Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1591   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/01/2018 - 12:12

Αν έχω καταλάβει καλά τοποθετώντας ένα 3D τζαμί δεν εφαρμόζουν σωστά οι θήκες.
Άρα θεωρείται ότι η 2,5d λύση είναι πιο ασφαλής ;

Σκέφτομαι να πάρω την playproof μαζί με ένα 3d τζαμί που προτείνει η ίδια η εταιρεία. Θα υπάρχει και εκεί λέτε, θέμα εφαρμογής ;
Και αν κάποτε θελήσω να αλλάξω θήκη θα μπορώ η θα είμαι περιορισμένος από τον συγκεκριμένο συνδυασμό ;

Αυτό γίνεται κυρίως με της Spigen και όχι με όλες.

 

Μιλάω για τα 3D Tempered.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1592   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2018 - 13:34

Playproof+ 3d klearlook = ασυμβατότητα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 19/01/2018 - 13:34


#1593   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2018 - 23:55

Αν έχω καταλάβει καλά τοποθετώντας ένα 3D τζαμί δεν εφαρμόζουν σωστά οι θήκες.
Άρα θεωρείται ότι η 2,5d λύση είναι πιο ασφαλής ;

Σκέφτομαι να πάρω την playproof μαζί με ένα 3d τζαμί που προτείνει η ίδια η εταιρεία. Θα υπάρχει και εκεί λέτε, θέμα εφαρμογής ;
Και αν κάποτε θελήσω να αλλάξω θήκη θα μπορώ η θα είμαι περιορισμένος από τον συγκεκριμένο συνδυασμό ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αν παρεις την Playproof μαζι με το τζαμι της ιδιας εταιρειας υπαρχει συμβατοτητα απολυτα. Το επιβεβαιωνεις αυτο αν θες με ενα απλο μειλ κανοντας ερωτηση. Αν μετα θελησεις να αλλαξεις θηκη 7 στις 10 θα ειναι συμβατες χωρις προβλημα. Καποιες ομως πιθανο να εχουν μεταξυ των οποιων και σχεδον ολες οι spigen

 

 

καλημέρα,

ποια η γνώμη σας για το belkin τζάμι που τοποθετεί κιόλας η istorm για iphone x?

αν σου αρεσουν αυτου του τυπου τα γυαλια ειναι μια καλη, λιγο υπερτιμημενη, λυση. Αν δεν το εχεις με τις τοποθετησεις βαλτο



#1594   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/01/2018 - 08:54

Αν παρεις την Playproof μαζι με το τζαμι της ιδιας εταιρειας υπαρχει συμβατοτητα απολυτα. Το επιβεβαιωνεις αυτο αν θες με ενα απλο μειλ κανοντας ερωτηση. Αν μετα θελησεις να αλλαξεις θηκη 7 στις 10 θα ειναι συμβατες χωρις προβλημα. Καποιες ομως πιθανο να εχουν μεταξυ των οποιων και σχεδον ολες οι spigen


Παραγγέλθηκαν ήδη, όποτε όταν παραλάβω θα σας μεταφέρω εντυπώσεις.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1595   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 12:46

ήρθε η παραγγελία με τα Klearlook και μου έστειλαν λάθος τζαμάκια (παρήγγειλα 2). ζήτησα clear και μου έστειλα anti-spy. τους έστειλα mail να μου τα αντικαταστήσουν με τα σωστά. Ακόμη δεν έχω λάβει κάποια απάντηση, αλλά επειδή είναι μέσω amazon φαντάζομαι θα βγάλω άκρη.

 

Ενημέρωση για το συγκεκριμένο. Μετά από πολλά email με τον πωλητή Ariko-Direct (DE) (αποστολή φωτογραφιών κτλ πως όντως είναι anti-spy και όχι clear) μου έγραψε πως πρέπει να έχει γίνει λάθος στην αποθήκη του Amazon.de και να έχουν τοποθετηθεί τα scan code αυτοκόλλητα των HD σε anti-spy γυαλιά. Η αποστολή των γυαλιών γίνεται από το Amazon, αλλά την πώληση τους την έχει αναλάβει το Ariko-Direct (DE). 

 

Συγκεκριμένα το τελευταίο email τους είναι αυτό:

 

 

 

Hello,
thanks for the photos.
sorry, we are not sure, whether the last several HD glass are also wrong packed in this way.
amazon recognizes only the label on the back, but, from you photos, it's sadly wrong....
We need to connect with amazon and need time to check it over. I'm so sorry and asking for you understand.
actually the anti spy glass is much more expensive than the HD glass.
What do think that you just keep the 2 anti spy products? And we can still send you 2 EUR back, just as compensation.
You may like it, and you can also send it as a gift to your friends or family. Right?
If you are satisfied with our solution, please let us know.
Excuse us again, for the mistake and we are so sorry to bring you so much inconvenience.

your,
Anja

 

Τους ρώτησα πως αν ξαναπαραγγείλω HD θα μου έρθουν anti-spy αλλά για την ώρα δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. 

 

Επειδή η λύση που μου προτείνουν δεν μου άρεσε, έστειλα email στο amazon.de, ενημερώνοντας τους τι έγινε και μέσα σε 20 λεπτά δέχτηκα απάντηση και μου έκαναν refund όλο το ποσό της παραγγελίας. 

 

Έχει παραγγείλει κάποιος άλλος την τελευταία εβδομάδα από το amazon.de τέτοια γυαλιά; του ήρθαν τα σωστά; εγώ παρήγγειλα δύο 2.5D μαύρα clear hd και μου ήρθαν δύο 2.5D μαύρα anti-spy. Το γράφει και στο κουτί από μπροστά πως είναι μαύρο anti-spy, αλλά το label στο πίσω μέρος του κουτιού που τοποθετεί το amazon πρέπει να είναι λάθος 

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 20/01/2018 - 12:48


#1596   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2018 - 18:50

έχει να προτείνει κάποιος τέτοιο γυαλί? Όχι full cover κόστος απόκτησης αδιάφορο, αρκεί να προστατεύει απόλυτα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/01/2018 - 18:51


#1597   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/02/2018 - 18:02

Ψάχνω γυαλί full cover (για αλλαγή χρώματος πρόσοψης) για iphone 7/8!

 

Έχω δει της ESR καθώς και της Klearlook (2,5d και 3d). Ποιό προτείνετε όσοι έχετε δοκιμάσει;

Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο συμβατό με θήκες Spigen και Apple...


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 02/02/2018 - 18:03


#1598   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2018 - 20:52

Ψάχνω γυαλί full cover (για αλλαγή χρώματος πρόσοψης) για iphone 7/8!
 
Έχω δει της ESR καθώς και της Klearlook (2,5d και 3d). Ποιό προτείνετε όσοι έχετε δοκιμάσει;
Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο συμβατό με θήκες Spigen και Apple...


Κοίταξε καλύτερα 2,5d τότε

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1599   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/02/2018 - 12:29

Ψάχνω γυαλί full cover (για αλλαγή χρώματος πρόσοψης) για iphone 7/8!

Έχω δει της ESR καθώς και της Klearlook (2,5d και 3d). Ποιό προτείνετε όσοι έχετε δοκιμάσει;

Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο συμβατό με θήκες Spigen και Apple...

Από εδώ αγόρασα εγώ για iPhone 6 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Έχει και για τα υπόλοιπα Apple μοντέλα.
https://www.richmond...ss-apple-iphone
Είναι συμβατό με τις θήκες της ίδιας εταιρείας άρα λογικά και με αυτές που ενδιαφέρεσαι.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 03/02/2018 - 12:30


#1600   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2018 - 14:46

Ψάχνω γυαλί full cover (για αλλαγή χρώματος πρόσοψης) για iphone 7/8!

Έχω δει της ESR καθώς και της Klearlook (2,5d και 3d). Ποιό προτείνετε όσοι έχετε δοκιμάσει;

Με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο συμβατό με θήκες Spigen και Apple...


Μολις παρελαβα και τοποθετησα το 3d της rhinosield μαζι με την θηκη playproof.
Το γυαλι φαινεται πολυ καλο αν και δεν μπορεσα να αποφυγω στην τοποθετηση 2-3 φουσκαλιτσες σε μεγεθος κεφαλιου καρφιτσας, που φαινονται μονο σε κλειστη οθονη. Προσοχη ομως γιατι εχουν αναφερθει θεματα ασυμβατοτητας τοποθετησης θηκων αλλης μαρκας.

Εχω παραγγειλει και της esr καθως με βιλευει πολυ στην τοποθετηση το πλαισιο που εχει, οποτε δεν τοποθετειται το τζαμι στραβα. Μακαρι να το υιοθετουσαν ολοι οι καταςκευαστες.

Μολις παρελαβα το γυαλι και την playproof της rhinoshield.
Φαινεται πολυ στιβαρη κατασκευη σαν συνολο και ελπιζω να προστατευει αποτελεσματικα.


Sent from my iPhone 8


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/02/2018 - 15:28
Merge


#1601   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 03/02/2018 - 19:51

Σε ότι αφορά το iPhone X και τις θήκες της Spigen και της Apple που δεν είναι συμβατές με κάποια τζαμακια, την λύση μου έδωσε ο rromeodim (ευχαριστώ πολύ) με το https://www.spigen.c...l-cover-2-pack'> https://www.spigen.c...ll-cover-2-pack. Το φέρνει ένα μαγαζί στην Αθήνα προς το παρών το οποίο μπορείτε να βρείτε εύκολα στο Skroutz. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αρνητικά: Κάνει ένα ενοχλητικό σκαλοπάτι στις άκρες αλλά με θήκη δεν το καταλαβαίνω. Μαζεύει σκόνες στις άκρες.

9f31921f17ffda6bed9857b129063f13.jpgf8b35bd0937f2427e845b3975572f69d.jpg2bb01a794da52b5a013929aa74ab95f5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1602   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2018 - 21:01

Κωστα καταρχας ευχαριστουμε για τις φωτο και μαλλον εισαι ο πρωτος που βαζει τη συγκεκριμενη spigen. Υπαρχει ενα κενο περιμετρικα το οποιο δικαιολογει τις σκονιτσες που λες το οποιο κενο οφειλεται η στο σχεδιο της θηκης της apple η στο γυαλι το οποιο πιθανο να ειναι ενα τι πιο μικρο απο το icarez. Το λεω αυτο γιατι σε μενα και στην incipio αλλα και στην Evutec λιγοτερο,το icarez δειχνει να "γεμιζει" περισσοτερο την μπροστινη επιφανεια. Παντως πιστευω οτι ειναι περισσοτερο θεμα θηκης αν και εσυ μπορεις να το δεις αν του φορεσεις τη spigen θηκη.

Eν τελει αν απο επιστρωση για δαχτυλιες τα παει καλα ειναι μια καλη επιλογη νομιζω για καποιον που δεν θελει να μπλεξει με παραγγελια απο εξωτερικο και θελει συγχρονως ενα 2.5D γυαλι για μεγαλυτερη συμβατοτητα.

Δες το λιγο καιρο ακομα και ξαναγραφεις εδω αν ειναι.



#1603   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 03/02/2018 - 22:33

Κωστα καταρχας ευχαριστουμε για τις φωτο και μαλλον εισαι ο πρωτος που βαζει τη συγκεκριμενη spigen. Υπαρχει ενα κενο περιμετρικα το οποιο δικαιολογει τις σκονιτσες που λες το οποιο κενο οφειλεται η στο σχεδιο της θηκης της apple η στο γυαλι το οποιο πιθανο να ειναι ενα τι πιο μικρο απο το icarez. Το λεω αυτο γιατι σε μενα και στην incipio αλλα και στην Evutec λιγοτερο,το icarez δειχνει να "γεμιζει" περισσοτερο την μπροστινη επιφανεια. Παντως πιστευω οτι ειναι περισσοτερο θεμα θηκης αν και εσυ μπορεις να το δεις αν του φορεσεις τη spigen θηκη.

Eν τελει αν απο επιστρωση για δαχτυλιες τα παει καλα ειναι μια καλη επιλογη νομιζω για καποιον που δεν θελει να μπλεξει με παραγγελια απο εξωτερικο και θελει συγχρονως ενα 2.5D γυαλι για μεγαλυτερη συμβατοτητα.

Δες το λιγο καιρο ακομα και ξαναγραφεις εδω αν ειναι.

Με την θηκη της Spigen εχουν το πολυ ενα χιλιοστο αποσταση μεταξυ τους. Την Ultra hybrid της φωτογραφιας.

 

Μπορει να ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο το iCarez. Παντως στο ματι δεν "χτυπαει¨" περιεργα. Ισως αυτο με τις σκονες να ωφειλεται

 

στο οτι εγκλωβιζωνται στο κενο αναμεσα στην συσκευη και στο Tempered, γιατι με τα 2D τζαμακια και τις ιδιες θηκες

 

οι σκονες ηταν λιγοτερες και λογω σχεδιασμου τους (χωρις σκαλοπατι) αλλα και μεγαλυτερου ανοιγματος αναμεσα

 

σε θηκη και τζαμι, καθαριζοταν ευκολοτερα.

 

Απο επιστρωση και δαχτυλιες ειναι μια χαρα και η επιφανεια του καθαριζεται πολυ ευκολα.

 

Θα το τσεκαρω και το επομενο διαστημα και θα σας πω εντυπωσεις.



#1604   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2018 - 12:35

Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο tempered glass από ευρωπαϊκό eBay για 8 plus? Άκουσα καλά λόγια για gd Smith όμως από AliExpress δεν θέλω να περιμένω κανένα δίμηνο να έρθει οπότε αγοράζω μόνο eBay Ευρώπη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#1605   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/02/2018 - 12:45

Απο Amazon.de αυτό της Klearlook ή ESR.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες