναι ο υπεύθυνος για το Service των iPhone στην Ελλάδα,κάτι μου είπαν κατευθύαν στο πάροχο(cosmote).

Αλλα επειδή είμαι επαρχία δεν θέλω να περιμένω για αιώνες,για αυτό και αν υπήρχε το service center το οποίο θα μπορούσα να στείλω κατευθύαν το iphone μου,να το διαγνώσει και αν χρείζει αντικατάσταση να το κάνει κατευθύαν,η διεύθυνσή του θα ήταν ευπρόσδεκτη..

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !Περιμένω τις απαντήσεις σας! :) :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tsomos

tsomos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/05/2015 - 21:12

Φιλε μου,καλησπερα.Δυο συσκευες εχω αλλαξει στο πλαισιο απο οπου τις πηρα και ολες εχουν το κλικ στο κατω δεξι μερος της οθονης,το οποιο εμφανιζοταν μετα μια μερα.Τι να πω;Πηγαινε να σου δωσουν αλλο σφραγισμενο,μονο ετσι!Αλλα και παλι μπορει να εχεις τα ιδια.Εγω σταματησα να ασχολουμαι μετα τοσες αλλαγες και χαιρομαι ετσι,το δικο μου λευκο ασημι 6αρι.

#3   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 21:40

Φιλε μου,καλησπερα.Δυο συσκευες εχω αλλαξει στο πλαισιο απο οπου τις πηρα και ολες εχουν το κλικ στο κατω δεξι μερος της οθονης,το οποιο εμφανιζοταν μετα μια μερα.Τι να πω;Πηγαινε να σου δωσουν αλλο σφραγισμενο,μονο ετσι!Αλλα και παλι μπορει να εχεις τα ιδια.Εγω σταματησα να ασχολουμαι μετα τοσες αλλαγες και χαιρομαι ετσι,το δικο μου λευκο ασημι 6αρι.

Φίλε καλησπέρα,

Μιας και θέλω να τα πουλήσω τέλος καλοκαιριού για το επόμενο(ετσι λεω δηλαδη)θα ηταν μια καλη ευκαιρια το να εχω μια νεα συσκευη,συνεπώς και περισσότερο καιρό εγγύηση..έτσι;

 

Που μπορώ να απευθυνθώ για αντικατάσταση κλπ;Γιατί στον Γερμανό δε νμζ να δώσουν βάση για ένα τέτοιο ελλάτωμα(μιας και η συσκευη πρεπει να μεταφερθει στο κεντρικο service και απο κει να δουν αν θα γεινει αντικατάσταση)



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/05/2015 - 21:50

Η εγγύηση καταρχάς είναι 2ετής. Απο 'κει και πέρα μην το αφήνεις. Με τα εξουσιοδοτημένα θα μιλήσεις, iSystem ή Document.

 

Πιθανόν απλά να το ανοίξουν και να το κουμπώσουν ξανά. Να μη χρειαστεί να πάρεις άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 21:52

Καλησπέρα Παιδιά,
Έχω απο 3/11 ενα iPhone 6 Άσπρο Silver απο επιδότηση.
Την απόδειξη αγοράς δεν την έχω,αλλα μπορώ να τη βρώ απο το κατάστημα.

Το πρόβλημά μου είναι το εξής:
Έχει αναφερθεί σε πολλά 6άρια ότι η οθόνη όταν την πιέσεις κάνει έναν ήχο..βασικά ένα'' κλίκ''



(ΜΟΝΟ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΔΕ ΚΟΥΝΑΕΙ).

Διάβασα και σε άλλα φορουμ στο εξωτερικό αλλα άκρη δε βρήκα,ενωώ αν είναι κατασκευαστικό σφάλμα η απλά έτσι είναι..γιατί είδα πολλές αναφορές για αυτό..

Γνωρίζετε κάτι;

Ακόμα,Ποιος είναι ο υπεύθυνος για το Service των iPhone στην Ελλάδα,κάτι μου είπαν κατευθύαν στο πάροχο(cosmote).
Αλλα επειδή είμαι επαρχία δεν θέλω να περιμένω για αιώνες,για αυτό και αν υπήρχε το service center το οποίο θα μπορούσα να στείλω κατευθύαν το iphone μου,να το διαγνώσει και αν χρείζει αντικατάσταση να το κάνει κατευθύαν,η διεύθυνσή του θα ήταν ευπρόσδεκτη..

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας !Περιμένω τις απαντήσεις σας! :) :)


Καλησπέρα φιλε μου. Εγώ εχω iPhone 6 128 GB απλό το πήρα από Γερμανό 31/10 είναι από πρώτα που ήρθαν. Φιλε μου εγώ όσο και να το πιέζω παντού δεν κάνει ούτε κιχ!!!! Τι να πω και εγώ το εχω Ακούσει από άλλους αλλά δεν ξέρω τι να πω!

#6   tsomos

tsomos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/05/2015 - 21:53

Οι δικες μου αλλαγες εγιναν την πρωτη εβδομαδα αγορας!αρα δεν μπορουσαν να μην μου δωσουν καινουρια....αν το πηρες απο γερμανο εκει να πας!κι οτι γινει....να δεχτεις μονο αντικατασταση με σφραγισμενο.Αν αρνηθουν,ακουω απο αλλα μελη που πανε σε istorm μαγαζια σε μεγαλες πολεις.Κανε οτι νομιζεις αλλα σου ειπα την περιπτωση μου....3 iphone 6 με το ιδιο ζητημα.οποτε τα παρατησα και δεν ξανασχολουμαι.

#7   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 22:02

Οι δικες μου αλλαγες εγιναν την πρωτη εβδομαδα αγορας!αρα δεν μπορουσαν να μην μου δωσουν καινουρια....αν το πηρες απο γερμανο εκει να πας!κι οτι γινει....να δεχτεις μονο αντικατασταση με σφραγισμενο.Αν αρνηθουν,ακουω απο αλλα μελη που πανε σε istorm μαγαζια σε μεγαλες πολεις.Κανε οτι νομιζεις αλλα σου ειπα την περιπτωση μου....3 iphone 6 με το ιδιο ζητημα.οποτε τα παρατησα και δεν ξανασχολουμαι.

 

Η εγγύηση καταρχάς είναι 2ετής. Απο 'κει και πέρα μην το αφήνεις. Με τα εξουσιοδοτημένα θα μιλήσεις, iSystem ή Document.

 

Πιθανόν απλά να το ανοίξουν και να το κουμπώσουν ξανά. Να μη χρειαστεί να πάρεις άλλο.

2ετής είναι αλλα στον 2χρόνο λέει καλύπτονται ελλατώματα που υπήρχαν κατα την παράδοση αν κατάλαβα καλα (συνεπώς κ αυτό π έχω)



#8   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 22:04

Οι δικες μου αλλαγες εγιναν την πρωτη εβδομαδα αγορας!αρα δεν μπορουσαν να μην μου δωσουν καινουρια....αν το πηρες απο γερμανο εκει να πας!κι οτι γινει....να δεχτεις μονο αντικατασταση με σφραγισμενο.Αν αρνηθουν,ακουω απο αλλα μελη που πανε σε istorm μαγαζια σε μεγαλες πολεις.Κανε οτι νομιζεις αλλα σου ειπα την περιπτωση μου....3 iphone 6 με το ιδιο ζητημα.οποτε τα παρατησα και δεν ξανασχολουμαι.

Θα προσπαθήσω να το αλλάξω και αν είναι δυνατόν με μαύρο που μ αρέσει περισσότερο (δεν βρήκα ετοιμοπαράδοτο τότε)

 

Η βλακεία είναι δεν μπορώ να μείνω χωρίς κινητό.

 

Θα επικοινωνίσω και με iStorm αύριο μεσημέρι να δω..Μπορεί να είναι γνωστό το πρόβλημα και απλά να στείλουν με courier (είμαι επαρχία)άλλο και να δώσω το δικό μου..

Αλλα όπως και να έχει δεν θα το αφήσω προς το παρόν έτσι..

 

H kυρία απο γερμανο που μίλησα το απόγευμα μου είπε αν διαπιστωθεί ελλάτωμα αυτομάτος αντικαθιστάται η συσκευή


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 05/05/2015 - 22:05


#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/05/2015 - 22:04

2ετής είναι αλλα στον 2χρόνο λέει καλύπτονται ελλατώματα που υπήρχαν κατα την παράδοση αν κατάλαβα καλα (συνεπώς κ αυτό π έχω)

Δεν αλλάζει κάτι στο θέμα της εγγύησης όσον αφορά το 2ο χρόνο.

 

Απο τη στιγμή που είσαι πλέον εκτός DOA δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέκεις με Γερμανό και το κάθε Γερμανό.

 

Στα εξουσιοδοτημένα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 22:10

Δεν αλλάζει κάτι στο θέμα της εγγύησης όσον αφορά το 2ο χρόνο.

 

Απο τη στιγμή που είσαι πλέον εκτός DOA δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέκεις με Γερμανό και το κάθε Γερμανό.

 

Στα εξουσιοδοτημένα.

Aύριο θα επικοινωνήσω να δω τι μπορώ να κάνω...αλλα σίγουρα χωρίς συσκευή δε μπορώ για περισσότερο απο 3-4 μέρες.Επειδή είμαι επαρχία λογικά μονο η μεταφορά θα πάρει 2 μέρες (1+1 πισω) Να ρωτήσω κ κάτι άλλο..Δεν έχω πρόχειρη την απόδειξη αγοράς..μπορούν μέσω του serial να δουν την ημερομηνία ενεργοποίησης οπότε και την εγγύηση έτσι;


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 05/05/2015 - 22:11


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/05/2015 - 22:56

Για το 1ο χρόνο δε χρειάζεται η απόδειξη. Θα το δούν απο το IMEI.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2015 - 23:01

Για το 1ο χρόνο δε χρειάζεται η απόδειξη. Θα το δούν απο το IMEI.

Ευχαριστώ Πολύ Φίλε!Αναμένετε αύριο my news!

 

Eρώτηση άσχετη:αν υπάρξει αντικατάσταση ξέρετε αν γίνεται με άλλο μέγεθος,gb ή χρώμα;



#13   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 05/05/2015 - 23:12

Οχι μονο ακριβως ιδιο παιρνεις

#14   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/05/2015 - 14:11

Επικοινώνησα και με iSystem και Document.

 

Στο iSystem μου είπαν όται θα γίνει αντικατάσταση,διότι είναι γνωστό το πρόβλημα.Με ανακατασκευασμένο βέβαια :/ Βασικά δεν ξέρουν αλλα πιθανότερο με ανακατασκευασμένο..

 

Στο Document,μου είπαν η βιδωματάκι θα παίξει απο τον τεχνικό,η αλλαγή με ανακατασκευασμένο.2 μέρες μου είπε θα πάρει,δηλαδή Αν το Στείλω Λογικά απο εδώ κρήτη Δευτέρα Παρασκευή θα το έχω (2 μέρες είναι με την courier το πάνω κάτω και 2 η αλλαγή).Κατ'όπιν η κυρία απο το Document μου ζήτησε να απενεργοποιήσω το findmyiphone,να βγαλω το touch id,τον κωδικο και να κανω factory reset σε περιπτωση που αντικατασταθεί..

 

Έχετε κάποια εμπειρία απο τα παραπάνω καταστήματα,και τα 2 εξυπηρετικά φάνηκαν...Που λέτε να το στείλω;; : Thank You!  


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 06/05/2015 - 14:13


#15   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/05/2015 - 14:31

Επικοινώνησα και με iSystem και Document.

 

Στο iSystem μου είπαν όται θα γίνει αντικατάσταση,διότι είναι γνωστό το πρόβλημα.Με ανακατασκευασμένο βέβαια :/ Βασικά δεν ξέρουν αλλα πιθανότερο με ανακατασκευασμένο..

 

Στο Document,μου είπαν η βιδωματάκι θα παίξει απο τον τεχνικό,η αλλαγή με ανακατασκευασμένο.2 μέρες μου είπε θα πάρει,δηλαδή Αν το Στείλω Λογικά απο εδώ κρήτη Δευτέρα Παρασκευή θα το έχω (2 μέρες είναι με την courier το πάνω κάτω και 2 η αλλαγή).Κατ'όπιν η κυρία απο το Document μου ζήτησε να απενεργοποιήσω το findmyiphone,να βγαλω το touch id,τον κωδικο και να κανω factory reset σε περιπτωση που αντικατασταθεί..

 

Έχετε κάποια εμπειρία απο τα παραπάνω καταστήματα,και τα 2 εξυπηρετικά φάνηκαν...Που λέτε να το στείλω;; : Thank You!  

κατά προτίμηση στην isystem για να πάρεις ανακατασκευασμένο... στην ουσία το κινητό είναι σαν καινούριο ελεγμένο και δεν θα έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα... τώρα για αυτό που είπανε από την document με το βιδωματακι δεν μου άρεσε σαν ιδέα... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες