Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4s θεμα οθονης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 00:10

καλησπερα παιδες,

 

εχω το iphone 4s (γνησιο φυσικα, αλλα εκτος εγγυησης) και οπως το ειχα στην εσωτερικη τσεπη του μπουφαν κατα καποιο τροπο (χωρις να γνωριζω) δεχτηκε "πιεση" απο οτι φαινεται και χαλασε η οθονη με αποτελεσμα να δειχνει αυτα τα "χρωματα".

Εξωτερικα δεν εχει παθει κατι, το προβλημα ειναι εσωτερικα. Βρηκα το μαγαζι irepair (δεν πηγα απο εκει, τους ειπα στο τηλ τι εχει). Να το παω? Φτιαχνεται αυτο η οχι? Ειναι κατι απο τα πολυ σοβαρα προβληματα ?? (με εχει φαει λιγο το αγχος η αληθεια ειναι).

 

Δειτε την εικονα, σορρυ για το "amateur edit" :P

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: tharivolopoulos, 07/05/2015 - 00:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2015 - 00:12

οτι και να κανεις μην το πας σε αυτο το μαγαζι.κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα καταλαβεις τι εννοω.



#3   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 00:22

οτι και να κανεις μην το πας σε αυτο το μαγαζι.κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα καταλαβεις τι εννοω.

 

Ναι εκανα ενα search και ειδα καποια σχολια κλπ. Μου ειπαν για αλλαγη αυτο το προβλημα ειναι στα 95 ευρω με γνησιο ανταλλακτικο. Δεν θελω να βαλω κατι αλλο που δεν ειναι γνησιο. Επισης μου ειπαν οτι οταν το φτιαξουν θα εχει και εγγυηση (νομιζω για παντα μου ειπε αν θυμαμαι καλα).

 

Μπορω να το παω σε καποιο αλλο μαγαζι η υπαρχει και κανενας τεχνικος εδω με γνησια ανταλλακτικα για να γινει σωστη και καλη δουλεια ? Δεν θελω να το χασω το κινητο...


Τελευταία επεξεργασία από: tharivolopoulos, 07/05/2015 - 00:31


#4   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 01:56

Το ired ειναι και αυτο οπως το irepair ? Πειτε καμια γνωμη ρε παιδια θα σκασω εχω μεινει χωρις κινητο :(



#5   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/05/2015 - 07:53

Το ired πολύ καλύτερο.



#6   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 07/05/2015 - 08:22

Ναι εκανα ενα search και ειδα καποια σχολια κλπ. Μου ειπαν για αλλαγη αυτο το προβλημα ειναι στα 95 ευρω με γνησιο ανταλλακτικο. Δεν θελω να βαλω κατι αλλο που δεν ειναι γνησιο. Επισης μου ειπαν οτι οταν το φτιαξουν θα εχει και εγγυηση (νομιζω για παντα μου ειπε αν θυμαμαι καλα).

 

Μπορω να το παω σε καποιο αλλο μαγαζι η υπαρχει και κανενας τεχνικος εδω με γνησια ανταλλακτικα για να γινει σωστη και καλη δουλεια ? Δεν θελω να το χασω το κινητο...

και μονο που σου ειπαν γνησιο ανταλλακτικο, απατεωνιά εκαναν. Δεν υπάρχουν γνησια ανταλλακτικά οπότε μην το ψαξεις παραπάνω. Καλης και κακης ποιοτητας ανταλλακτικα υπάρχουν απλως. Τα 95 για αλλαγη οθονης στο 4s ειναι αρκετα ακριβα



#7   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 10:10

Το ired πολύ καλύτερο.

 

Ok!

 

και μονο που σου ειπαν γνησιο ανταλλακτικο, απατεωνιά εκαναν. Δεν υπάρχουν γνησια ανταλλακτικά οπότε μην το ψαξεις παραπάνω. Καλης και κακης ποιοτητας ανταλλακτικα υπάρχουν απλως. Τα 95 για αλλαγη οθονης στο 4s ειναι αρκετα ακριβα

Ναι αυτο μου ειπαν στο irepair οτι υπαρχει το απλο ανταλλακτικο στα 70 και 85 ευρω και το γνησιο στα 95.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Απο οτι φαινεται θα το παω στο ired.



#8   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 10:35

Δεν μπορω να κανω edit το ποστ μου οποτε γραφω ξανα.

 

Στο ired μου ειπαν 80 ευρω για αλλαγη οθονης αλλα ειδα και καποια αλλα σχολια εδω μεσα για ired & irepair ...

 

Δωστε καμια βοηθεια ρε μαγκες τι να κανω? Ειμαι χωρις κινητο.



#9   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:13

Δεν μπορω να κανω edit το ποστ μου οποτε γραφω ξανα.

 

Στο ired μου ειπαν 80 ευρω για αλλαγη οθονης αλλα ειδα και καποια αλλα σχολια εδω μεσα για ired & irepair ...

 

Δωστε καμια βοηθεια ρε μαγκες τι να κανω? Ειμαι χωρις κινητο.

Μπορεις να μιλησεις και με τους τεχνικους του φορουμ.Αρκετα αξιοπιστοι σε πολυ προσιτες τιμες.



#10   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:44

Μπορεις να μιλησεις και με τους τεχνικους του φορουμ.Αρκετα αξιοπιστοι σε πολυ προσιτες τιμες.

 

Ποιοι ειναι μπορεις να μου πεις ?



#11   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:49

Ποιοι ειναι μπορεις να μου πεις ?

linuxfighter

 

batjump

 

agelos89

 

Xristos Manual

 

υπαρχουν και αλλοι δεν τους θυμαμαι τωρα.



#12   tharivolopoulos

tharivolopoulos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 08/05/2015 - 18:36

Μιλησα με τον http://www.iphonehel...1-linuxfighter/ και κανονισα το πηγα απο εκει και μου το εφτιαξε αφου εκανε και καθαρισμο και το ειδε ο ιδιος. Εχω 2 ωρες μεχρι στιγμης που το εχω στα χερια μου και το λειτουργω και δουλευουν ολα αψογα (ευτυχως δηλαδη που ηθελε μονο αλλαγη οθονης και δεν επαθε τιποτα αλλο :) ). Εκανε παρα πολυ καλη δουλεια!

 

+1 απο μενα !


Τελευταία επεξεργασία από: tharivolopoulos, 08/05/2015 - 18:38


#13   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/05/2015 - 19:59

Εγω παντος στο iRepair (θεσσαλονικης)  ειχα βαλη την οθονη μου στο 4S και ολα μια χαρα .... αλλα νομιζω οτι εχουν 2 τυπους οθονων , την γνησια και την μαιμου ... ειχα βαλη την μαιμου τοτε γιατι μου την ειχαν κανει προσφορα .... κανενα προβλημα μεχρι σημερα , εχουν περασει 9 μηνες απο τοτε






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες