Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Προβλημα με imei


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   axilleas1982

axilleas1982

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2015 - 04:36

Καλημερα απο μενα!πηγα χθες στον γερμανο και αγορασα το iphone 6 με την προσφορα που τρεχει αυτες τις μερες...για να μην τα πολυλογω το imei του κινητου το τσεκαρα και ειναι ολα οκ!στην αποδειξη ομως γραφει αλλο imei το οποιο δεν αντιστοιχει σε κινητο!σκεφτομαι να παω το μεσημερι να ζητησω να αλλαξουν την αποδειξη για να μην γινει κανενα μπερδεμα με την εγγυηση...
Για την ιστορια τις ζελατινες τις ανοιξα μονος μου οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να ηταν απο πριν ανοιχτο...ετσι νομοζω τουλαχιστον!
Μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/05/2015 - 09:01

To IMEI είναι αποκλειστικό για κάθε συσκευή και η πώληση της δεν μπορεί να γίνει χωρίς ΙΜΕΙ. Οπωσδήποτε να διορθώσουν την απόδειξη. Λογικά όλα τα ΙΜΕΙ συσκευών του καταστήματος πρέπει να τα έχουν αρχείο ώστε να μπορεί να γίνει διασταύρωση.



#3   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/05/2015 - 17:28

Τι έγινε;;;; ξεκίνησαν το όργανα :huh: Το IMEI της συσκευής σου ξεκινάει απο 35 ή απο 01? Γιατί τελευταία κάτι συσκευές που μου έχουν έρθει αγορασμένες απο Γερμανό ήταν με 01 ΙΜΕΙ


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 07/05/2015 - 17:29


#4   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2015 - 17:37

να πας η αποδειξη αγορας ειναι κι η εγγυηση του τηλεφωνου εαν δεν σου δωσουν αποδειξη με το imei του τηλεφωνου αφησε το τηλ καλυτερα και ζητα τα χρηματα σου πισω εαν σου πουνε μα μου σου του πες τους εφυγα και κανω καταγκελια αυτη την στιγμη δεν φτανει που μας κλεβουν με της τιμες που εχουν θελουν να μας πιασουν και τον μπιπ να μην εχουμε κι εγγυηση
Rafael Nadal

#5   axilleas1982

axilleas1982

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2015 - 00:36

Πηγα και μου δωσαν αλλη αποδειξη αυτη τη φορα με το κανονικο imei...κατι μου ειπαν οτι failαρε το μηχανημα του barcode αλλα δεν ασχοληθηκα...για την ιστορια ηταν πολυ προθυμοι και εξυπηρετηθηκα αμεσα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες