Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:16

Ναι για μένα είναι μια χαρά :) Δεν πιάνει όλη την οθόνη να έχεις υπόψην...

με νοιάζει να μην κάνει halo effect στην άκρη. Ειναι γυαλί αυτό ; Και λέει ότι έχει δυο στην συσκευασια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:21

με νοιάζει να μην κάνει halo effect στην άκρη. Ειναι γυαλί αυτό ; Και λέει ότι έχει δυο στην συσκευασια

Γυαλί είναι, το αναφέρει και στον τίτλο. Η συσκευασία, αυτό που είχα πάρει εγώ, τουλάχιστον, είχε 1 μέσα. Να έχει 20 ευρώ και να είναι 2 χλωμό!
Το θέμα του πως φαίνεται στον καθένα είναι καθαρά προσωπική άποψη. Εμένα με έχει σώσει 2 φορές, και δεν με ενοχλεί καθόλου στη χρήση :)

Τελευταία επεξεργασία από: KatiaSr, 06/08/2015 - 23:22

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#63   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:22

Γυαλί είναι, το αναφέρει και στον τίτλο. Η συσκευασία, αυτό που είχα πάρει εγώ, τουλάχιστον, είχε 1 μέσα. Να έχει 20 ευρώ και να είναι 2 χλωμό!
Το θέμα του πως φαίνεται στον καθένα είναι καθαρά προσωπική άποψη. Εμένα με έχει σώσει 2 φορές, και δεν με ενοχλεί καθόλου στη χρήση :)

Ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια. Θα το κοιτάξω. Να είσαι καλά.

#64   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:27

Ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια. Θα το κοιτάξω. Να είσαι καλά.


Παρακαλώ :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#65   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:28

Παίδες το x one που βλέπω στο Σκρουτζ 0.2mm το έχει δοκιμάσει κανεις;

είναι από τις καλύτερες προτάσεις...! έχω πάρει το premium tempered glass τις x-one για το iPhone 6 plus... είναι από τα πιο κορυφαία...! δεν καλύπτει τις άκρες αλλα είναι τόσο λεπτό που δεν φαίνεται άσχημα...! και μάλιστα για να το δεις πρέπει να είσαι κάτω από έντονο φως..! για μένα είναι κορυφαία ποιότητα...!! και πολύ καλύτερη από τις ακριβές μπορώ να σου πω...! 

 

αν πάρεις από αυτές που είναι μέχρι την άκρη ξεκολλάνε εύκολα..! επίσης το ίδιο και η φτηνές... άσε που θαμπώνουνε πολύ εύκολα...! στοιχίζει μόλις στα 10 euro και είναι από τις κορυφαίες προτάσεις αυτή την στιγμή...!!!


#66   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:31

Το έχω βάλει και αυτό στο μάτι. Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα το σκεφτώ και θα παραγγείλω. Να είστε καλά και οι δυο.

#67   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/08/2015 - 23:37

Γυαλί είναι, το αναφέρει και στον τίτλο. Η συσκευασία, αυτό που είχα πάρει εγώ, τουλάχιστον, είχε 1 μέσα. Να έχει 20 ευρώ και να είναι 2 χλωμό!
Το θέμα του πως φαίνεται στον καθένα είναι καθαρά προσωπική άποψη. Εμένα με έχει σώσει 2 φορές, και δεν με ενοχλεί καθόλου στη χρήση :)

πολύ ακριβό για 1 tempered glass... και μάλιστα όχι και τόσο καλο..! πολύ καλύτερο να πάρεις 2 premium glass τις x-one :)



#68   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2015 - 00:48

πολύ ακριβό για 1 tempered glass... και μάλιστα όχι και τόσο καλο..! πολύ καλύτερο να πάρεις 2 premium glass τις x-one :)

 

μην εισαι τοσο απολυτος....της σειρας είναι όλα αυτά με τα αρνητικα τους και τα θετικα τους. Οποια ελαχιστα γυαλια εχουν καποια διαφορα στο υλικο που χρησιμοποιείται κυριως ,στο ακριβες κοψιμο γυρω γυρω και σε καποια πιθανη πατεντα ,είναι ακριβα εως πολύ ακριβα. Από κει και περα στα υπολοιπα αν βλέπεις διαφορες στην τιμη είναι και λογω εγγυησης καθως και support μετα την αγορα που ομολογουμένως καποιες εταιρειες εχουν. Γενικα με το μπαχαλο που εχει γινει οσο αφορα τις προστασιες των 6/6plus καλο είναι να μην υπαρχουν και πολλες απαιτησεις

 

ΥΓ  Μην ξεχναμε επισης ότι μια προστασια οθονης κρινεται και από την αντοχή της στο χρονο (πολλες χανουν τα χαρακτηριστικα της επίστρωσης μεσα σε ένα διμηνο)



#69   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/08/2015 - 01:35

Παιδια οταν με το καλο μας επιτρεψουν παλι να αγορασουμε απο ebay σκεφτομαι για αυτο. Τι λετε κι εσεις?



#70   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 07/08/2015 - 02:21

Παιδια οταν με το καλο μας επιτρεψουν παλι να αγορασουμε απο ebay σκεφτομαι για αυτο. Τι λετε κι εσεις?

Και εγώ κάτι τέτοιο θα κάνω. Θα παρω ένα χαλαρό τώρα και μετά Κίνα να τελειώνουμε κάτι σαν αυτό που έστειλες ή κάποιο από αυτά που ανέφεραν τα παιδιά στην αρχή του τοπικ

#71   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2015 - 03:58

Παιδια οταν με το καλο μας επιτρεψουν παλι να αγορασουμε απο ebay σκεφτομαι για αυτο. Τι λετε κι εσεις?

σιγουρα θα δειχνει παχια....θυμιζει καποιες παρομοιες πχ iloome ScreenMate MAX, IMOS κλπ .Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις απλα προσεχε μην εχεις θεμα με την θηκη



#72   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/08/2015 - 12:12

σιγουρα θα δειχνει παχια....θυμιζει καποιες παρομοιες πχ iloome ScreenMate MAX, IMOS κλπ .Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις απλα προσεχε μην εχεις θεμα με την θηκη

Λες να ψάξω για πιο λεπτή;; Γύρω στα 0,25?? θήκη τη λεπτή της Puro φοράω.

#73   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 07/08/2015 - 12:26

μην εισαι τοσο απολυτος....της σειρας είναι όλα αυτά με τα αρνητικα τους και τα θετικα τους. Οποια ελαχιστα γυαλια εχουν καποια διαφορα στο υλικο που χρησιμοποιείται κυριως ,στο ακριβες κοψιμο γυρω γυρω και σε καποια πιθανη πατεντα ,είναι ακριβα εως πολύ ακριβα. Από κει και περα στα υπολοιπα αν βλέπεις διαφορες στην τιμη είναι και λογω εγγυησης καθως και support μετα την αγορα που ομολογουμένως καποιες εταιρειες εχουν. Γενικα με το μπαχαλο που εχει γινει οσο αφορα τις προστασιες των 6/6plus καλο είναι να μην υπαρχουν και πολλες απαιτησεις

 

ΥΓ  Μην ξεχναμε επισης ότι μια προστασια οθονης κρινεται και από την αντοχή της στο χρονο (πολλες χανουν τα χαρακτηριστικα της επίστρωσης μεσα σε ένα διμηνο)

κατά την γνώμη μου η τα tempered glass τις X-one που φαίνονται πιο "ποιοτιτικα"...! πάντα αυτής τις εταιρίας αγοράζω... και αν χαλάσει ok 10 euro παίρνεις ένα άλλο... αλλα στο iphone 5 που έχω το έχω 2χρονια ποτε δεν το έβγαλα και είναι μια χαρά..!!



#74   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 07/08/2015 - 12:44

κατά την γνώμη μου η τα tempered glass τις X-one που φαίνονται πιο "ποιοτιτικα"...! πάντα αυτής τις εταιρίας αγοράζω... και αν χαλάσει ok 10 euro παίρνεις ένα άλλο... αλλα στο iphone 5 που έχω το έχω 2χρονια ποτε δεν το έβγαλα και είναι μια χαρά..!!

Πήρα αυτό τελικά δέκα ευρώ και περιμένω να το βάλω.

#75   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/08/2015 - 12:52

Πήρα αυτό τελικά δέκα ευρώ και περιμένω να το βάλω.

Από ποιο μαγαζί αν επιτρέπεται;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες