Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[Solved] Θόρυβος Οθόνης σε iPhone 6.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/05/2015 - 14:43

Επικοινώνησα και με iSystem και Document.

 

Στο iSystem μου είπαν όται θα γίνει αντικατάσταση,διότι είναι γνωστό το πρόβλημα.Με ανακατασκευασμένο βέβαια :/ Βασικά δεν ξέρουν αλλα πιθανότερο με ανακατασκευασμένο..

 

Στο Document,μου είπαν η βιδωματάκι θα παίξει απο τον τεχνικό,η αλλαγή με ανακατασκευασμένο.2 μέρες μου είπε θα πάρει,δηλαδή Αν το Στείλω Λογικά απο εδώ κρήτη Δευτέρα Παρασκευή θα το έχω (2 μέρες είναι με την courier το πάνω κάτω και 2 η αλλαγή).Κατ'όπιν η κυρία απο το Document μου ζήτησε να απενεργοποιήσω το findmyiphone,να βγαλω το touch id,τον κωδικο και να κανω factory reset σε περιπτωση που αντικατασταθεί..

 

Έχετε κάποια εμπειρία απο τα παραπάνω καταστήματα,και τα 2 εξυπηρετικά φάνηκαν...Που λέτε να το στείλω;; : Thank You!  

i-system και ξεμπερδευεις.παρολα αυτα απενεργοποιησε find my iphone και κανε restore και στειλτο αφου πρωτα παρεις backup.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/05/2015 - 14:49

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Πραγματικά δε ξερω πως θα είμαι χωρις iPhone για μερικες μερες :/ :/ 

 

Αν ξέρετε πάντος κάποιο που να ανταλλάζει 6αρι με + πειτε του πως έχω ενα! B)  B)



#18   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2015 - 18:21

Παιδια καλησπερα,

Το θέμα επιδεινώθηκε.Κάνει κατα διαστήματα (μια ναι μια όχι) ειτε στη πανω δεξια η αριστερη γωνια του panel ΟΧΙ tou digitizer ακριβος διπλα στα κουμπια power + volume.

Όπωτε το πιάσει κανει πιο μεγαλο τακ..και άλλωτε πιο λίγο..

 

Αυτό π με φοβίζει είναι ότι θα το στείλω στο service τς iSystems και μπορεί να μην ''καταλαβουν''το πρόβλημα.. Βέβαια θα γραψω σημειωματακι μεσα στο φακελο που θα στείλω + θα βαλω πανω στο screen Protector μου 2 κοκκινα σημαδακια,σαν ''μπουσουλα''στο που κανει το θορυβο..Το panel δε μετακινείται απο τα bezels,αλλα είναι σαν να ακουμπαει το digiτιζερ που ειναι ''δεμενο''με την οθονη πανω στη motherboard.

Η isystem μου ειπε αντικατάσταση..Συνήθος 1-2 εργάσιμες κάνει να έρθει νεα συσκευή απο Apple.Λογικά Αν το Στείλω Δευτέρα και το παραλάβουν Τρίτη,Παρασκευή η Σάββατο θα έχω new.

Ένα μάυρο και ενα χρυσό(απο το διαγωνισμο της western unio το χρυσο bytheway  :P) δεν έχουν κανενα τετοιο θεμα..στο χέρι τα νιώθεις πιο ''δεμενα'' και επίσης,παρατήρησα ότι ο αισθητηρας TOUCH ID είναι διαφορετικός απ το δικό μου.Αν έχετε παρατηρήσει στο iPhone 5s και δεν ξερω αν παίζει ρόλο η παρτιδα κατασκευης,τα πρωτα 5s ΄ταν πας να πιέσεις τον αισθητήρα TOUCH ID κάνουν ένα μικρό κενό.Το ιδιο κ ο δικός μ,ενώ στα άλλα 2 Οχι...

 

Ίσως έπεσα σε ενα Early Monday φων!! Δε ξέρω χαχα

 

Μια ερώτηση: Το δικό μου ειναι 3/11/15' αγορά. Το νέο θα έχει εγγύηση για το υπόλοιπο των 2 ετών,με την αποδειξη αγοράς του παλιου;

Απο τη 1η ενεργοποίηση άλλα 2 χρόνια (μου δινει ενα χαρτι σαν αποδειξη η εταιρια για την αντικατασταση ξερω γω ? )

Η για 3 μήνες;

 

Ευχαριστώ!

Θα ενημερώσω μεσα στη βδομάδα για την εξέλιξη..

Ξέρει κανείς τι άλλο μπορω να κανω ώστε να βεβαιωθω οτι η τεχνικοι θα παρουν ''πρεφα'' το πρόβλημα;Έχω και μία ηχογράφηση που σε καφετερια ακούγεται καθαρά το Τακ-Τακ..Μάλλον θα τς στειλω και το αρχειο να ξερουν για τι ψαχνουν..Αν και μολις ανεφερα το προβλημα δε ρωτησαν λεπτομεριες..αλλα ηξεραν.. 

 

όποια πρόταση κλπ δεκτη  :)ς



#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/05/2015 - 18:25

Είναι γνωστό το πρόβλημα στο 6 και γίνεται συνήθως αντικατάσταση όπως και σου είπαν.

 

Δε τίθεται θέμα να μη στο αλλάξουν, εκτός και αν κάνουν επιδιόρθωση.

 

Όσο για την εγγύηση, συνεχίζει η 2ετία βάσει της 1ης συσκευής την οποία θα δώσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2015 - 18:30

Είναι γνωστό το πρόβλημα στο 6 και γίνεται συνήθως αντικατάσταση όπως και σου είπαν.

 

Δε τίθεται θέμα να μη στο αλλάξουν, εκτός και αν κάνουν επιδιόρθωση.

 

Όσο για την εγγύηση, συνεχίζει η 2ετία βάσει της 1ης συσκευής την οποία θα δώσεις.

Μονο αντικατασταση δεχομαι



#21   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 08/05/2015 - 18:43

Δεν ειναι στο χερι σου αυτο. Αν ειναι κατι που επιδιορθώνεται, πχ να μην εχει πατησει καποιο δοντακι εσωτερικα, μπορει να το ανοιξουν, να το κουμπωσουν και να παρεις το ιδιο χωρις προβλημα μετα. Προσωπικα εγω θα το προτιμουσα κιολας



#22   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2015 - 19:08

Δεν ειναι στο χερι σου αυτο. Αν ειναι κατι που επιδιορθώνεται, πχ να μην εχει πατησει καποιο δοντακι εσωτερικα, μπορει να το ανοιξουν, να το κουμπωσουν και να παρεις το ιδιο χωρις προβλημα μετα. Προσωπικα εγω θα το προτιμουσα κιολας

Δε νομίζω,Ειπε οτι πιθανος δεν επισκεβαζεται...Αλλα δε νμζ κ ολας γτ εχει ''τζογο κ θορυβο'' απο πολλα σημεια..

Οπως και να εχει με συμφαιρει η αντικατασταση λογο του οτι εχω και 1 γραντζουνιτσα πανω στο σασι :))



#23   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/05/2015 - 22:56

Καλησπέρα,Συσκεύασα το κινητό,αφού πρώτα εγραψα 1 σελίδα εξηγώντας ακριβός το πρόβλημα και τις ''εστιες του'' 

εβαλα και ενα screen protector που ειχα και εβαλα πανω σημαδια στα σημεια που παραγεται το ''κλικ'' για να διευκολύνω την κατάσταση..

Αύριο λογικά το μεσημέρι θα το στείλω,Ώστε να το έχουν Τρίτη.

 

Πιστεύω να κάνω δουλειά και να μην το ξανα γυρίσουν οπως ηταν..

 

Εκανα backup και διαγραφη iPhone μετα..Και όλα ΟΚ

 

Οπότε και τις υπόλοιπες (estimated 5-7 μέρες) θα τις περάσω με το Lumia 530 Του αδερφού μου...

 

More info soon 


Τελευταία επεξεργασία από: GiannisMaurokouk, 10/05/2015 - 22:56


#24   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2015 - 15:31

Καλημέρα,

 

Μόλις με κάλεσαν απο iSystem.Το Κινητό αντικαθιστάται.Λογικά αύριο θα παραλάβουν το νεο απο Apple,οπώτε λογικά μεθαύριο θα το έχω..

Η Εξυπηρέτηση άμεση πληρότατη και γενικα αριστη σε ολα...

 

Ηθελα να ρωτησω,αν ξερετε απο που ερχεται η συσκευη,γιατι μ ειπαν η Apple θα μας τη στειλει τη νεα...Λογικά σε 1 μέρα απο Αμερική δεν ερχεται...Αλλα απο που;;



#25   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/05/2015 - 00:49

Καλημέρα,

Μόλις με κάλεσαν απο iSystem.Το Κινητό αντικαθιστάται.Λογικά αύριο θα παραλάβουν το νεο απο Apple,οπώτε λογικά μεθαύριο θα το έχω..
Η Εξυπηρέτηση άμεση πληρότατη και γενικα αριστη σε ολα...

Ηθελα να ρωτησω,αν ξερετε απο που ερχεται η συσκευη,γιατι μ ειπαν η Apple θα μας τη στειλει τη νεα...Λογικά σε 1 μέρα απο Αμερική δεν ερχεται...Αλλα απο που;;

απο info quest έρχεται η συσκευή...εχει απόθεμα σε ανακατασκευασμένα αφού ειναι και ο επίσημος πάροχος service

#26   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 13/05/2015 - 00:50

Καλημέρα,

Μόλις με κάλεσαν απο iSystem.Το Κινητό αντικαθιστάται.Λογικά αύριο θα παραλάβουν το νεο απο Apple,οπώτε λογικά μεθαύριο θα το έχω..
Η Εξυπηρέτηση άμεση πληρότατη και γενικα αριστη σε ολα...

Ηθελα να ρωτησω,αν ξερετε απο που ερχεται η συσκευη,γιατι μ ειπαν η Apple θα μας τη στειλει τη νεα...Λογικά σε 1 μέρα απο Αμερική δεν ερχεται...Αλλα απο που;;

απο info quest έρχεται η συσκευή...εχει απόθεμα σε ανακατασκευασμένα αφού ειναι και ο επίσημος πάροχος service

#27   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/05/2015 - 23:48

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Όλα ΟΚ.Σήμερα έλαβα τη συσκευή και έκανα restore απ το itunes..Τώρα την αφίνω να ξε-φορτίσει ώστε να κάνω ενα πληρη κύκλο φόρτισης.

Η εξυπηρέτηση κλπ απο isystem..απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!

 

Σας Ευχαριστώ Όλους για τη βοήθειά σας!



#28   giorgakis1990

giorgakis1990

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/05/2015 - 01:31

καλησπερα.. εχω ενα παρομοιο θεμα με το iphone 6.. με το που το πηρα παρατηρησα οτι καθως το κουνουσα εντονα ακουγοταν ενας εσωτερικος ηχος κοντα στην καμερα.. το πηγα πισω και μου το αντικατεστησαν.. ομως εχω το ιδιο θεμα κ με το καινουριο.. ειναι φυσιολογικο μηπως?? μπορει κανεις να βοηθησει??



#29   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/05/2015 - 09:16

οχι δεν ειναι φυσιολογικο , το πας και αυτο πισω , ιδια φαση με εσενα το εστειλα πισω , ευτυχως ειμαι στο DOA και θα παρω σφραγισμενο.



#30   giorgakis1990

giorgakis1990

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/05/2015 - 12:59

σφραγισμενο μου εδωσαν και την δευτερη φορα αλλα παλι τα ιδια.. γι αυτο ειπα μηπως ειναι φυσκιολογικο.. εσενα τωρα δεν ακουγεται τπτ?? μηπως φταιει η συγκεκριμενη παρτιδα?? :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες