Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Wind: Διαγράφει άμεσα τις οφειλές των συνδρομητών της.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/05/2015 - 15:46

Δελτίο Τύπου:

 

• Πρωτοβουλία αλληλεγγύης για όσους έχουν ενταχθεί στον Νόμο 4230/ 2015 περί ανθρωπιστικής κρίσης

• Επιπλέον ειδική έκπτωση 10% στην κινητή και σταθερή τηλεφωνία

 

Σε άμεση διαγραφή παλαιών οφειλών για όσους ιδιώτες συνδρομητές της έχουν ενταχθεί στο Νόμο 4230/2015 περί ανθρωπιστικής κρίσης και πληρούν τα σχετικά εισοδηματικά και περιουσιακά κριτήρια, προχωρά η Wind Ελλάς από σήμερα, ενώ προσφέρει επιπλέον ειδική έκπτωση 10% σε πελάτες της στην σταθερή και κινητή τηλεφωνία.

 

Πιο συγκεκριμένα, η Wind:

 

1) Διαγράφει το 100% των συνολικών οφειλών μέχρι του ποσού των 1500 ευρώ, οι οποίες ήταν απαιτητές έως 31/12/2014, για συνδρομητές Wind που έχουν αποσυνδεθεί από το δίκτυό της.

 

2) Παρέχει ειδική έκπτωση 10% στο ποσό του παγίου για συνδέσεις κινητής και σταθερής τηλεφωνίας που θα κάνουν την σχετική αίτηση μέχρι 15/6/2015. Η έκπτωση παρέχεται σε όσους πληρούν τα κριτήρια του Νόμου 4320/2015 για ένα έτος και συγκεκριμένα από 01/07/2015 έως και 31/06/2016.

 

Σκοπός της Wind είναι να υποστηρίξει έμπρακτα τα οικονομικά ασθενή νοικοκυριά της χώρας, και να συμβάλλει στην αντιμετώπιση της ανθρωπιστικής κρίσης προσφέροντας άμεση ανακούφιση σε κοινωνικές ομάδες που βρίσκονται σε ανάγκη.

 

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλέσουν το 1299 ή να επισκεφθούν το site της εταιρείας στο  www.wind.gr

 

Πηγή


Τελευταία επεξεργασία από: winnie74, 07/05/2015 - 15:56

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2015 - 17:25

μπραβο στην wind και δεν της το χα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/05/2015 - 17:26

Rafael Nadal

#3   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/05/2015 - 17:26

Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλες εταιρίες. Είναι μια αρχή



#4   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 07/05/2015 - 19:30

Τα λεφτά που δεν πρόκειται να έπαιρνε ποτέ διαγράφει.....

 

PR είναι η όλη υπόθεση.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/05/2015 - 15:57

Τα λεφτά που δεν πρόκειται να έπαιρνε ποτέ διαγράφει.....

PR είναι η όλη υπόθεση.

+1

#6   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 08/05/2015 - 17:19

Όπως η τράπεζα Πειραιώς η οποία για να σε εντάξει της πας και το Ε9 σου οπότε ξέρει πλέον που και πως να σε κυνηγήσει...

#7   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2015 - 16:38

Αντί να λέμε ευχαριστώ που διαγράφει τα κέρδη, βρίσκουμε κάτι για να μεμψιμοιρούμε. Αυτά συμβαίνουν μόνο στην Ελλάδα...



#8   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2015 - 17:33

Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλες εταιρίες. Είναι μια αρχή

Μπράβο τους και ξανά μπράβο τους. Άνθρωποι που έχουν μείνει άνεργοι και παλεύουν κυριολεκτικά για να εξασφαλίσουν τα προς το ζην, έχουν ανάγκη από τέτοιες κινήσεις. Μακάρι όπως είπες να ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμά τους.



#9   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/05/2015 - 17:40

τους χρωστουσα μια 300 αρα πριν 6-7 χρονια θυμαμαι κι ειναι απληρωτα
Rafael Nadal

#10   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/05/2015 - 14:54

Αντί να λέμε ευχαριστώ που διαγράφει τα κέρδη, βρίσκουμε κάτι για να μεμψιμοιρούμε. Αυτά συμβαίνουν μόνο στην Ελλάδα...

 

 

Μπράβο τους και ξανά μπράβο τους. Άνθρωποι που έχουν μείνει άνεργοι και παλεύουν κυριολεκτικά για να εξασφαλίσουν τα προς το ζην, έχουν ανάγκη από τέτοιες κινήσεις. Μακάρι όπως είπες να ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμά τους.

 

Είχατε αργήσει να εμφανιστείτε και ανησυχησα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#11   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/05/2015 - 19:40

Σίγουρα μια θετική κίνηση από την Wind



#12   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2015 - 16:43

Είχατε αργήσει να εμφανιστείτε και ανησυχησα.

Και εσύ είχες καιρό να κράξεις, χωρίς κανένα επιχείρημα ως συνήθως, και ανησύχησα επίσης.


Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 21/05/2015 - 16:44


#13   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/05/2015 - 16:56

Και εσύ είχες καιρό να κράξεις, χωρίς κανένα επιχείρημα ως συνήθως, και ανησύχησα επίσης.

Πάμε λοιπόν. Τι διαγράφει; 

 

Διαγράφει το 100% των συνολικών οφειλών μέχρι του ποσού των 1500 ευρώ, οι οποίες ήταν απαιτητές έως 31/12/2014, για συνδρομητές Wind που έχουν αποσυνδεθεί από το δίκτυό της.

 

Άρα, αν κάποιος είχε φεσώσει τη Wind (και την κάθε wind) 400-500ευρώ φεύγωντας από το δίκτυο και δεν τα πλήρωσε του τα διαγράφει

 

Αρχικά αυτά τα 400-500 ευρώ δεν θα τα έπαιρνε ποτέ , εκτός αν ο συνδρομητής επέστρεφε στο δίκτυο και αυτοί έβρισκαν οτι τους τα χρωστάει. 

 

Νομικά δεν νομίζω οτι συμφέρει να κυνηγήσει να πάρει αυτό το ποσό , αφού το κόστος ίσως είναι πολύ μεγαλύτερο. 

 

Άρα διαγράφει τα λεφτ΄ά που δεν θα έπαιρνε έτσι και αλλιώς. (Απαιτητά 31/12/2014, δηλαδή 6 μήνες πίσω).

 

Είμαι κάπου λάθος σε αυτό; 

 

Άρα η συγκεκριμένη κίνηση έχει μεγάλη δόση δημοσίων σχέσεων. Αφού αν εγώ π.χ. δεν έχω δυνατότητα να πληρώσω ένα χρέος που προέκυψε το Φλεβάρη ή το Μάρτη του 2015 και υπάγομαι στην κατηγορία του νόμου δεν καλύπτομαι.

 

Όσον αφορά το 10% είναι μια πολύ σωστή κίνηση και μπράβο τους, αν και νομίζω οτι γενικά ο συγκεκριμένος νόμος υποστηρίζει ελάχιστους και είναι για το θεαθήναι (δεν φταίει η Wind προφανώς σε αυτό, αλλά ο Φωστήρας που έβγαλε το νόμο).

 

Σε κάλυψα;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#14   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/05/2015 - 17:02

Πάμε λοιπόν. Τι διαγράφει;

Διαγράφει το 100% των συνολικών οφειλών μέχρι του ποσού των 1500 ευρώ, οι οποίες ήταν απαιτητές έως 31/12/2014, για συνδρομητές Wind που έχουν αποσυνδεθεί από το δίκτυό της.

Άρα, αν κάποιος είχε φεσώσει τη Wind (και την κάθε wind) 400-500ευρώ φεύγωντας από το δίκτυο και δεν τα πλήρωσε του τα διαγράφει

Αρχικά αυτά τα 400-500 ευρώ δεν θα τα έπαιρνε ποτέ , εκτός αν ο συνδρομητής επέστρεφε στο δίκτυο και αυτοί έβρισκαν οτι τους τα χρωστάει.

Νομικά δεν νομίζω οτι συμφέρει να κυνηγήσει να πάρει αυτό το ποσό , αφού το κόστος ίσως είναι πολύ μεγαλύτερο.

Άρα διαγράφει τα λεφτ΄ά που δεν θα έπαιρνε έτσι και αλλιώς. (Απαιτητά 31/12/2014, δηλαδή 6 μήνες πίσω).

Είμαι κάπου λάθος σε αυτό;

Άρα η συγκεκριμένη κίνηση έχει μεγάλη δόση δημοσίων σχέσεων. Αφού αν εγώ π.χ. δεν έχω δυνατότητα να πληρώσω ένα χρέος που προέκυψε το Φλεβάρη ή το Μάρτη του 2015 και υπάγομαι στην κατηγορία του νόμου δεν καλύπτομαι.

Όσον αφορά το 10% είναι μια πολύ σωστή κίνηση και μπράβο τους, αν και νομίζω οτι γενικά ο συγκεκριμένος νόμος υποστηρίζει ελάχιστους και είναι για το θεαθήναι (δεν φταίει η Wind προφανώς σε αυτό, αλλά ο Φωστήρας που έβγαλε το νόμο).

Σε κάλυψα;

εγω εφυγα κι αφησα χρως 300 ευρο βεβαια εχει περασει μια επταετια απο τοτε!!!να ρωτησω κι επειδη ειμαι σε αυτες της ομαδες οικονομικα ασθενεστερος με iphone 5 η wind δηλαδη δεν θα φυλαει τα ρουχα της μην της ξανακανω χρεως κι εξαφανιστω;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 21/05/2015 - 17:05

Rafael Nadal

#15   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2015 - 17:07

Πάμε λοιπόν. Τι διαγράφει; 

 

Διαγράφει το 100% των συνολικών οφειλών μέχρι του ποσού των 1500 ευρώ, οι οποίες ήταν απαιτητές έως 31/12/2014, για συνδρομητές Wind που έχουν αποσυνδεθεί από το δίκτυό της.

 

Άρα, αν κάποιος είχε φεσώσει τη Wind (και την κάθε wind) 400-500ευρώ φεύγωντας από το δίκτυο και δεν τα πλήρωσε του τα διαγράφει

 

Αρχικά αυτά τα 400-500 ευρώ δεν θα τα έπαιρνε ποτέ , εκτός αν ο συνδρομητής επέστρεφε στο δίκτυο και αυτοί έβρισκαν οτι τους τα χρωστάει. 

 

Νομικά δεν νομίζω οτι συμφέρει να κυνηγήσει να πάρει αυτό το ποσό , αφού το κόστος ίσως είναι πολύ μεγαλύτερο. 

 

Άρα διαγράφει τα λεφτ΄ά που δεν θα έπαιρνε έτσι και αλλιώς. (Απαιτητά 31/12/2014, δηλαδή 6 μήνες πίσω).

 

Είμαι κάπου λάθος σε αυτό; 

 

Άρα η συγκεκριμένη κίνηση έχει μεγάλη δόση δημοσίων σχέσεων. Αφού αν εγώ π.χ. δεν έχω δυνατότητα να πληρώσω ένα χρέος που προέκυψε το Φλεβάρη ή το Μάρτη του 2015 και υπάγομαι στην κατηγορία του νόμου δεν καλύπτομαι.

 

Όσον αφορά το 10% είναι μια πολύ σωστή κίνηση και μπράβο τους, αν και νομίζω οτι γενικά ο συγκεκριμένος νόμος υποστηρίζει ελάχιστους και είναι για το θεαθήναι (δεν φταίει η Wind προφανώς σε αυτό, αλλά ο Φωστήρας που έβγαλε το νόμο).

 

Σε κάλυψα;

Πάντα θα υπάρχει το επιχείρημα ότι κινήσεις αυτού του είδους γίνονται για λόγους δημοσίων σχέσεων (το ίδιο μπορείς να πεις και για την Τράπεζα Πειραιώς). Ξέρεις τι ενδιαφέρει εμένα; Ότι διαγράφει χρέη ανθρώπων που δεν έχουν να πληρώσουν. Όπως επίσης ότι έκανε κάτι που κανείς από τους άλλους δυο παρόχους δεν τόλμησαν καν να σκεφτούν.

 

Τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λέμε.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες