Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 07/08/2015 - 12:54

Από ποιο μαγαζί αν επιτρέπεται;;

Likebrands μου είπαν θα φύγει σήμερα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 10/08/2015 - 14:29

Ήρθε το xone και το έβαλα. Εντάξει μέχρι να ανοίξει η αγορά θα το κρατήσω. Καλή ποιότητα αλλα μικρό και ακομα και ετσι μου έκανε hallo effect στις άκρες. Για δέκα ευρώ μια χαρά ειναι και έχουμε και το κεφάλι μας λίγο ήσυχο.

#78   allureboy29

allureboy29

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2016 - 03:50

καποια αλλη γνωμη?θελω να διαθεσω εως 10€.τα παραπανω link ειναι καπως ακριβα.

sentio εχω εδω και 3 μερες  στο καινουργιο μου 5ς  11.99  ευρω απο πλασιο σιγα μην δωσω παραπανω χρηματα για tempered glass ολα τα ιδια ειναι σχεδον.. 



#79   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/02/2016 - 03:52

Αύριο πρωί παραλαμβάνω Anker Glassguard για 6s και 6s Plus. Για να δούμε...



#80   allureboy29

allureboy29

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2016 - 05:20

Δυστυχώς και πάνω να τη βάλεις μετά απο το πολυ μια βδομάδα θα ραγίσει - σπάσει χωρίς πέσιμο η κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Ενθουσιάστηκα πολυ νωρίς και άδικα τελικά απο θέμα ποιότητας είναι χάλια. Μια λευκή για 6αρι και μια μαύρη για πλας σπάσανε και οι 2 χωρίς πέσιμο. Η λευκή δε σε 3 σημεία

 

Εάν μπορείς γράψε εάν σου κάνει ράγισμα η σπάσιμο χωρίς λόγο

για αιφον 5ς απο μειντια μαρκετ ειναι καλη η VOLTE-TEL για 

VOLTE-TEL Screen Protector Iphone  5s ;  η λετε οτι ειναι καλυτερη  X-ONE Premium Tempered Glass Panel for Apple  iPhone 5ς ; ποια απο τα δυο εχει καποιος δοκιμασει να μας πει αν ειναι οντως γυαλι και οχι φθηνο πλαστικο.. σας ευχαριστω.... 

#81   allureboy29

allureboy29

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2016 - 05:32

Παίδες το x one που βλέπω στο Σκρουτζ 0.2mm το έχει δοκιμάσει κανεις;

και εγω φιλε μου δεν ξερω τι να αγορασω Premium Tempered Glass Panel for Apple iPhone 5S; η  TEMPERED GLASS IPHONE 5/5S 4.0" 9H 0.26mm FULL COVER VT απο μειντια μαρκετ ; :((((((((( εχω βαλει στο 5ς μου sentio απο πλασιο αλλα νομιζω οτι δεν ειναι γυαλι.. :( δεν ξερω  κιολας καλα απο αυτα.. αν ακουσεις κατι ενημερωσε με.. τοσο 10-12 ευρω παραπανω δεν λεει .. πανε οι καιροι που τα ειχαμε τα λεφτα. 

#82   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/02/2016 - 10:33

για αιφον 5ς απο μειντια μαρκετ ειναι καλη η VOLTE-TEL για VOLTE-TEL Screen Protector Iphone 5s ; η λετε οτι ειναι καλυτερη

X-ONE Premium Tempered Glass Panel for Apple iPhone 5ς ; ποια απο τα δυο εχει καποιος δοκιμασει να μας πει αν ειναι οντως γυαλι και οχι φθηνο πλαστικο.. σας ευχαριστω....

της volte tel το είχα βάλει εγω σε 6s για μια πρόχειρη λύση μεχρι να μου έρθει η παραγγελία απο eBay...εφάρμοσε άψογα χωρις halo effect αλλα άφηνε παρά πολλές δαχτυλιες...δεν ειναι κάτι το ιδιαίτερο και ας μη γελιόμαστε OEM τζαμάκι ειναι που η voltetel το βάζει σε θήκες με την επωνυμία της

#83   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/02/2016 - 10:34

και εγω φιλε μου δεν ξερω τι να αγορασω Premium Tempered Glass Panel for Apple iPhone 5S; η TEMPERED GLASS IPHONE 5/5S 4.0" 9H 0.26mm FULL COVER VT απο μειντια μαρκετ ; :((((((((( εχω βαλει στο 5ς μου sentio απο πλασιο αλλα νομιζω οτι δεν ειναι γυαλι.. :( δεν ξερω κιολας καλα απο αυτα.. αν ακουσεις κατι ενημερωσε με.. τοσο 10-12 ευρω παραπανω δεν λεει .. πανε οι καιροι που τα ειχαμε τα λεφτα.

ολα αυτά που βλέπεις στο Σκρουτζ ειναι OEM..αγόρασε απο eBay με 1,5€...το ίδιο τζαμάκι ειναι

#84   evak0

evak0

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/02/2016 - 17:02

Για 6ς τι tempered προτεινετε; Μπαινω ebay kai amazon και σε ολα θα διαβασω κι απο κατι αρνητικο... Εχετε υποψιν καποιο καλο και δοκιμασμενο; Τα καλυτερα σχολια τα εχω δει παντως για nillkin. Αξιζει οντως;


Τελευταία επεξεργασία από: evak0, 22/02/2016 - 17:02


#85   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2016 - 17:04

εξαρταται τι θηκη φορας,αν θες υποχρεωτικα απο ακρη σε ακρη και το ποσα λεφτα σκοπευεις να δωσεις. Αρνητικα παντα θα υπαρχουν να διαβασεις


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 22/02/2016 - 17:05


#86   evak0

evak0

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/02/2016 - 17:09

Εχω παραγγειλει την veil xt και περιμενω να μου ερθει: http://www.caudabe.c...iphone-6s-frost



#87   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2016 - 17:33

με την veil xt νομιζω δεν θα εχεις προβλημα με το ειδος του γυαλιου που θα διαλεξεις δηλ αν ειναι edge to edge η οχι. 

Yπαρχουν σχετικα φτηνα γυαλια και απο τα 2 ειδη δηλ απο 10 εως 20 ευρω με σχετικα καλη εφαρμογη αλλα συζητησιμη ποιοτητα οσο αφορα την επιστρωση που εχουν (δαχτυλιες, θαμπαδα κλπ) και υπαρχουν και 4-5 υλοποιησεις που ξεφευγουν πανω απο τα 35 ευρω και φτανουν και τα 60. Μια μεση λυση απο οικονομικης αποψης (κατα περιοδους) αλλα με καλα χαρακτηριστικα ειναι η Godosmith Ice Max

Οποτε για ποιο αναλυτικες πρηροφοριες πες αν θες το ποσο που σκοπευεις να δωσεις.



#88   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/02/2016 - 19:26

Παιδιά σόρυ αν ακουστεί χαζό, απλά δεν έχω 6αρι. Γιατί τόσο φασαρία με τα e2e tempered; Που είναι η δυσκολία να φτιάξουν ένα ε2ε; Ξέρω ότι υπάρχουν αλλά γιατί δεν θεωρείται αυτονόητο το γυαλί να πιάνει και τις άκρες στο 100%;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dimvavas, 22/02/2016 - 19:26


#89   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/02/2016 - 19:42

To 6 και το 6S είναι κυρτά στις άκρες τα γυαλιά τους με αποτέλεσμα τα tempered να μην μπορούν να πετύχουν την καμπυλότητα αυτή.



#90   evak0

evak0

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/02/2016 - 23:21

με την veil xt νομιζω δεν θα εχεις προβλημα με το ειδος του γυαλιου που θα διαλεξεις δηλ αν ειναι edge to edge η οχι. 

Yπαρχουν σχετικα φτηνα γυαλια και απο τα 2 ειδη δηλ απο 10 εως 20 ευρω με σχετικα καλη εφαρμογη αλλα συζητησιμη ποιοτητα οσο αφορα την επιστρωση που εχουν (δαχτυλιες, θαμπαδα κλπ) και υπαρχουν και 4-5 υλοποιησεις που ξεφευγουν πανω απο τα 35 ευρω και φτανουν και τα 60. Μια μεση λυση απο οικονομικης αποψης (κατα περιοδους) αλλα με καλα χαρακτηριστικα ειναι η Godosmith Ice Max

Οποτε για ποιο αναλυτικες πρηροφοριες πες αν θες το ποσο που σκοπευεις να δωσεις.

με χαλαει το γεγονος οτι υπαρχει ασπρο/μαυρο πανω στο γυαλι και θα ηθελα να τα αποφυγω αυτα. γενικα μεχρι 20 θα ηθελα να δωσω για ενα σχετικα καλο γυαλι, αν εχεις να προτεινεις καποιο/α σε αυτα τα πλαισια θα με βοηθουσες πολυ. να προτιμησω e2e για περισσοτερη προστασια ή ειναι το ιδιο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες